Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ő staffordshire terrier?

Ő staffordshire terrier?

Figyelt kérdés

Ma kaptam az ívet, hogy 54 cm-es fej körmérettel nem lehet Tódi staffordshire terrier.

Szerintem döntse el mindenki...

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2011. jún. 14. 20:59
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

:) Hát igen, gyorsan összekapott képek. Csak nem gondoltam, hogy pont azokba a képekbe kötöttek bele, ahol nekem pont nem az volt a lényeg, hanem hogy milyen aranyos kis komor pofija van. De ott még fél éves volt... Most már 2 évesen teljesen más...

Tegnap vettem egy kis staffordshire terriert, na abba bele lehetne kötni rendesen. :S Az egyik füle rózsa, a másik kajla, tegnap nem is figyeltem... ma vettem észre. De több észrevételem nem nagyon volt. Egyik fajtaismerő ismerősöm, aki nagyon ért hozzájuk, elmondta milyen kutya lesz belőle. Anno Tódinak is ő jósolt szép jövőt. Háát... kíváncsi leszek Diegora :)

2011. jún. 14. 23:20
 12/26 anonim ***** válasza:

Sok boldogságot az új kiskutyihoz :)

Az enyém is nagyon rusnya volt kicsinek :D Most már elmúlt egy éves, kezd alakulni, de még mindig kis vézna :D

2011. jún. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Azok a képek amiket én belinkeltem azokat a "Tódi 1 éves" albumból szedtem.... de amint látom azokat jól letörölted :o)


A Tódorért bocs. Egyik barátnőm kutyája Tódor és ők Tódinak becézik de hívják Tódornak is - ahogy én is. Megszokás.


Ha meg ennyire ki vagy akadva mások véleményén, ne kérdezz, pláne ne itt. Vagy el lehet fáradni egy tenyészszemlére ahol - a talán számodra is elfogadható hozzáértő emberek - megmondják a véleményüket Tódi testfelépítéséről, erősségeiről és hibáiról.

2011. jún. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Ez egy 1 hónapja készült kép...tehát gondolom itt már elmúlt 1 éves.

[link]

Azért a pofalebenye még itt is elég laza, valamint a nyaka is nagyon bőrös.

Ha ennyire bizonytalan származású kutyát vettél, akkor miért nem lehet elfogadni, h ő nem egy díszpéldánya a fajtának. Ha tökéletesen típusos amstaffot szeretnél, akkor nem ilyen helyről veszel kutyát a jövőben...ennyi. Attól még ez a kutya nem lesz se több, se kevesebb. Ő ilyen, szeretni kell, jól tartani és nevelni. No meg nem kell majd a későbbiekben továbbszaporítani... ;o)

2011. jún. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Jó lett volna több használható kép,(teljes alakos előről, oldalról, beállítva, stb) mert a "pózolósokból" nem sok minden derül ki.

Egy valami viszont 100%-osan kiderül, nem is értem a válaszokat.

Ez a kutya NEM!!! staffordshire terrier.

Mindenféle jegy, a legkisebb folt is az orrában kizáró ok!

Ettől még impozáns megjelenésű kutya, valami amstaff-pit. keverék lehet, de nem fajtatiszta amstaff.

2011. jún. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom, írtam-e, de nem vettem! Harci kutyának akarták, mikor picikék voltak, ő volt a legszebb, és legnagyobb a többi közül (10-en voltak), a többit mind lefoglalták előre, de őt nagyon meg akarta tartani a szaporító... aztán rokonomék , (a fickó volt barátnője) elkérte a kiskutyát, akinek persze odaadta, így került hozzám a kutya. Mikor kiállításon voltunk, azt mondták, csak a szemével van gond, és eleve fajtisztaként zsűrizték, ott is hozzáértők között voltunk! Azt mondták gyönyörű, beállt,azt mondták hogy gyönyörű példány. Nem mondták, hogy a pofalebenye lelóg, és azt sem, hogy milyen bőrös.

Az amúgy a kép hibája is, hiszen ha végignézted a képeket, ezek alulnézetből készültek, ő 1 méterrel volt feletettem egy szénabálán. És ha összehúzom a nyakörvét, gondolhatod, hogy nem egy feszes nyakú kutya lesz, hanem a feles bőr oda "irányul". Akkor viszont nagyon úgy tűnt hogy eladom, nagyon nyomós okok miatt...

*Közben elmentem, mert a picur hozta a labdáját :)*

De végül megtartottam, vállalva ezzel a kockázatokat. Nem mintha harapott volna vagy ilyenek, az ok teljesen más volt. Ezért adtam az "utolsó séta" címet a mappának... :S Ha érdekel:

[link]

Nem volt más választásom, de végül megtaláltuk a kiskaput, így az én kis drágaságomat megtarthattam. Amúgy egy kennel akarta megvenni, vérfrissítésként... Csak egy bökkenő volt, illegális papirokat csináltattak volna neki, és a fülét is kupíroztatni akarták.

A mostani kiskutyám gyönyörű, csak egy gond van vele. Az egyik füle teljesen rózsa, a másik, mint írtam kajla, de ez nem így igaz. A másik is rózsa, csak icipicit előrébb hajlik, ezért levágatom a fülét.De lehet hogy majd változni fog. ÍGy még várok.

2011. jún. 15. 12:21
 17/26 A kérdező kommentje:
És a döntés: [link]
2011. jún. 15. 12:24
 18/26 A kérdező kommentje:
Ja,és a kép nem egy hónapja készült, csak akkor raktam fel, mert nem szeretem a galleryt, annyira lassú, de sokszor jó :) és kellettek a képek.
2011. jún. 15. 12:28
 19/26 A kérdező kommentje:
2011. jún. 15. 12:32
 20/26 anonim ***** válasza:

Figyelj, te a véleményünket kérdezted. Nem kell magyarázkodnod meg semmi.

MEOE kiállításon biztos nem voltál vele mert oda tk. nélkül nem mehetsz. A többit nem kommentálom...pláne azt a részét h egy kennel meg akarta venni és a több mint 1 éves kutyának kupíroztatni akarták a fülét (mert azt még a hozzá nem értô is tudja h nem lehet)


A lényeg, h ha amstaff is ez a kutya akkor se típusos. Ennyi. Tenyésztésre alkalmatlan minôsítést kapna egy tenyészszemlén. De még azt is el tudom képzelni h az ôsei között van amerikai bulldog. Szoktak ilyet csinálni és a hozzá nem értô gazdik meg elhiszik, h az a kutya fajtatiszta amstaff. Mert a bôrösség az tök mindegy h alulrôl van-e fényképezve vagy sem. Egyébként direkt egy alulról fotózott amstaff fejet linkeltem neked. De tök mindegy mert ha csak körbenézel a neten és félreteszed az elfogultságodat, te magad is láthatod a különbségeket egy típusos amerikai staffordshire terrier és Tódi között. Ami - még egyszer hangsúlyozom - nem von le semmit Tódi belsô értékeibôl!

2011. jún. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!