Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KÁJ kölyköm közterületen is...

KÁJ kölyköm közterületen is véd! Hogy értessem meg vele, hogy csak a "gonosz" emberektől védjen?

Figyelt kérdés

3 hónapos Káj kanommal tegnap mentem először Budapestre (edzeni kicsit az idegeit, szocializálni stb.)

A Margit-szigeten voltunk, az első megszeppenés után ahol csak letelepedtünk, szinte mindenkit megmorgott, megugatott aki a közelembe jött!

Persze nyilván ez még nem katasztrófa, csak az előző Kájom (szuka) minden más szukát kíméletlenül megtámadt, és nem akarom, hogy Rasid is ilyen dúvaddá váljon! (mielőtt jönnének az okos kommentek, az előző szuka 3 évesen, idegbetegen került hozzánk, nem mi rontottuk el így a nevelését.)

Épp ezt a dominanciát szeretném a mostani kanban kicsit letörni, hogy később ebből ne legyen probléma.

De hogy?...

Mert ilyenkor ha kedvesen simogatom, az dicséret, tehát megerősítés. Azt nyilván nem szabad.

De egy ilyen kölyköt ütögetni sem szeretnék...

Kiabáljak rá???... valahogy nem tűnik jó ötletnek.

persze pár hét múlva kutyasuliba viszem, de gondoltam hátha kapok itt előtte valami érdekes választ!

A behívás jó ötlet ilyenkor ugye?


Köszönöm a normális válaszokat előre is!:)


2011. jún. 15. 12:10
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, ennyi. felfelé kell húzni a pórázt. Ha így se megy, a füle mögé kell közvetlenül tenni a nyakörvet. Vagy akár lehet sima egysoros fojtólánc nyakörvet feltenni. Vagy van a fejpántos megoldás.


Farkasok és medvék ellen védte a nyájat, de a tigris ellen esélye nincs, az már más kategória. 1v1-ben még a farkas is 10-ből 9x megveri, megeszi a KÁJ-t, csak falkában van esélyük elzavarni őket. A 250-300kg-os medve ellen a legjobb taktika ha körbeforgatják és ahol lehet belecsípnek, a maci egy idő után megunja és inkább elmegy. A tigris viszont 250-400kg, nincs ellenfele. 5-6 kutyát simán leöl.

2011. jún. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

ja igen, erre is ki akartam térni még este, csak elfelejtődött :)


sose felejtsük el, hogy ez a "védte a nyájat" dolog nem jelenti azt, hogy farkasokat, vagy medvéket ÖLT a pásztorkutya! elriasztotta őket! a kettő nem ugyanaz :D

2011. jún. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

ezt utálom ebben az oldalban, hogy mindig vannak, akik nekiállnak okoskodni.

Egy szóval nem állítottam, hogy megöl egy medvét.

A tigris pedig rohadtul nem bánik el velük, mert egy ragadozó sosem kockáztatja, hogy megsérüljön.

Én is tudom, köszönöm szépen, hogy több KÁJ-ra van szükség egy tigris vagy medve elriasztásához, a farkasok meg ugye falkában járnak...

De az azért már nevetséges, hogy egy darab farkassal ne bánna el.

Akkor te nem erről a fajtáról beszélsz.

2011. jún. 17. 09:29
 34/37 A kérdező kommentje:

ja és még egy, csak elfelejtődött...

a KÁJ nevében tévesen szerepel a "pásztor" megnevezés, besorolását tekintve harci kutya.

pásztor kutya az, ami terelgeti a nyájat. a türkméneknek erre külön kutyáik vannak/voltak.

2011. jún. 17. 09:31
 35/37 anonim ***** válasza:

Soha ne hasonlítsd össze egy vadállattal a háziasított állatot. Én láttam már kangal fejet a földön. Az esztenákon volt egy kau, ami nagyon keménynek hitte magát, aztán utánaszaladt a farkasoknak. Nem jött többé vissza.

A farkasnak 2x olyan erős a harapása, mint a legerősebb kutyának. A fogai 0,5-1cm-el nagyobbak. Szigorúan a természet szelektálja, a gyengék elhullanak. Ösztönösen tudja, hova kell harapnia, hol okozza a legkomolyabb sérülést, a kutyáknál egyedül a vadász agarak tudják ezt. Gyorsabb mint a pásztorkutya. A méretük kb. megegyezik (szürke farkasról beszélek).

1vs1-ben 10-ből 9x a farkas nyerne a KÁJ ellen, ezt borítékolom.

2011. jún. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Ezt is rosszul tudod. Terelni a terelő, vagy másnéven juhászkutya szokott. Őrizni a nyájat a pásztorkutya szokta.

A KÁJ pásztorkutya, őrzi a nyájat, nem tereli. A neve valóban megtévesztő, de ezzel sok kutya van így. A berni pásztorkutya pl. életében nem volt pásztorkutya, rossz a fordítás.

A KÁJ nem harcikutya, csupán a keleti népeknél a mai napi verekedtetéssel szelektálják a kan kutyákat, így döntik el, hogy melyiknek milyen az értéke, melyiket fogják be tenyésztésbe. Ez a törököknél a sivas kangal esetében is így van.


Visszatérve a tigrisre, egy régi fekete-fehér videón láttam, mikor a szibériai tigrisre 20 kutyát engedtek rá. A tigris kapott közben 2 lövést, elfeküdt, de még fekve 8 kutyát megölt, mire a vadász odaért és fejbe lőtte. Utána meg vigyorogva mondta, hogy még így is megéri, mert a tigris árából akár 200 kutyát is vehet.

2011. jún. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

nem okoskodás, hanem helyreigazítás, mert sokszor fals információk maradnak meg a fejekben. úgy látszik a Tiédben is, kedves kérdező.

nem, nem bánik el egy kifejlett ázsia egy farkassal. egy-egy ellen semmiképp, esetleg csak akkor, ha a farkas nagyon fiatal vagy nagyon öreg, vagy beteg. egészséges ellen esélye sincs...

nagyon jól mondta az utolsó, a vadászagaraknak van még ilyen képessége, ezért fordulhat elő, hogy 2-3 orosz agár azért le tud teríteni egy farkast. de ilyenkor arra is gondolni kell, hogy az agár nem, vagy csak ritkán fordul szembe az áldozatával, nem kontakt harcot vívnak, hanem futtában borítja fel, és harapja nyakon (ahogy az őzet is). de még így is sokszor a farkas nyer.

de remélem azért nem ragadtál le ennél a résznél, hanem visszalapoztál és megnézted mit írtam a nevelésre vonatkozóan.

2011. jún. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!