Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Nem passzolunk...

Mit csináljak? Nem passzolunk össze a kutyámmal.

Figyelt kérdés

Én egy elég keménykezű és szigorú gazdinak tartom magam. Kemény hangon beszélek a kutyáimmal, úgy mond nem nagyon szoktam leállni nyígós hangon beszélni velük, nyünyüzni. Nem a stílusom.

A kutyám, egy golden egy nagyon érzékény kutya, szinte minden keményebb hangra úgy összehúzza magát, hogy aztán meg se mer mozdulni, amíg lát engem. Olyan mintha félne tőlem :S, pedig sosem bántottam, sosem kiabáltam vele. Egyszerűen mintha szívére venné. Teljesen más karakterek vagyunk, ég és föld. MIndenkivel barátkozik én inkább magamnak való vagyok, de főleg ez a keménykezűség. Hiába próbáltam váltani nem megy. Szerintetek mit tegyek?

Kihangsúlyozom szeretem a kutyám, imádom, de nem tudom mennyire jó ez neki így :(.


2011. jún. 16. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Lásd meg benne a kihívást! Nekem eg brutál domináns kanom van, mi se passzoltunk össze, komoly kutyasulis küzdelem volt, mire felgyúrtam magam arra a szintre, hogy kezelni tudjam. Akkor úgy éreztem, ha ezzel a kutyával helyre hozom a dolgokat, akkor rajtam már semmi nem fog kifogni.

Aztán persze az első érzékeny kifogott, és nekem is nagyon nehéz volt megtanulni azt, hogy amiért az egyik kutyának le kell ordítanomo a szőrt a fejéről, ahhoz a másiknak elég egy a-a :)


Ha kell menj suliba, a kedvességet is meg tudod tanulni. De ha akarod szívesen lelkesítelek, nekem az a része nagyon megy :) Örülj annak a kutyának ha jól csinál valamit, ha hibázik finomabban büntess, és tanuld meg kioldani. Nem csak büntetn kell tudni, de kioldani is! Tedd neki egyértelművé mikor mit válsz, mindig dícsérd ha helyesen viselkedik. Ha így összehúzódik, akkor lehet, hogy ebben következetlen vagy, és számára úgy tűnik, hogy érthetetlenül, indokolatlanul dühöngsz, és ez kiszámíthatatlanná tesz. Legyen éles határ a jó és a rossz között, és fokozottan figyelj, hogy minden jónak nagyon örülj.


Nehogy emiatt megválj tőle! Ez is egy kihívás, csak más fajta!

2011. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát úgy mond, nem kell sípolós hangon beszélnem, de ha sokszor ügyesem neki, mondjuk ugrálva, az talán mondjuk beválik? Mint egy rész gondolom, mert biztos nem ennyi az egész. Köszönöm a válaszod megfogom így próbálni, remélem sikerrel. :)
2011. jún. 16. 21:58
 3/5 anonim válasza:
Nem kell neki gügyögni, elég vele olyan hangnemben beszélni ahogy egy családtagoddal vagy barátoddal teszed. Legyen egyensúlyban a büntetés és a jutalmazás. Ha valamit rosszul csinál, és megbünteted egy keményebb vagy hangosabb szóval akkor ha legközelebb jól csinálja, ugyanúgy dicsérd meg. Az jó ha határozott vagy mert elfogad falkavezérnek de ha nem látja és érzi a szeretetedet is mellé akkor egy idő után csak félni fog tőled, és mindkettőtöknek rossz lesz. Egyébként érdekes, hogy ha annyira szereted akkor miért nem tudsz kedves lenni vele...A kettő összefügg..
2011. jún. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bozsikrisz ***** válasza:

Hú, te olyan lehetsz, mint a régi filmekben azok a nagyon szigorú apukák... :S akik soha egy kedves szót nem szólnak a gyerekükhöz, mert az "férfiatlan" és nekik példát kell mutatni. Nehogy véletlenül egy kedves szóval is éreztessék, hogy ők is tudnak szívből szeretni, és kedvesek lenni...

Nos én imádok birkózni a 6 kilós kutyámmal, és ölelgetni, és puszilgatni, és ha kell percenként megsimogatni a fejét, vagy csak ránevetni, hogy érezze, neki szól.

De mindettől függetlenül én is tudok keménykezű gazdi lenni, igenis éreznie és tudnia kell, hogy mit szabad, és mit nem.

Nem hiszem, hogy a kutyád jól érzi magát, főleg, ha fülét-farkát behúzza a jelenlétedben:(

2011. jún. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 panettone ***** válasza:
Nekem ugyanilyen a kanom, de én ideiglenesztetek más kutyákat és gyakran van hogy valakire rá kell kiálltanom. Na ilyenkor ő mindig összerezzent...apránként leszoktam a hangoskodásról mert azt is magára veszi ha másnak szólók be! Nagyon kiváncsi vagyok a fejleményekre, talán tanulhatunk az esetedből mi is. Majd írj!
2011. jún. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!