Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázon vigyem, vagy bízzak...

Pórázon vigyem, vagy bízzak mindent a "szerencsére"? SOS

Figyelt kérdés

Megyünk kirándulni a kutyasulival, viszont van 3 kistestű kutyus. A egyik az enyém. Az a baj, hogy alapvetően mind a 3 behívható viszont szokták őket "kergetni" a nagyobbak és olyankor legtöbb esetben a világ végére is elfutnának. Azt mondták az oktatók, hogy egy kutyán sem lesz póráz, viszont én nem hiszem, hogy vagy az én kutyám, vagy a másik 2 közül az egyik ne futna el ha kergetik őket. Van egy elég nehéz felfogású gazdi is akivel már beszéltem én is és 2 oktató is, hogy ne engedje a kutyájának, hogy kergesse a kicsiket, de ő ezt nem fogja fel. Mindig jön oda hozzánk, hogy "Jajj milyen aranyosan kergeti a kutyuskám a tieteket." Ilyenkor szoktunk szólni neki, de akkor sem szól a kutyájára.

Szóval ti elengednétek így a kutyátokat? Vagy a biztonság kedvéért hagyjam őt pórázon?

Ismeretlen terepre megyünk.


2011. jún. 18. 12:41
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Igazából annyira nem lehet mégsem jó kutyasuli, ha ezzel a nagy kutyával nem csinálnak semmit. Nálunk, legalábbis ahová én jártam, műanyag kannákat dobtak a kutya mellé/elé(természetesen nem rá!), amikor ilyesmi előfordult, és ez egy tényleg hasznos módszer, a kutyák is megtanulták mit szabad és mit nem. Ha van otthon üres kannátok, akár te magad is megfegyelmezheted a nagy kutyát, valamilyen szinten az oktatók hibája is, hogy idáig fajult a dolog.
2011. jún. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!