Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Royal Canin táp mennyire jó...

A Royal Canin táp mennyire jó minőségű?

Figyelt kérdés

Csak azért mert hallottam többektől hogy milyen jó minőségű, de viszont sok embertől azt, hogy sok benne a gabona (vagy nem tudom mi, de hogy nem olyan jó). Most kinek higgyek? Megnéztem az összetétel DogFood Analysis-sel, de nem sokat értek belőle.

Előre köszönöm a válaszokat. Csak mert elég sokba kerül, és ha nem olyan jó minőségű, ennyi pénzt nem szívesen adnék ki érte, ha áttérnék.


2011. jún. 20. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Prémium táp. Viszont nem javasolom a táppal való etetést.


Óriás fajták esetében pedig szerintem egyenesen tönkreteszi a kutyát a prémium táp, a Royal Canin különösen. Hirtelen megnyomja őket, a súlyukat, valamint a végtagok csontozatát is, túlságosan megnyúlik, ami viszont nem bírja el a nagy súlyt és ezáltal tönkreteszi az ízületeket.


Szerintem továbbra is a legjobb "táp" a hús + rizs,zab,kukoricadara,búzadara + répa, káposzta.

2011. jún. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Royal Canin egy nagyon jó minőségű táp és attól olyan jó, hogy speciálisan fajtákra van kifejlesztve. Pl. nekem német dogjaim voltak, amíg kicsik voltak, addig csak azt adtam nekik.
2011. jún. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ebben mondjuk van valami. Van jó néhány fajtára kifejlesztett táp az RC-nél, viszont nem az összesre. A kifejezetten fajtára készült tápok lehet hogy jók, csak éppen nem az összes fajtára van ilyen. Vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy néhány fajtára van.
2011. jún. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, egyébként nem is akarok áttérni, nekünk teljesen megfelel a dog chow.
2011. jún. 20. 14:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem tökéletesen megfelel a Royal Canin kistestűeknek való tápja. Előtte Dog Chow-ot kapott a kutyám, de az közel sem volt olyan jó neki mint ez. Majd most akarom kipróbálni az Acana kistestűeknek való tápot is. Megnézem melyik a jobb a kutyámnak és azt adom. Ez már bevált, ha az Acana nem lesz jó maradunk ennél, egyébként váltunk arra, mert összetételileg az jobb.

De amúgy a fajtatápok tényleg jók a Royalnak.

2011. jún. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem rohadt drágák a prémium tápok, főleg az RC, úgyhogy nem éri meg. Annyival nem tud többet, mint egy supreme táp. A táp annak jó, aki nem tud nagy mennyiségű húst tárolni vagy egyszerűen lusta. Még a legjobb prémium tápokat is telenyomják csont, szőr, toll, bőr, csőr, stb. bedarált részeivel. A legjobb az igazi hús a kutyának a megfelelő kiegészítőkkel (zöldség, gabonafélék).
2011. jún. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább a Joserának a sárga csomagos tápcsaládja. Nálam (közepes testű fajta) ezt vált be tökéletesen. Kevés a székletük is tőle (több hasznosul).
2011. jún. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én kistestűeknek való Royal Caninnal etetek! Szintem nagyon jó! Legalább is nekünk ez vált be! Kevés széklet, szép csillogó szőr stb...Acanára akartam áttérni ezt nem ette meg, bár mostanság úgy néz ki, hogy kezdi azt is eszegetni (néha adok abból, ne maradjon rajtam a 3 kg-os táp), bár szintem az Acanának nagyon magas a fehérje tartalma, amikor megeszi a széklete hígabb is több is és büdösebb is...Én még az orijen 6fisht akarom kipróbálni...
2011. jún. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a RC két változata sem vált be,mindkettő komoly eü.problémákat okozott a kutyámnál.

Nem ér annyit,mint az ára,ennyi pénzért talán nem huszonvalahány % húst kéne beletenni.

2011. jún. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!