Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt olyan eset, ahol a...

Volt olyan eset, ahol a gazdájával póráz nélkül sétáló kutya támadott/sebesített meg súlyosan/ölt meg embert?

Figyelt kérdés

Azért gondolkodtam el ezen, mert a kutyatámadások kapcsán mindig azokat a szabályokat szigorítják, amik a kutyát sétáltató normális gazdákra vonatkoznak, holott én egyetlen olyan esetről sem tudok, ahol ilyen kutyák okoztak volna problémát.


Miért nem sétáltatásra, nevelésre kötelezik a kerti/láncos kutyák gazdáit ahelyett, hogy a normális gazdák kutyáit köteleznék pórázra?


2011. jún. 21. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Itthonról nem hallottam,de külföldi példa azért van elég.

De igazad van, a tartást kéne szigorítani, nem szájkosarat adatni egy teljesen birka fajtára

2011. jún. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De,volt.Valamilyen Anna nevezetű hölgynek a kutyája ne egszer támadott meg embereket.Egyszer egy idős nénit támadott meg,és tisztára szét szedte a karját.Ezért el kellett altatni a kutyáját.
2011. jún. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ó tényleg el is felejtettem. Az ostoba liba és a pitbullja...
2011. jún. 21. 11:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, épp ezt nem értem én sem :((

Pedig evidens, hogy egy agresszív kutyát nem fog póráz nélkül sétáltatni a gazdája nem? Annyira csak nem hülye. Legalábbis a környékünkön, akik elengedik a kutyáikat mind nagyon szocializált és barátságos kutyák, max annyi bajod lesz, hogy megnyal.

2011. jún. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!