Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A prémium minőségű tápok...

A prémium minőségű tápok TUTI, hogy EGÉSZSÉGESEK, és JOBB, mint házi koszttal etetni?

Figyelt kérdés

Mert ismerősöm azt mondja Ő dolgozott olyan gyárba, ahol gyártottak ilyen tápokat, és azt mondja beledarálnak csirkét, meg ilyen dolgokat.

És azt mondta, hiába Acana, meg Royal Canin, Orijen, Ő tudja, hogy ezekbe is van egy csomó darálék. Azt mondja, azért etetnek ennyien táppal, mert az emberek lusták, és azt hiszik, ha a kutya elé leba***ák akkor majd elvan intézve, az etetés és tuti jó a kutyának, mert olyan drágák, meg nagy nevük van.

Azt mondja, nem zárja ki, hogy vannak a tápokban vitaminok, amik jók, de tele van mindenféle darálékkal, ami nem éppen egészséges.

Szerinte nincs jobb annál, ha valaki vesz a kutyájának, húst, meg csontot, ilyesmik.

Azt mondja nem véletlen, hogy egy csomó kutya allergiás a nagy "prémium" tápokra, meg megy tőle a kutya hasa.

Akkor csak nem lehet olyan egészséges...


Bizonyítva van, hogy a prémium tápok csak és kizárólag egészséges, és jót tesz a kutyának?


2011. jún. 23. 20:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
na jó, akkor. a kutya a farkas leszámozottja, sőt, hivatalosan, egy fajta, mert szaporodásuk életképes és szaporodni képes egyedeket eredményez, lásd csehszlovák farkaskutya. szerinted a farkas kiválogatja a színhúst? mert szerintem ugyanúgy megeszi a csontot, húst, zsírt, bőr és belsőszerveket is. nem vagyok szakértő a témában, de szerintem teljesen mindegy miből szármozik a fehérje, attól az még fehérje.
2011. jún. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
faluhelyen még könnyebb. csirketelep, pulykatelep, szarvasmarhatelep... friss elhullás mindenhol van, amit ingyen, vagy max nagyon olcsón adnak.
2011. jún. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Nálunk már semmi ilyesmi nincs a gengszterváltás óta.Bár lenne,legalább munkahelyet is találnék!Állattenyésztő szakmunkás ugyanis a szakmám.
2011. jún. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"Azt mondja nem véletlen, hogy egy csomó kutya allergiás a nagy "prémium" tápokra, meg megy tőle a kutya hasa."

nem a húsdarálékra allergiás a kutya hanem a hús hormon és antibiotikum tartalmára amit velünk emberekkel is megetetnek...rc-t én sem vennék(rizs és kukorica + némi hormonkezelt csirke a fő alapanyaga) de pl az acana és orijen gyártói csak háztáji baromfit dolgoznak fel, ami nem is allergizálja a kutyákat ...egyszerűbb valóban jó minőségű táppal etetni ami tartalmaz mindent amire csak szükségük van

'házikoszttal', vagy nyerskoszttal sem lehetettlen etetni de sokkal hozzáértőbb és körültekintőbb eljárást igényel, hogy tényleg minden biztosított legyen számukra az ideális arányban

2011. jún. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Azt se felejtsd el azért,hogy az Acana meg Orijen túl drága egy átlag magyar ember pénztárcájának.

Én etettem mindkettőt,de pozitív változást nem vettem észre a kutyákon,ugyanolyanok voltak,mint bármikor azelőtt.

2011. jún. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
mert az acana meg orijen úm. "jótékony hatása" nem egy zsák után fog jelentkezni. Akkor fogod észrevenni, amikor a kutyád még 15 évesen is melletted van.
2011. jún. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Ez nem teljesen igaz, x+1 dolog befolyásolja, hogy egy kutya meddig él,túlságosan fel van fújva az Acana és Orijen téma.

Túl magas a fehérjetartalma a legtöbb tápjuknak, ami leterheli a kutya máját, továbbá különböző bélrendszeri panaszokat is okozhat, továbbá magasabb a zsírtartalmuk a kanadai klíma miatt, amire az itthoni éghajlati viszonyok között nincsen szüksége a kutyáknak.

2011. jún. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Én jobban szeretek a kutyáimnak főzni...
2011. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Tényleg fel van fújva az Acana meg Orijen.Az előző két kutyám egy szemet sem evett belőlük életében,ehhez képest egyikük 15,másik 17 évig élt.
2011. jún. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

persze h x+1 dolog befolyásolja, de a kaja minősége is bőségesen hozzájárulhat a hosszú élethez, mint ahogy sok más is, ahogyan leírtad.

Aki mondjuk chappivel etet, az elég rossz alapokat ad, de nem kizárt, hogy egy olyan kutya is elél 20 évig. Persze ez még nem azt jelenti h a táptól élt húsz évig, sőt lehet, hogy ha rendes kaját kapott volna akkor 25ig is elélt volna stb.

2011. jún. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!