Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Járhatok futni a kutyámmal?

Járhatok futni a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Nem lessz neki megterhelő,ha naponta 20-30 percet kocogok a kutyámmal?
2011. jún. 23. 21:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen fajta
2011. jún. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Korától, fajtájától függ.
2011. jún. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
palota pincsi keverék,2 és fél éves.Kis termetü
2011. jún. 23. 22:06
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát lehet hogy neki elég a séta is mert nem olyan nagy termetű kutya, főleg ilyen melegbe.
2011. jún. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
az a 20-30 perc kocogás este fele,az talán nem árthat meg,mert ha olyan helyen sétálunk ahol el lehet engedni a pórázt,akkor ugyan ugy kiszaladgálja magát.
2011. jún. 23. 22:12
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem érdemes lenne állatorvossal konzultálni ez ügyben. Én laikusként azt gondolom, ne ebben a rekkenő hőségben kezdjétek a mozgást, és semmiképp ne 20-30 perccel, mert az megterhelő lenne a kutyádnak. Ha jól értem, eddig nem kocogott veled, nincs ehhez hozzászokva, plusz ez egy nyomott orrú fajta, a légzése nehezített...Szerintem ősszel kellene kezdeni, vagy akkor, amikor olyan 20 fok van és szépen fokozatosan: 1. nap 5 perc, 2. nap 6 perc, és így tovább, amíg eljuttok a 20-30 percig.
2011. jún. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

igen,egy állatorvost akkor megkérdezek előtte.De ez azért jutott eszembe mert az udvarra ha kiengedem,a másik kutyával annyit szaladgál,hogy szinte meglepő,hogy nem fárad ki,és többet van kint egy fél óránál,és gyorsabban szaladgálnak,mint ahogy én kocognák vele.

Azért köszönöm a válaszokat:)

2011. jún. 23. 22:31
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Most komolyan??? Erről állatorvost megkérdezni? Kutyáról beszélünk - aki tételezzük föl, egészséges. 20-30 perc futás az tudod mennyi? 5 km (vagy még annyi se..) Komolyan....talán nem kéne átesni a ló másik oldalára.
2011. jún. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha faradt lesz azt majd ugy is jelzi neked. De egy egeszseges fiatal kutyanak ez csak jot tehet. Arra vigyazz hogy ne nagy melegben fussatok es esetleg egyszer ketszer megalhattok inni. Meglatod utana majd jol alszik es elhizni sem fog :)
2011. jún. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
5 kmrôl azaz max 30 perc futásról beszélünk!! Majd utána iszik. Ez túlféltés, túlaggódás, túl.., túl..., túl.... már komolyan a nevetséges kategória. Én a kutyáimmal átlag 30 km-ekre járok el bringázni és az alatt max 4szer állunk meg inni, és imádják. Nem azt mondom h egy pincsivel ezt kell csinálni, hisz a testfelépítése végett ez valószínû rövidtávon tenné tönkre. De egy laza 8-10 km\h-s kocogás még egy pincsinek is semmi. Ezek kutyák!! Kezeljétek úgy!
2011. jún. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!