Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS A kutyám megette a patkány...

SOS A kutyám megette a patkánymérget, most mit csináljak? Hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
Szóval a kiskutyám úgy néz ki, hogy megevett 1-2 kis zacsi mérget (Furat), nem vagyok benne biztos, hogy le is nyelte, mert csak a szétrágott papírt találtam meg, és a piros masszát darabokban, de szerintem nem az egészet. Mikor megláttam, nagyon megijedtem. Látványra nem látszik rajta semmi. Megitattam vele gyorsan egy feles pálinkát, de abból is nem tudom mennyit nyelhetett le ténylegesen, mert egy jó nagy adagot visszaköhögött. Utána kicsit mintha kóválygott volna, talán megérezte a pálinkát, nem tudom. Azóta olyan, mintha zavarná valami a torkát, mert olyan, mintha köhögne, és utána öklendezik, de nem hányik. Lehet hogy félrenyelte a pálinkát és az zavarja még? Ja, amikor megláttam a szétrágott mérget, mellette láttam kicsi hányást, ami csak nyál volt. A méreg zacsijára rá van írva, hogy tartsam elzárt helyen stb, meg hogy 4-10 nap a hatóideje a patkányok között, meg az injekció neve, ami az ellenszere a mérgezésnek. Ja, meg hogy az ízét nagyon kedvelik a patkányok, de emberi és állati fogyasztás ritka, mivel nagyon keserű. A mellékhatások: levertség, külső-belső vérzés, véres vizelet és/vagy széklet. Nem vizelt és székelt véreset. Kíváncsi vagyok, mit mondtok, lehet e valami baja? Én akkor nyugodnék meg, ha megkapná azt a szurit, de mostmár muszály várnom reggelig. Szerencsére a kiskutya jól van, legalábbis nem látok semmi abnormálisat rajta, alszik szépen, ahogy szokott. Tacskó amúgy. Tehát előfordult már hasonló valakivel?
2011. jún. 23. 23:24
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Túl nyugodt vagy.

A kutyád reggelre meg fog halni!!!!!!

2011. jún. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

A telepen van a kutya. 6-kor vettem észre, hogy eltűnt a zacsi, és megtaláltam az udvaron a darabokat. Már ki volt száradva. De tegnap este még a zacskó a helyén volt. Szóval valamikor napközben történhetett, amikor nem voltam ott. Etetni mentem amúgy. Ezért írtam, hogy reggelig várnom kell, mert muszály volt eljönnöm. Reggel már egész korán menni fogok, és hívom a dokit.

Megnéztem a szemét, tiszta volt, semmi vért nem láttam. Megnyomkodtam kicsit a hasát, olyan volt neki mint máskor, erősebb nyomásra nem reagált, tehát gondolom fájdalmai nincsenek.

2011. jún. 23. 23:39
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
A pálinka amúgy nem baromság, de amennyire tudom, a patkányméregre pont nem hat. Csomó dolog hatását viszont késlelteti, mert a szervezet előbb dolgozza fel az alkoholt, és csak utána a többi anyagot, tehát a méreg felszívódását lehet késleltetni pár deci röviddel. Ismétlem, általában.
2011. jún. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha mostanra nem lett baja, akkor van esélye, de azért lássa doki.
2011. jún. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok nyugodt!!! Pont ezért írtam, de már visszamenni most nem tudok. Mondom, nem vagyok biztos benne, hogy megette, mert látni nem láttam. Elég sokat rág, fadarabokat, minden újságot meg papírt összeszed, és szétrágja. Azokat nem eszi meg, csak rágja. Azért nem vagyok biztos, hogy evett belőle, merthogy rá volt írva, hogy nagyon keserű.
2011. jún. 23. 23:42
 16/37 anonim ***** válasza:
túl nyugodt vagy..menj vissza,és adj neki tejet!!
2011. jún. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
60%

A kutyák szervezete nagyon érzékeny az alkoholra, a legkisebb mennyiségtől is berúgnak. A szervezetükben felszívódó alkohol szívritmus zavarokat, infarktust, a testhőmérséklet vészes lecsökkenését, kómát és azonnali halált is okozhat. Soha, semmilyen formában ne itassuk, vagy etessük alkohol tartalmú élelmiszerekkel a kutyákat.



A patkánymérgek általában kumarinszármazékok, amelyek véralvadásgátló hatásúak. Kellemes ízűek, ezért a kutyák szívesen fogyasztanak belőle akár nagyobb mennyiséget is. Ha észrevettük, hogy a kutya belenyalt, beleevett a szerbe, azonnal hánytatni kell, majd orvoshoz vinni, hogy az ellenanyagot (K-vitamin) minél előbb megkaphassa.


Az első tünetek a méreg felvételét követően 18-24 óra múlva jelentkezhetnek, de az is előfordul, hogy csak napok múlva mutatkoznak. Az állat bágyadt, étvágytalan, sokat fekszik, hőmérséklete normális. Látható nyálkahártyái először sápadtak, később porcelánfehérek, egy vagy több testnyílásból vér szivárog, a tüdőbe került vértől köhöghet, ezzel tévesen megfázást juttatva gazdája eszébe. A betegséget időben felismerve – igaz, sokáig tartóan, de – jól kezelhető.



a legjobb lenne ha mindent kihányna mai a gyomrában van. Egy teáskanál só egy pohár langyos vízbe. Általában két ember szükséges a végrehajtáshoz, mert szegény kutya nagyon tiltakozik. Ha üres a gyomra, először pár falatot adni kell neki enni. Utána meg kell fogni a kutya összezárt és felfele tartott pofáját és a szájzugnál bedugott nagy méretű fecskendővel (vagy hosszú csőrű tölcsér segítségével) oldalra betölteni a folyadékot olyan ütemben, ahogy nyeli. Ha nem nyeli le, az orrát kell befogni – erre ösztönösen nyel egyet. Legalább fél – egy deci sós meleg vizet kell „beletölteni” az első eredmény „megjelenéséhez”, amit szükség esetén ismételni kell, amíg ki nem hányja a lenyelt tárgyat vagy teljesen ki nem ürül a gyomra. Nem szabad megsajnálni a rémülten tiltakozó áldozatot, hanem keményen tartani kell – ez még mindig jobb és biztonságosabb, mint egy gyomor vagy bélműtét!

2011. jún. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Volt egy foxi-tacskó keverékem,nagyon sokszor volt emésztési problémája,amin a gyógyszerek se nagyon segítettek.

Az állatorvos javasolt neki egy kiskanál pálinkát gyomorprobléma esetére,bevált.

2011. jún. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Akkor már lehet, hogy nem is a pálinkát nyelte félre, hanem a tüdővérzés miatt köhögött? Jaj, Istenem, csak a reggelt érje meg, ahogy tudok megyek! Csak buszhoz vagyok kötve, mert 40km-rel arrébb van.
2011. jún. 23. 23:58
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha jol ertem egyedul el a tacsi egy telepen.

Neked meg nincs kocsid busz meg ilyenkor nincs.

Erre most mit mondjunk? Imadkozzunk hogy elje tul az ejszakat de ha eletben is marad azt nem neked koszonheti...

Eljen a felelos allattartas

2011. jún. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!