Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS A kutyám megette a patkány...

SOS A kutyám megette a patkánymérget, most mit csináljak? Hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
Szóval a kiskutyám úgy néz ki, hogy megevett 1-2 kis zacsi mérget (Furat), nem vagyok benne biztos, hogy le is nyelte, mert csak a szétrágott papírt találtam meg, és a piros masszát darabokban, de szerintem nem az egészet. Mikor megláttam, nagyon megijedtem. Látványra nem látszik rajta semmi. Megitattam vele gyorsan egy feles pálinkát, de abból is nem tudom mennyit nyelhetett le ténylegesen, mert egy jó nagy adagot visszaköhögött. Utána kicsit mintha kóválygott volna, talán megérezte a pálinkát, nem tudom. Azóta olyan, mintha zavarná valami a torkát, mert olyan, mintha köhögne, és utána öklendezik, de nem hányik. Lehet hogy félrenyelte a pálinkát és az zavarja még? Ja, amikor megláttam a szétrágott mérget, mellette láttam kicsi hányást, ami csak nyál volt. A méreg zacsijára rá van írva, hogy tartsam elzárt helyen stb, meg hogy 4-10 nap a hatóideje a patkányok között, meg az injekció neve, ami az ellenszere a mérgezésnek. Ja, meg hogy az ízét nagyon kedvelik a patkányok, de emberi és állati fogyasztás ritka, mivel nagyon keserű. A mellékhatások: levertség, külső-belső vérzés, véres vizelet és/vagy széklet. Nem vizelt és székelt véreset. Kíváncsi vagyok, mit mondtok, lehet e valami baja? Én akkor nyugodnék meg, ha megkapná azt a szurit, de mostmár muszály várnom reggelig. Szerencsére a kiskutya jól van, legalábbis nem látok semmi abnormálisat rajta, alszik szépen, ahogy szokott. Tacskó amúgy. Tehát előfordult már hasonló valakivel?
2011. jún. 23. 23:24
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Hogy van a kutya???IRD MEG:(
2011. jún. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
Ha 1000 km-el lennék odébb és se busz, se kocsi, én akár gyalog is indulnék érte. De én szeretem a kutyámat. Te nem.
2011. jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Varjuk a fejlemenyeket...
2011. jún. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ezt a kutyát úgy ahogy van azonnal állatorvoshoz kellett volna vinned. Mert ha tényleg evett a méregből akkor életmentő beavatkozást csinál az orvos.

De ha nem viszed, akkor a méreg teljesen uralma alá veszi a szervezetet és az állat belehal. Egyszerűen elvérzik, ami megállíthatatlan. A helyedben én nem mennék haza, hanem a kutyát vinném izibe.

2011. jún. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és az érdeklődést. Nagyon szépen megkérek mindenkit, hogy ne kérdőjelezze meg, hogy mennyire szeretem a kutyámat!!! Nem tudjátok a részleteket, csak a lényeget. Egyébként megnéznék én akárkit, hogy 1000 km-t lesétál, este sötétben, nő létére egyedül. A véleményem ennyi. Itthon 5 kutyám van egyébként. Családtagok. Nem tudjátok, mit éreztem egész éjjel, és míg oda nem értem. Már a szemem előtt volt, hogy szegény már nem él. Pedig DE! És képzeljétek, semmi baja! Ugyanolyan játékos, rendesen volt étvágya is. Figyeltem a szemét, semmi elváltozás, nem levert, sőt! Még ugyancsak rosszalkodott ma is. A másik kutya is jól van, neki sincs semmi baja. Köszönöm az érdeklődést mégegyszer!
2011. jún. 24. 22:37
 36/37 anonim ***** válasza:
Az első tünetek a méreg felvételét követően 18-24 óra múlva jelentkezhetnek, de az is előfordul, hogy csak napok múlva mutatkoznak.
2011. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Hát a 24 óra már eltelt.... Remélem, nem lesz semmi gond. Egyébként ma nem volt otthon az állatorvos, holnap megint rápróbálok, mert ki akartam váltani a k-vitamint, és mondták, hogy csak receptre lehet.
2011. jún. 24. 23:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!