Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS A kutyám megette a patkány...

SOS A kutyám megette a patkánymérget, most mit csináljak? Hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
Szóval a kiskutyám úgy néz ki, hogy megevett 1-2 kis zacsi mérget (Furat), nem vagyok benne biztos, hogy le is nyelte, mert csak a szétrágott papírt találtam meg, és a piros masszát darabokban, de szerintem nem az egészet. Mikor megláttam, nagyon megijedtem. Látványra nem látszik rajta semmi. Megitattam vele gyorsan egy feles pálinkát, de abból is nem tudom mennyit nyelhetett le ténylegesen, mert egy jó nagy adagot visszaköhögött. Utána kicsit mintha kóválygott volna, talán megérezte a pálinkát, nem tudom. Azóta olyan, mintha zavarná valami a torkát, mert olyan, mintha köhögne, és utána öklendezik, de nem hányik. Lehet hogy félrenyelte a pálinkát és az zavarja még? Ja, amikor megláttam a szétrágott mérget, mellette láttam kicsi hányást, ami csak nyál volt. A méreg zacsijára rá van írva, hogy tartsam elzárt helyen stb, meg hogy 4-10 nap a hatóideje a patkányok között, meg az injekció neve, ami az ellenszere a mérgezésnek. Ja, meg hogy az ízét nagyon kedvelik a patkányok, de emberi és állati fogyasztás ritka, mivel nagyon keserű. A mellékhatások: levertség, külső-belső vérzés, véres vizelet és/vagy széklet. Nem vizelt és székelt véreset. Kíváncsi vagyok, mit mondtok, lehet e valami baja? Én akkor nyugodnék meg, ha megkapná azt a szurit, de mostmár muszály várnom reggelig. Szerencsére a kiskutya jól van, legalábbis nem látok semmi abnormálisat rajta, alszik szépen, ahogy szokott. Tacskó amúgy. Tehát előfordult már hasonló valakivel?
2011. jún. 23. 23:24
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholt az etilén-glikol-mérgezésre (fagyálló) adnak a kutyának (embernek is), mellesleg legjobb, ha állatorvos adja infúzióban. Ebben az esetben csak ronthat az állapotán. Mellesleg, ha az én kutyám életéről lenne szó biztos nem várnék reggelig,valahogy csak el kellene intézni, hogy eljuss hozzá. Lehet mire reggel mész már nem fog élni, vagy esetleg az orvos sem tud már segíteni rajta. Attól meg, hogy keserű simán megehette, a kutyák képesek a számunkra rossz ízű dolgokat is élvezettel megenni.
2011. jún. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
olajat kellett volna itatni vele. suerintem hánytatni nem szabad, bár nem tudom, hogy ez savas-e mert ugye akkor mégegyszer a nyelőcsövét rongálni. mondjuk holnap már késő lesz, már nem hat az olaj.
2011. jún. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Nem pont úgy van, nem teljesen egyedül van. Van mellette egy másik kutya is. Meg én is, amikor tehetem, akkor 2-3 napot ott töltök velük, amikor ott is alszok, meg amúgy is van mit csinálni. Ez annyit jelent, hogy 1 héten kb. 4-5 napot alszok ott. De most muszáj volt hazajönnöm.... Jaj, már úgy fáj a gyomrom, tiszta idegbeteg vagyok. Pedig én mondtam, hogy jobb lenne lehívni az orvost.... ;(
2011. jún. 24. 00:24
 24/37 A kérdező kommentje:
Azért holnap, ha hazajöttem, írok, hogy mi van, ha valakit érdekel.
2011. jún. 24. 00:35
 25/37 anonim ***** válasza:
Írj mindenképp:) remélem nem lesz gond!!!!!!!!
2011. jún. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég! Szegény kutya! Erős a gyanúm, hogy már nincs életben....
2011. jún. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
41%
Huh, akkor az sem kizárt, hogy a másik kutya ette meg, esetleg ő is fogyasztott belőle?:( Remélem mindent rendben találsz, szorítok nektek!
2011. jún. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Na mi a helyzet?
2011. jún. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Az alkohol a fagyálló-mérgezéses kutyákat mentheti meg.

Mi a helyzet a kutyussal?

2011. jún. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Szia!


Hogy van a kutyus?:(

2011. jún. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!