Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy 11-hónapos...

Juhász jani kérdése:

Szerintetek egy 11-hónapos német juhász kannal lehet már fedeztetést vállalni?

Figyelt kérdés
fontos lenne!!
2011. jún. 24. 09:35
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:

2 évesen felnőtt egy kutya.

A szemei nagyon világosak

Dp-re van már röntgen?

A szukának?

A szülők "csak" törzskönyvesek, vagy van tenyésztési engedélyük?

Úgyis fogsz vele fedeztetni, hiába is ír bárki, bármit.

Arra számolj,a Dp-től kezdve sok minden öröklődik a kiskutyákban. Nem fogsz köszönömöt kapni azoktól, akiknek a tőled kikerült kutyája csípő, gerinc betegséggel éli majd le az életét .

2011. jún. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy kérdés.Oké,mindegyiknek lesz gazdája. És mindegyik gazdi olyan jómódú,hogy ha esetleg peched van,és rossz a párosítás,és diszpláziásak lesznek a picik,akkor lesz pénzük százezres műtétekre?

Mert bizony annyiba kerül. Vagy mennek a menhelyre,esetleg a lapát alá???

És mennyire fognak becsületesnek tartani azok után,hogy tőled megvették az egészséges kiskutyát,akire aztán egy vagyont költenek. Azt fogják hinni,hogy átvágtad őket.

És Te,kutyaszerető emberként hogy fogod viselni,ha a TE HIBÁDBÓL születik mondjuk 10 olyan kiskutya,akinek 1 évesen már minden lépés fáj,nem tud játszani,mozogni,mert a felkelés is iszonyú kínokkal jár neki? Mert bizony egy súlyos diszplázia ilyen.

A németjuhász agyonszaporított,beteges fajta. Sőt, az is lehet,hogy a fedeztetett szuka a kan rokona,mivel papírok nélkül ezt sem tudjátok.

Ne csináld...

2011. jún. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
100%

a kutyád egy éves. még fiatal, de ő is a tipikus rajzos, csapott hátú német juhász. szinte tuti, hogy 8 éves korára nem fog bírni felállni. csípődiszplázia. ha meg esetleg nem is, akkor is simán benne van a pakliban, hogy a kölykeinek mindnek lesz. szép lesz látni, hogy a te gyönyörű kutyád leszámozottjai korábban el lesznek altatva mint a tiéd. gyönyörű.

egy utolsó, suttyó faluvégi engedjük össze buksit meg csibészt mert olyanszép kutyák kaliberű undorító szaporító vagy. ráadásul kb az írásaid alapjáén vagy 13 éves. nekem is volt ilyen alomból származó kutyám, én akkor 11 voltam amikor megvettük.

nagyoncuki kis tacsi volt. 6 éves korára lebénult a hátsó két lábára. soha többet ilyet. azóta egy gyönyörű, kennelből szármozó törzskönyves vizslám van, imádom. ő legalább 90% hogy megéri az öregkort.

2011. jún. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:

"haggyuk!! nem értitek!!"


Biztos, hogy mi nem értjük?!

2011. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:

Ha szeretsz egy fajtát - márpedig valószínűleg szereted, merthogy az van - miért járulsz hozzá, hogy abból a fajtából még több legyen az utcán, a menhelyen, láncon, rosszul tartva? Az ingyen kutyának ez a sorsa ... itthon nem veszik semmibe, hisz ingyen volt.

Ha szeretsz egy fajtát miért járulsz hozzá, hogy az ész nélküli szaporításod eredményeként még több beteg (eü. szűrések nélkül bármit örökíthet, herpesz oltás nélkül a kiskutyának sok esélye sincs felnőni), törzskönyv nélküli (bizonyítottan fajtatiszta), németjuhászra talán nem is hasonlító kiskutya legyen (lehet nem is azok a szülei a kutyádnak akinek a papírját láttad ... lehet benne bármi)?

Ha szereted a kutyád miért nem ivartalaníttatod ki megelőzve ezzel nagyon sok betegséget, szökést, kínlódást a tüzelő kutyák miatt?

Ha szereted a kutyáKAT és látod, hogy 1,5 millió gazdátlan kutya van itthon és neked van 10 gazdajelölted akkor miért nem küldöd őket a menhelyre vagy ha ragaszkodnak a németjuhászhoz, akkor a fajtamentéshez, merthogy ki sem látszanak a mentett németjuhászok alól?

Ha tenyésztést terveztél miért nem olyan kutyát vettél ami erre alkalmas?

2011. jún. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
6%

hát ebben a korban elméletileg lehet, hogy már készen áll a kanod, bár néhány hónap múlva biztosan

egyébként én úgy jártam, amikor vittem a nőstényemet, 2 kanhoz is elvittem, ivarérettek voltak, de olyan ostobák voltak, hogy nem tudták, hogy mit kéne csinálni -.-

2011. jún. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
48%

ma 12:54

Arra nem gondoltál, hogy a szukád nem volt időben?

Vagy nem volt jó a tüzelése?

2011. jún. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
100%

12:54-nek

Nem a kutyak voltak az ostobak...

2011. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:

nem tudja a kan a dolgát...

akkor ki?

2011. jún. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
Az aki minden tudás nélkül nekiáll szaporítani.
2011. jún. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!