Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy 11-hónapos...

Juhász jani kérdése:

Szerintetek egy 11-hónapos német juhász kannal lehet már fedeztetést vállalni?

Figyelt kérdés
fontos lenne!!
2011. jún. 24. 09:35
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
0%
nem kell ehhez tudás, évmilliókig megoldották maguk között
2011. jún. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
95%

Tudod,nekem van egy utcáról mentett pincsim,olyan szaporítók gyümölcse,mint Te vagy.

A kutyus még nem egész egy éve van nálam, és jócskán 100ezer forint felett költöttem csak az állatorvosra,gyógyszerre,és akkor a ráfordított időről nem is beszélek. Epilepsziás, minden bolhairtó készítményre allergiás, mindent kipróbáltunk,gondolhatod,hogy csak ez mennyibe került... És,hogy tetőzzük a dolgokat, bolhaallegrgiás,tehát,elég egyetlen bolhacsípés,véresre vakarja magát. A bőre olyan zsíros,hogy hetente fürdetem speciális samponnal,és így elviselhető,de a hét végére szószerint ragad a kutya.Nem mondom,hogy nem gusztustalan...

Most épp az allergiavizsgálatra gyüjtögetek,csupán 25ezer forint.

Gondolod,hogy ha sikerül alkotnod egy ilyen szerencsétlen kiskutyát,mint az enyém,mindegyik új gazdi lesz ennyire bolond,mint én? Képes lesz akár egy félhavi fizetést otthagyni az állatorvosnál,egy kezelésre? Képes lesz akár napi több órát eltölteni a foglalkozáson kívül az egészségügyi gondok kezelgetésével?

Vagy agyoncsapja a kert végében,és szól,hogy kéne új kiskutya?

2011. jún. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:

Évmilliókig, mi?

A kutya kb. ie. előtt 15 000-ben lett háziasítva. Még 20 000 év sincs, nemhogy évmilliók.

2011. jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
0%
szerintem lehet vállalni ezt a kockázatot 2-vel előtti
2011. jún. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó!


Milyen kockázatot? Hogy csupa életképtelen,beteg, iszonyú pénzekért kezelt,vagy pár évesen elpusztított kutyákat hoz létre?

Végülis,tényleg,csak akkor ne hívja magát- és Te se!-állatvédőknek,meg állatszeretőknek,mert csak mocskos szaporító,aki önzőségből tovább rontja ezt az amúgy is igen elcseszett fajtát.

Hányok az ilyentől.

De komolyan,kívánok neked egy ilyen kutyát,mint az én pincsim, és azt,hogy gondoskodj róla úgy,ahogy én,hogy az éjszaka közepén ébredj fel a rohamaira ( mert van valami idegrendszeri gebasz is nála,és néha dührohamot kap ),és ülj ott mellette,próbáld lefogni,miközben harap téged,magát,mindent,amit elér.

Már 3szor hoztuk vissza odaátról,mert egyszerűen folyton beteg. Kéne neki még vagy 10 féle vizsgálat,de sajna csak apránként telik rá,és 100%-os sosem lesz szegény.

Ennyi kockázat vállalható? Gratulálok. Szeretheted az állatokat.

2011. jún. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 A kérdező kommentje:
am nekem nem ez volt a kérdésem amire ti válaszoltatok!!! de azért áttgondolom az egészet!!de ivartalanitani biztos h nem fogom!!azért köszi mindenkinek h felvilágositottatok!!sajnálom a pincsidet,foglalkozz vele sokat,rem meg fog gyógyulni!!
2011. jún. 24. 20:08
 57/65 anonim ***** válasza:

Akkor sarkosítva...

Nem lehet még fedeztetni vele.

Fiatal, kölyök korban van még. 2 évesen lesz felnőtt.

2011. jún. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:

Kedves vagy,hogy azt kívánod,gyógyuljon meg,de nem fog. Az a baj,hogy szerintem nem látod át ezeket. Ezek egyike sem gyógyítható,mind genetikai bibi,mint embereknél mondjuk a Dawn-szindróma. Érted? Két,össze nem illő kutya hozta össze,és az egész életét így kell leélnie. :(

Kérlek, ne csináld!

2011. jún. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
ami az egyik válaszoló kutyájának a baja, az olyan kaliberű, mintha véglegesen le lenne vágva a karod. visszafordíthatatlan. és egy olyan alom eredménye mint amilyet te akarsz most csinálni. ezért akar mindenki lebeszélni, de úgyse fogod elfogadni mások igazát. én csak a kutyádat sajnálom. idióta
2011. jún. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem még az nem világos, hogy miért tiltakoznak sokan a kan kutyák ivartalanításától. A kutyák ivarossága egész más, mint ahogyan mi emberek működünk. Nekik nincsenek vágyaik, őket az ösztön hajtja. Nem lesznek attól kevesebbek, mert nem termel hormont a szervezetük. Legfeljebb nyugodtabbak lesznek, kiegyensúlyozottabbak, és megússzák a különféle ivarszervi betegségeket, ami sajnos a legtöbb ivaros kutyát élete során egyszer utoléri.
2011. jún. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!