Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg rossz gazdi lennék?

Tényleg rossz gazdi lennék?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám,egy nagyon gyenge idegrendszerű kis pincsi,az egyik kérdéshez már írtam róla,beteg, mindenféle baja van, és gyakran dührohamai vannak. Most nemrég viszont megtudtam venni álmaim kutyáját,egy kis bernit.

Namost a dolog lényege,hogy a bernit mindenhova viszem magammal. Nyaralni,játszótérre, családi összejövetelekre,mert lehet,mindenkivel kedves,barátságos. A pincsi viszont rettenetesen fél,és ilyenkor hajlamos rohamot kapni. Ezért őt nem viszem ilyen helyekre, de szerintem ezt ő nem is igen bánja. Reggel megvan a közös,nagy séta,de délután,mikor a fiammal játszóterezünk,ő nem jön.Félek,hogy bántana valakit,és félek,hogy kárt tesznek benne a sürüsödő rohamok.

És erre tegnap az egyik kutyás ismerős nagyon lecseszett,hogy szörnyű,amit csinálok, mert mit érezhet az a szegény,hogy itthonhagyom. És,most lelkifurdalásom van.

Szerintetek helyesen csinálom?

Szerintem minél kisebb esélyt kell adni a bajnak. Egyszer elvittem egy összejövetelre,még mikor befogadtam,és odament hozzá az egyik kislány. Dührohamot kapott, átpréselte magát a kerítésen,és eltűnt az erdőben. 3 órát kerestem :(


2011. jún. 25. 15:00
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Nem lelki gond. Konkrétan agysérült,van valami bibi a fejében. Látta szakember is,és azt mondta,hogy nem viselkedési gond,mert van,hogy csak alszik,és úgy tör ki nála a roham. A doki azt mondta,meg kell CT-zni,mert egyszer látott ilyet,és annak a kutyusnak el volt csökevényesedve az agyának egy része.

Egyébként semmi baj a falkasorrenddel, nem húz, sétakor,behívható, letehetem elé a rántotthúst,ne eszi meg,ha nem kap engedélyt. Szóval azzal nincs gond. A rohamai vagy alvás közben jönnek elő,vagy ha nagyon fél. Ne úgy képzeljétek,hogy olyan roham,hogy személyre,vagy tárgyra irányul,hanem szegény pokoli hangokat kiadva harapja magát, engem,mindent ami a közelében van. Aztán egyszer csak vége.

2011. jún. 25. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!