Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshir terrier gazdik...

Yorkshir terrier gazdik mesélnétek a kutyátokról?

Figyelt kérdés
képet is mutathattok, és hogy milyen a jellemük? barátságosak, játékosak?
2011. jún. 26. 14:45
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Te nem vagy teljesen komplett.
2011. jún. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

jó kérdés :D

tudok neked 5 ezerért plüss yorkit, ha elszakad tudsz még venni 19 másikat. Na? :P

2011. jún. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
lúzerek :)
2011. jún. 26. 21:00
 14/19 anonim ***** válasza:
Lehet velem van baj, de en az egesz gondolatmenetedbol nem ertek semmit...
2011. jún. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagy részben találó az első hozzászólás!


Bár nekünk az első kutyánk és még csak 14 hónapos bizony okoz még meglepetéseket.

(Jelenleg a reggeli etetésnél van probléma, kitesszük a kaját - persze addig soha nem ehet, amíg engedély nem kap rá - és egyszerűen lecövekel a tál előtt nem hajlandó enni (!?)Nem tudunk rájönni, hogy ez miért van, hiszen az esti kajcsinál nem teszi ezt. Tudom, hogy valamit "közölni" akar ezzel de nehéz megfejteni:)


Ahol mi élünk van 2-3 yorki de ők teljesen másak mint a miénk. Maguknak valók, nem szeretnek játszani,- mert nem merték őket kutyák közé vinni - vagy éppen morgolódnak az enyémre. Eleddig azt gondoltam, hogy talán nevelési probléma ez náluk, de félek, - mivel idősebbek az enyémnél - hogy ez az idővel alakul ki.


Igaz mi korán hozzászokattuk a kutyákhoz, kicsihez-nagyhoz és eddig soha nem volt probléma mert nagyon barátkozó és őt is elfogadja minden "óriás", hiszen hihetetlenül játékos, megadja magát, nem erőszakos. Erre nagyon odafigyelünk, sokat foglalkozunk vele, mert szeretném, hogy megmaradjon a játékossága, ne legyen mufurc.

Nem bújós - talán mert fiú - viszont valóban szeret "nyüzsögni" ha nem foglalkozunk vele akkor addig dobálja a játékát, bököd az orrával amíg legalább azt eléri, hogy ránézzünk. De ő megtanulta, hogy csak akkor van "szórakozás", ha elvégeztem a dolgom. Ezt mindig azokkal a mondatokkal és gesztusokkal hozom a tudomására ezért aztán békén hagy, de tudja mert ugye mondom neki, ha befejeztem akkor játszuk. És biz' isten megjelenik és szépen vigyázba ülve várja az igéret beteljesedését:)


összefoglalva: türelem - ez a legalapvetőbb!!! - sok foglalkozás, tanítás -amit folyton ismételgeni is kell - és sokat tartózkodni más kutyák társaságában.


Még rengeteg dolgot lehetne mesélni róla, amennyiben érdekel szívesen válaszolok!

2011. jún. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 KicsiPocok válasza:
Már miért ne lehetne 100ezer alatt egészséges yorkit kapni? -.- Mi 68K-ért vettük a kutyust, és semmi baja nincs. Én annyit tudok mondani róluk, hogy nagyon társaságfüggőek. Nem mindegyik játékos és aranyos, de ez egyénenként változik. Fontos, hogy főleg kiskorukba, sokat játssz és tanítsd, mert ha ezt ekkor nem teszed meg, később már nem nagyon fog menni... Mindenesetre nagyon aranyosak, szeretni való kis ebek, bár nem az udvarra tervezték őket, inkább házba valók. Én nagyon szeretem az enyémet, 4 éves kislány :)) Kezdő kutyásoknak tényleg nem ajánlott, de azért ez nem annyira nagy szabály. Ha kicsit jobban utánuk jársz a kelleténél, nem lehet nagy gond. :)
2011. jún. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
0%
Nekem idáig 2 Yorkshire-m volt... és most van megint kettő.. egyik apukámnál,másik anyánál... egyik se selejtes!! mind a 2 normális nagyon aranyosak és játékosak...az enyimelyik nem bántanak semmilyen más kisállatot pl:a macskákkal is jól megvannak... és nem értem ezeket a hozzászólásokat,hogy 100000...Nekem idáig 40-20 ezer között voltak (még a legkisebb fajta is!!) ÉS EGYIK SE SELEJTES!!! Jó pl: van egy kutyusom Diego az 25 vagy 30 ezerért vettük oltással+chippel... úgy hogy én nem értek egyet a legelsővel...
2013. febr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
25%
Az előző vagyok!!! van egy "házőrzőnk" is attól már sokat tanult a Dewil... ha valami ismeretlen jön már a házban elkezd ugatni!! Én is sokat tudok mondani róluk...
2013. febr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
0%
megint az előző vagyook...kihagytam azt hogy csak csupa-csupa jó dolgot tudook mondani róla... Jó rosszból is tudook mondani de csak (nagyon) keveset!!!
2013. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!