Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire rossz gazdi...

Tényleg ennyire rossz gazdi lennék?

Figyelt kérdés

Van 2 macskám, egy sünöm, őket teljesen nekem kell gondozni. És van egy kutyusunk amit apával ketten nevelgetünk ( nagy testű, és kis bolond Iván :D) plusz egy tengerimalacom amit rám hagyott a tesóm amikor elköltözött.

Ma felhozódott, hogy amikor ua. az a tesóm akitől a tengerimalacot "megörököltem" most kint fog tanulni külföldön és addig át kéne vennem 3 gabonasiklójának a gondozását. Anya ettől teljesen kikelt magából, hogy én amúgy is milyen pocsék gazda vagyok, minek nekem még több állat, és, hogy milyen rosszul érezhetik magukat, szeretet hiányuk lehet, és még nagyon sok mindent mondott több mint 1 óráig azt szajkózta milyen rosszul bánok velük, mikor ő ha tehetné állatot se tartana. Borzalmasan szíven ütött mert mindenem az állataim.


A macskáimat kikeverem nekik a kaját, tejet melegítek, majd utána mindkettő kap egy kis has vakarást, mivel az egyiknek most vannak kölykei őt engedem a maga útjára, a másikat elaltatom. Majd mielőtt elmegyek a suliba a kutyusom bundáját megkefélem. A tengerimalacnak odaadom a zöldségét és a vizet kicserélem.

Miután haza érek a suliból (akkor kell fel a macskám, pont ott van amikor hátra megyek hol elaltattam) újra megetetem, itatom őket, akkor mindkettő itthon szokott maradni, ezért együtt felveszem őket az ölembe és befekszünk a hintaágyba, és simogatom őket.


Este fele apa elviszi sétálni a kutyust, majd utána megfürdetem, vagy legalább is újra átkefélem. A cicók most is kapnak enni, és a hosszú szőrűnek is végig kell kefélni a szőrét.

Ezek után kiveszem a sünim ( hobbi törpesün) és minimum fél órát játszok vele a házba, visszarakom és zöldséget pépesítek neki, majd oda adom a tápját lecserélem az almát, vizet adok neki.

Ezenkívül a tengerimalacnál másfél a sünnél hetente cserélem a forgácsot. Sajnos a malackát nem nagyon lehet megfogni, tesómhoz volt hozzá szokva, ezért kiszoktuk engedni a füvön egy ráccsal elkerített és fedett részre.


Úgy érzem mindent megteszek értük, de most elgondolkodtam rajta, hogy lehet tényleg igaza van anyának.

Ennyire rossz gazdi lennék?


Bocsánat, hogy ilyen hosszan fogalmaztam, de maga a történetem se kevés. Amúgy 13 éves lány vagyok.


2010. máj. 22. 22:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes gazdi vagy, anyukádnak szerintem ez csak kifogás, valószínűleg terhére van az otthoni állatkert, aggódik a bővülés miatt.:)
2010. máj. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

macskáimnak kikeverem a kaját*

ahol*

Azt elfelejtettem írni, hogy a nap folyamán eszek valamit, és bármelyik állat ehet olyat, akkor megosztom velük, legfőképpen a malackával, amikor mondjuk gyümölcsöt eszek, vagy zöldséget.

2010. máj. 22. 22:30
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egyáltalán nem vagy rossz gazdi :) látszik, hogy mindent megteszel az állataidért :) lehet, hogy anyukád csak azért mondta, mert nem akarja, hogy a siklók is hozzátok kerüljenek. (ha oda kerülnek)
2010. máj. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi lehet vele a baja, késő este jár haza a munkából, ezért is szeretem hogy ilyen sok állatom van, vagy a kertbe vannak, ahol anya szinte sose jár, vagy az én vagy a tesóm üresen maradt szobájába.
2010. máj. 22. 22:32
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem, ahogy olvastalak hogy legalább 18éves vagy. Felelősségteljesnek tűnsz, és jó gazdinak.:)

Az hogy a malackával megosztod ha zöldséget gyümölcsöt eszel nagyon aranyos.:) Én is így szoktam:)

2010. máj. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
remek gazdi vagy, ne aggódj! Én is csak arra tudok gondolni, hogy anyukád nem akar Noé bárkáját a házatokból vagy csak a siklóktól tart...
2010. máj. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A siklóktól én is kiakadnék..:D
2010. máj. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az elején én se szerettem őket, de rögtön beleszerettem amikor az egyiket kivettem "sétáltatni" és rátekeredett a kezemre, majd befészkelte magát a tenyerembe még a kis fejecskéjét kinyújtotta, a testével meg bebújt a behajlított újaim alá, mintha úgy takarózna be, majd elszúnyókált.
2010. máj. 22. 22:50
 9/18 A kérdező kommentje:
ujjaim*
2010. máj. 22. 22:51
 10/18 anonim ***** válasza:

ne aggódj, te nagyon jó gazdi vagy! :)


esetleg megmutathatnád anyukádnak, hogy milyen válaszokat kapsz itt, hogy lehiggadjon. nagyon nem szép tőle, hogy téged bánt, ráadásul alaptalanul.

ha valakire esetleg dühös lehetne, az a másik tesód. de szerintem rá se kéne.

anyukádnak csak az fáj szerintem, hogy ő soha sem tudna úgy gondoskodni egy kis állatkáról, mint te, szeretetet sem lenne képes neki adni, és érzi, tudja, hogy Te sokkal több vagy nála. szerintem rendesen kisebbségi érzése van.

2010. máj. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!