Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz gazdi lennék ezért?

Rossz gazdi lennék ezért?

Figyelt kérdés
Nem vásárolok drága minőségi tápot a kutyámnak, mert nincs annyi pénzem.. inkább más formában költöm a táp árát el. Minden hétvégén kirándulunk-túrázunk, agility edzésre járunk és kutyasuliban készülünk az engedelmes vizsgákra. Ez így is elég pénzt el vesz. Egyesek szerint ezzel a lehető legrosszabbat teszem a kutyával. De most akkor vegyem meg neki nem tudom hány ezer forintos tápot, mint kiránduljunk, agizzunk és kutyasulizzunk?
2011. jún. 28. 22:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Egyet értek kedves kérdező!

Nekem is lelkiismeret furdalásom van, mert nem engedhetek meg magamnak 300-400 Ft/kg tápokat (és akkor ezek nem is a legjobb minőségűek).

Egy ideig Morzsival etettem, de szó szerint bele kellett imádkozni. Ezt meguntam. Ismerősöm mondta, hogy Ő a Fressnapfban vesz 2200 Ft -ért 15 kg-os tápot és neki megeszi.


Az én kutyám már ezt sem eszi meg, csak ha jutalomfalatként használom. Magyarul kézből etetem.


És, hogy nem eszi meg, benne lehet az is, hogy bűntudatom van, hogy ilyen rossz tápot adok neki. Ezért néha leöntöm valami levessel. Főtt csirkenyak levével+a nyak, farhát, fehércsont stb. Talán azért nem eszi meg, mert azt gondolja, hogy akkor kap majd mást. De nem tudok neki minden nap csirkenyakat venni és ha veszek is, a táphoz akkor sem nyúl hozzá.

2011. jún. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én ezzel úgy vagyok, hogy ha valakinek (a legtöbb ember ilyen) korlátozottak az anyagi lehetőségei, akkor szélsőségektől mentes köztes megoldásokat kell keresni. Az se jó, ha a legdrágább kaját kapja a kutya, de nem viszed sehova, és az se, ha száraz kenyérhéjon tartod és közben az így megspórolt pénzt a kutyaiskolára vagy bármi másra költöd. Lehet átlagos minőségű, nem drága prémium tápot venni, lehet olcsón húst és zöldségeket kapni a piacon, és megfőzni a kutyának, közben beleférhet a kutyasuli és egyéb közös elfoglaltságok is, ha nem is minden hétvégén, de ügyesen beosztva rendszeresen. Egy alultáplált kutya amúgy sem tud jól teljesíteni a pályán!
2011. jún. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

nem kell túlspilázni a tápkérdést. eszik amit kap.

inkább kiránduljatok meg csináljátok ezeket a dolgokat, legalább úgy te is jól érzed magad. meg a kutyád is.

ha nem macskaalommal eteted, hanem normálissal ami akár morzsi táp is lehet, most tökmindegy, de valami táp meg néha megkapja a maradékot akkor pont rendben van az egész

2011. jún. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Anyu dog keveréke 6 éve morzsit,meg teszkós kaját eszik,és fantasztikusan gyönyörű,egészséges kutya.


Egyébként érdemes körülnézni piacokon. Én budapesten,a lehel téri piacon szoktam venni kutyakaját. 98 ft/ kiló,és van benne máj, gége (az a legjobb,mert színhús,és porc ), tüdő. Összefőzöd egy kis rizzsel,zöldséggel,és nekem a nagytestű kölyökkutyámnak,plussz a pincsimnek elég kb 3-4 napra,gondolom,akkor egy közepes kutyának,kb 1 hétre. Így egy heti kaja megvan kb. 200ft ból. :)

2011. jún. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
01:07-nek: Inkább amiatt legyen lelkiismeret furdalásod, hi
2011. jún. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Bocs véletlenül elküldtem: szóval amiatt legyen inkább lelkiismeret furdalásod, hogy nem neveled meg rendesen a kutyádat. Mi az, hogy a kutya nem eszi meg, amit eléraknak?Jól el van kényeztetve és a fejetekre nőtt, még jó, hogy nem eszi meg, ha helyette kap jobbat. Mondjuk a Morzsit lehet én sem enném meg...

Előző: 98ft/kg? Na abban a fűrészporon, egy kis véren és húslén kívül az égvilágon semmi nincs, a nagytestű kölyökkutyád ízületei teljesen tönkre fognak menni, csodálkoznék, ha egy éves korára még lábra tud állni, ilyen táplálás mellett.

Kérdezőnek: Köztes megoldások mindig vannak, ha nincsen pénzed a legdrágább szuperprémiumokra, akkor vegyél középkategóriás tápot, ami százszor jobb a Chappynél és társainál és nagyobb kiszerelésben nem is sokkal drágább (Brit, Josera: [link] azért azt senki ne mondja már, hogy 7200 ft sok 20 kiló kutyatápért...)

Ha meg ennyit mozogtok, akkor még fokozattabban fontos, hogy jó minőségű tápot kapjon, mert az átlagnál több energiát éget és meg kellene kapnia a szükséges tápanyagokat.

2011. jún. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Theia!


Elolvastad,hogy mit írtam? Nem tápot veszek 98 kilóért,hanem májat, tüdőt,gégét. De leginkább gégét,mert az színhús. Abban hogy lenne fűrészpor??? Fadisznóból csinálják?

Tanulj meg olvasni,és utána kritizálj!

2011. jún. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
98 ft-ért. Bocs.
2011. jún. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, Theia, de te honnan veszed a bátorságot,hogy mindenkit kioktass? Szép dolog,hogy 16 évesen ennyire szereted a kutyáidat,becsülöm is benned,kevés fiatal van,aki így gondolkozik,mint te. De! 7200ft a 20 kiló táp. Az bizony egy átlagfizetéses családban sok. Mi teljesen átlag vagyunk. Én gyesen vagyok,kapok 40ezret. A párom rendőr, kb 150ezret hoz haza. Ha mindent kifizetünk ( rezsi, gyerektartás,hitelek, tankolás,egyetem,stb ), marad kajára,pelusra,kiadásokra olyan 60ezer. Tudod,abból luxus lenne 10-20 ezer forintot kutyakajára költeni.

Attól még,hogy valaki olcsóbb kajával etet,hidd el,hogy lehet jó gazdi.

Én nem akarlak megbántani,de anyuciék fizetéséből (vagy akár diákmunkából,úgy,hogy más kiadásod nincs ),könnyű megvenni a 7200ft-os tápot. Amikor diák voltam,és csak erre dolgoztam,az enyém is acanát kapott. Aztán elköltöztem,megszületett a fiam,és most nem telik rá.

Mit kellett volna tenni? Kidobni a kutyámat,mert megváltozott az anyagi helyzetem? Vagy a gyereket adjam intézetbe,hogy a kutyám acanát ehessen?

Nem minden fekete-vagy fehér. A világ sokszínű,és nem kell mindenkit leszólni.

Tényleg,nagyon szép tőled,hogy fiatal korod ellenére ennyire felelős vagy,és ennyire sokat tudsz a kutyákról,de az emberekről,a felnőttségről még sokat kell tanulnod!

Nem akartalak megbántani,csak már régen olvasgatlak,és szinte folyton kritizálsz,mert nem ivartalanít (ami szintén nem kis pénz! ),nem acanát etet, stb. Gondold végig,mielőtt véleményt mondasz valakiről!

2011. jún. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
MA reggel kinéztem a piacra, meg zöldségesnél és hentesnél jártam. Vásároltam ezt-azt, nos úgy néz ki kitudom húzni a táp árának a felére, az összevásárolt dolgakat. Ha teszem azt ilyesmit mint máj, gége, csont, fött zöldség, rizs, burgonya megkeverem a táppal akkor az úgy jói lesz?
2011. jún. 29. 12:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!