Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetes kutyakölyköt adhatok...

6 hetes kutyakölyköt adhatok már gazdához?

Figyelt kérdés

(az én KÁJomat 4 hetesen kellett elvinnünk, tejpótlót kapott és semmi baja...)

de azért tuti ami száz, gondoltam megkérdezem.

már esznek szilárdat, de ha tehetik, még szopnának az anyjuk viszont már menekül előlük.

Holnap szeretne elvinni hármat a gyerekeinek egy anyuka. odaadhatom már?

Kell még nekik tejpótló, vagy jó a junior táp is?


Köszi a válaszokat!:)


2011. jún. 29. 14:33
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
78%

6 hetes kölykök esetében már nem is szuka dolga a táplálásuk, hanem a tiéd.

Etesd őket külön és ennyi. És a szocializáció arról is szól, hogy megtanulják azt értelmezni, hogy "hagyj békén".


Másrészt 3 kölyökkutyát odaadni egy gyerekes családnak? Szánnál rá 5 percet és átgondolnád? 3 kölyökkutya leviszi az embert az életről. Megkérdezted miért akarnak 3 kutyát? Minden gyereknek egyet? És mind a 3 szuka, vagy kan, vagy vegyesen? Ezeken elgondolkodtál? Én nem erre a gazdijelöltre használnám, a felelősségteljes szót. (bár rád sem illik, bocs)

2011. jún. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
60%

De nem lehet odaadni 6 hetesen. Miért olyan nehéz megérteni h az elválasztás nem attól függ h tud-e szilárdat enni vagy sem.

Svájcban pl. törvény van rá h 10 hetesen lehet elválasztani a kölyköket. És Svájcban nincs a béka segge alatt a kutyatartási kultúra, mint édes kis hazánkban....

2011. jún. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Nem azokra haragszom, akik nem értenek velem egyet, hanem azokra, akikből itt gyakorikérdéseken hirtelen nagy megmondóember lesz.

és hiába írom le a sztorit, én biztos rosszul csinálom.

Biztos egy k.csög kutyaszaporító vagyok, egy felelőtlen kutyakínzó...

Csak azt nem tudom, hogy az ő anyja is túl korán választotta talán le, hogy nem tanulta még meg, hogy sz.rral nem dobálózunk mert büdös?!


Amúgy meg nem is értem, mi bajotok, egy szóval sem mondtam, hogy hogy döntöttem, odaadom-e holnap a kutyákat.

A probléma ott van, hogy a nő holnap reggel jönne értük, nekem viszont akkor kórházba kell mennem, és csak a 19 éves öcsém marad itthon, aki viszont le se sz.rja, hogy mi van...

Gyerekkorom óta állatok vesznek körül, 3 kutya van, amit már önállóan neveltem fel, ezek közül az egyik egy KÁJ, amiről divat legendákat szőni, de egyik sem volt olyan katasztrófa.

Tönkrement pár kábel meg pár cipő, de ez az én elővigyázatlanságom miatt történt. A kamaszkor annyi volt, hogy imádtak rágni.

+ ezek kis ölebek, spániel méretű labrador keverékek, már most látszik rajtuk, hogy kezes báránykák lesznek.


Azt meg szerintem sem gondolta végig az anyuka, hogy 3 kan nem szerencsés, bár nem is katasztrófa...


Nálunk is párszor lerendezik a rangsort egymás közt, és kész, utána jól elvannak.


Úgy döntöttem, holnap jöjjön el megnézni a kölyköket.

Figyelni fogom a részleteket, pl. hogy hozza-e a gyerekeket, megnézi-e a kutyákat, vagy csak "bezsákolná" őket...

Csak attól függ, hányra jön és én hánykor megyek kórházba.

Több napot nem várhatok, már így is rég bent kellene lennem.

Majd holnap élesben minden eldől...


Köszönöm továbbra is a normális válaszokat!:)

2011. jún. 29. 17:03
 24/35 anonim ***** válasza:
34%
Énis 6 hetesen fogom elhozni a kutyámat, direkt felhívtam a város egyik legnépszerűbb, legjobb orvosát, hogy elhozhatom e 6 hetesen . A válasza igen volt, hozzá tette azt is , hogy oltások nélkül viszont nem vihetem le( bár ezt eddig is tudtam ).
2011. jún. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
65%

van törzskönyve a KÁJodnak? nincs ugye? tehát nem fajtatiszta.


mentetted az anyakutyát állítólag, nem vigyáztál rá, most van helyette +8 gazdát kereső, akik közül pár az utcán fogja végezni + 8 egyéb menhelyes kutyától elvetted a lehetőséget. Ilyenkor mondják azt, hogy ha nem okoskodtál volna bele, akkor kisebb lenne most a gond...

2011. jún. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
41%
16:59-es! De, az elválasztás attól függ, h szilárdat eszik-e vagy sem. Nem ismerek egyetlen olyan régi, nagy nevű tenyésztőt, aki 6 hetesen ne adná át a kutyát.
2011. jún. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem,még mindig a lehető legtöbbet hoztad ki a helyzetből,ne hallgass rájuk.Anyukától kérdezd meg,mekkorák a gyerekek.8-10 év felett,nyugodtan add oda a hármat,pláne,ha azt is hozzáteszed,hogy ha nem bírnak velük,hozzád vigyék vissza őket.Nekem is 3 gyerekem van,ha az anyagi engedné,én is vettem volna egybe 3 kiskutyát nekik.Én is ők is kutya szerető és ismerők vagyunk.Miért ne érthetne a vevő is hozzá,vagy az apjuk,vagy akár nagyobbak is lehetnek a gyerekek...honnan tudjuk.Ha lehet,húzz még legalább egy hetet az elvitelen,de ne kockáztasd,hogy meggondolják magukat.Ha gond esetén visszavihetik,mindenképp meg kell játszani ezt az esélyt nekik a jó gazdira.Gyerekek,és tesók közt felnőni,nem lenne olyan rossz a kutyusoknak.Jobbulást neked,remélem nem nagy baj miatt mész kórházba.
2011. jún. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

17:26 mivel is lenne kisebb a gond?...

Ha nem okoskodok bele, akkor az anyakutya marad utcán vagy kerül gyepmesterhez.

Valószínűleg egy csöves fogadta volna be szaporításra, hogy minden kölyköt öt rongyé' elpasszoljon.


Amúgy meg ki a f.sz kérte, hogy okoskodj? Kérdeztem valamit, kaptam választ, és ennyi, csá, menj máshova, itt nincs rád szükség.

2011. jún. 29. 18:03
 29/35 A kérdező kommentje:

Emberből is sok van, mégsem mondom, hogy neked meg neked nincs létjogosultságod, és az anyád nem kellett volna, hogy megszüljön.

Ugye?

Vagy mondanád ezt egy "becsúszott" gyereknek?

Talán te is az vagy.


Remélem megérdemled az életed.

2011. jún. 29. 18:05
 30/35 anonim ***** válasza:
A meggondolják magukat,úgy értem,hogy máshonnan visz kutyát a gyerekeknek.Ha átgondolja,és valami egyéb okból nem visz vagy nem 3-at,az más.Még mielőtt belekötnének...
2011. jún. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!