Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetes kutyakölyköt adhatok...

6 hetes kutyakölyköt adhatok már gazdához?

Figyelt kérdés

(az én KÁJomat 4 hetesen kellett elvinnünk, tejpótlót kapott és semmi baja...)

de azért tuti ami száz, gondoltam megkérdezem.

már esznek szilárdat, de ha tehetik, még szopnának az anyjuk viszont már menekül előlük.

Holnap szeretne elvinni hármat a gyerekeinek egy anyuka. odaadhatom már?

Kell még nekik tejpótló, vagy jó a junior táp is?


Köszi a válaszokat!:)


2011. jún. 29. 14:33
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
33%

Istenem, ennyi mentálisan elmaradott embert.


10 éve még 6 hetes volt az ajánlott elválasztási idő. Én ehhez azóta is tartom magam, 6 hetesen hoztam el a kutyimat. Az anyjuk már le se tojta őket, elzavarta ha közeledtek. Ez minden, csak nem szocializáció. Sok kutyával volt már dolgom, mind 6 hetesen lettek elválasztva, sehol semmi szocializációs probléma, sehol semmi viselkedési probléma, csak szép, okos, jólnevelt kutyák.

2011. jún. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

nem tudom, melyik része nem volt érthető annak, amit írtam.

de le se sz.rom, olvassa el megint, akinek elsőre nem sikerült felfognia.


azért kérdezem, hogy 6 hetesen odaadhatom-e, mert mondom, az én (fajtiszta) KÁJom 4 hetesen került hozzám, és SEMMI BAJA. Nem csak szerintem, állatorvos és a kutyaiskolások szerint sem.

Tehát akkor sem történik semmi, ha 6 hetesen adom oda, csak kíváncsi voltam, hogy kell-e még ilyenkor tejpótló, illetve hogy mások meddig várnak az örökbe adással.


Azt is írtam, hogy az anyát degeszre tömöm, hogy visszahízzon, nem várom el tőle 8 kölyök etetését.

Azt is írtam, hogy a kölykök már szilárdat is esznek, amiből szintén kikövetkeztethetik az erre értelmileg képesek, hogy nem várom el az anyától a "lehetetlent".

Azt is írtam, hogy az anyakutyának ideiglenes befogadója vagyok, és már talált gazdát, abban a 2 hétben sikerült teherbe esnie, amíg a gazda sz.rakodott (és a tudtom nélkül lemondott a kutyáról.)

Nyilván, ha jelentkezik érte valaki, nem fogom saját zsebből fizetni az ivartalaníttatását, már így is álltam az oltásait.


ba.sszameg nem egy halom értelmifogyatékos picsogására voltam kíváncsi, hanem normális véleményekre. - akitől ilyet kaptam, annak köszönöm.


Úgy gondolom, nem tisztem bírálni az anyukát, aki egyszerre 3 kölyköt visz el, mint mondtam, nem akárkinek adok kutyát, és ő megfelelőnek tűnik a feladatra.

Én is akartam gyerekkoromban állatot, megkaptam. Törődtem vele, persze szülői segítséggel. Sok állatunk volt. Nem kínoztuk őket, normális életet éltek. Olyan nehéz ezt elképzelni?

Akkor vajon nálatok miből állhat az állattartás???

Mint írtam, az anyukával sokat beszélgettem, biztos vagyok benne, hogy jó gazda lesz.

ENNYI.

vagy ha ekkora a pofátok, gyertek és vigyétek el TI a kutyákat, mert úgy biztos marha jó kezekbe kerül, nem valami kontár családanyához. Mert a családanyák csak ilyen el.aszottak tudnak lenni, ez ugyebár köztudott, a ti állati tapasztalt kezeitek közül meg egyenesen díjnyertes kutyák kerülnek ki.


Azok az emberek, akik MÁR MEGINT kihoztak a sodromból az eszement trollkodásukkal, tegyék meg azt a szívességet, hogy megkímélnek a további kommentjeiktől és tovább gyűjtögetnek Isaurának.


KÖSZ.

2011. jún. 29. 15:55
 13/35 anonim ***** válasza:
54%

Mentálisan elmaradott te vagy.

Ahogy egyre jobban ismerjük meg a kutyákat és az etológia állását, tudjuk h a 6 hetes elválasztási kor nem elég.

Régen még az embereknél is volt olyan nézet h 14 évesen szüljön egy lány.... jól is néznénk ki ha ma is itt tartanánk.

2011. jún. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
46%

Akkor minek teszel fel kérdést??


3 kölyökkutya felnevelése és megnevelése tuti bukás egy családanyának. Csak ebbôl te már kimaradsz.

Nekem 3 megnevelt kutyám van és még így is nehéz velük. De tök mindegy. Úgyis az lesz amit te akarsz...innentôl meg minden egyes szó felesleges.

2011. jún. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Little Red, köszönöm a válaszod, EZ hasznos volt.:)


A többieknek továbbra is szól az előző kommentem minden egyes sora.

2011. jún. 29. 16:04
 16/35 anonim ***** válasza:
77%

SZia!


látom azért jóérzésű vagy, akkor gondold végig h szerinted helyes 3 db kölyköt adni egy gyerek családnak? tudod az ilyen arra számít h a kölykök majd megnevelik egymást, eljátszanak a kertben és stb. szted h fognak bírni 3 kamasszal?? szted h fog sétáltani gyerekek mellett 3 ekkora kutyát? ha kutyás vagy neked kell a legjobban tudnod h mire képes egy unatkozó kutya (kertásás, növény rombolás, agresszió, panelban falbontás stb). nekem még az egy 8 hónapos kamasz is sok néha, nemhogy 3db!!

Kérlek, gondold át ezt méegyszer, te isrtad h jó gazdit szeretnél. 3 kutyát max egy kutyakiképző tudna felnevelni, ez tul nagy falat egy hhobbikutyásnak. még ha sok a pénzük akkor sem fogják tudni megnevelni mindet.

Én is egyetértek azzal h az utcán fognak kikötni. max 1et adj oda. hiába hitegetnek h menni fog. te sem hiheted el!

neveltél már kamasz kutyát? iszonyatosak, hát még 3!

és mi lesz ha ivarérettek lesznek, ha 3 kan akkor kezdődhetnek a vérremenő falkavezéri harcok, ha szukák detto, ha vegyes befedezik és ugyanott vagyunk ahol a part szakad.

2011. jún. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
77%

de miért haragszol azokra akik nem értenek veled egyet? hát könyörgöm ez egy fórum, nem várhatod el h egyetértsenek veled!

egy valaki volt a 10ből aki osztotta a nézeteidet, az elég rossz arány. miért a többség a hülye?

2011. jún. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
70%

Használható válasz=ami tetszik a kérdezőnek,az ő véleményét támasztja alá.

Aki mást ír,mind hülye.Szerinte.

3 kölyköt akar a gazdijelölt?Na ez már eleve gyanús,én ilyennek semmiképp nem adnék kutyát.Mi a ráknak 3 kutya 3 gyerek mellé?Lehet,hogy a telefonban kedvesnek tűnik a nő,de pl.a szaporítók,a kísérleti laborok vagy szőrmések felvásárlói se úgy mennek oda a kölyökért,hogy elmondják a céljukat.Típushazugság,hogy ennyi és ennyi gyerek van,ezért kell ennyi kutya.Azért nem elég egy,mert ugye minden gyereknek külön kutya kell.Ja és az ilyenek is nagyon kedvesek telefonban.

2011. jún. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
70%
igaza van az utolsónak. ritkán választ vki házikedvencnek egy időben 3 kutyát...az h valakinek az idő múlásával telik rá, vagy talál, vagy befogad és begyűlik a 3 az ok, megesik. de most komolyan ki hány olyan kutyás embert ismer aki merő állatszereteből elhoz 3 kölyköt?áhhh kizárt.
2011. jún. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
27%

Nem az volt a kérdés, hogy mennyi kutyát hány embernek adjon, hanem h 6 hetesen oda lehet-e adni. A válasz: igen. Itt vége is a történetnek.


Az, meg h 3 kutyával max egy kiképző bír el butaság. Max az nem bír el vele, aki nem ért hozzá. Persze, nem hiszem h a legjobb gazdi lesz az anyuka, de jobb mint az utcán vagy elaltatva. És ha esetlg majd ráun a hülyeségeikre, akkor megkérdez egy kiképzőt h mi a teendő.

2011. jún. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!