Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van okuk félteni a gyereküket...

Van okuk félteni a gyereküket az anyukáknak a kutyától, betegségektől?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egy kisgyerek simán elkap betegségeket, de nem értem, egy oltott, féregtelenített, ápolt kutyától mit lehet elkapni?

Mert sok ismerősöm aki kutyás mondta, hogy a kutyával elakart menni egy padon ülő anyuka, és kisgyerek mellett, és már messziről figyelte a nő, és mikor olyan 10 méterre értek, rászólt, hogy itt nem mehet el a büdös kutyájával, mert még elkap valamit a gyerek.


2011. júl. 2. 17:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ez mentalitás kérdése, a fenti eset valóban túlzás, az ilyenek tkp. akkor is irtóznának, ha bizonyíthatóan tudnák, hogy semmilyen betegséget nem kaphat el a gyerek. Mint ahogy egy gondozott kutyától nem is. Az ilyeneket nagy ívben kerülöm,tök felesleges velük vitatkozni. De az utolsó eset, hogy a kutya odaszaladjon egy kisgyerekhez az utcán, sztem az is elfogadhatatlan. Soha nem engednék ilyet, az ember tartsa már kordában a jószágát... És fordítva is, a kutyámhoz se szaladgáljanak oda gyerekek megkérdezés nélkül. Odamehet? csak ennyi kellene. A kisbaba és a kis spániel helyzetén sztem az idő majd javít, erőltetni nem kell, de ha a gyerek nagyobb lesz, és szeretni fogja az állatokat, előbb-utóbb közel kell engedni hozzájuk. Remélhetőleg a szülei sem görcsölnek majd annyit, ha látják, hogy nincs baja tőle.
2011. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, ha az én esetemre céloztál, akkor közlöm, hogy egy 5 kilós, ápolt kutyáról van szó. A lábam mellett sétált, tőlünk 2 méterre állt az anyuka a gyerkőccel. A kislány leguggolt, és mosolyogva nézték a kutyámat, aki farok csóválva, a boldogságtól "toporogva" odament.

Ha azt látom, hogy a kislány fél, vagy az anyuka nem akarja, akkor természetesen azonnal magam mellé parancsolom.

Mifelénk nagy kutyás élet van, az itt lakók számára természetes, hogy a legtöbben kutyával vannak, és többnyire póráz nélkül. Mióta itt lakok, -14 éve- nem hallottam arról, hogy bármi probléma lett volna. (igaz, javarészt kis, vagy közepes testű kutyák vannak)

Senki nem hívja ki a rendőrséget, nem rohangálnak a közterületesek.

Tudják, hogy ez békés környék, és a kutyák is jól neveltek. Nagyon sok kisgyerek van, ha valamelyiknek kedve támad az ott sétáló kutyákat megsimogatni, akkor nem szokott gond lenni.

Nem vagyok felelőtlen kutyatartó, ha erre céloztál. Örültem, hogy a kislány számára is örömet okoz a kutyám látványa, és közelsége.

2011. júl. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!