Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ezt teszem, rossz ember...

Ha ezt teszem, rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy a nagytestű, fajtiszta kutyámat (szürések nélkul) pároztatni szeretném egy szukával (szürések nélkul).

Csupán azért, mert kiskutyékat szeretnék a házhoz vinni én is meg a gazdi is. A vártnál több kutyus jön, és a kölyköket jó családhoz kell vinni. Rossz emberek lennénk, ha pénzt kérnénk a gazdiktól, mivel a szülők fajtiszták, nagy termetűek, szépek a kölykök is, persze elmondanánk a vevőknek,hogy nincsenek szűrve a szülők? Nem a pénz miatt kérdem, mivel az a pár ft nem számít,de mégis a kölykök láthatóan jó minőségűek. Nyugodtan jöhetnek a lehurrogások, csak szeretném megtudni, mi a véleményetek ilyen emberről. Mégegyszer, ez csak egy kitalált történet.


2011. júl. 7. 13:22
1 2 3 4
 1/33 (L) Bella (L) ***** válasza:
59%
akkor tedd fel úgy a kérdést...fájdalmat okozni két szeretett háziállatnak/családtagnak potom pénzért nem gonoszság?
2011. júl. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
33%

Miért lennél rossz ember? A kiskutyák felnevelése pénzbe, energiába kerül. Hiába imádod a kutyákat, azért a tápot nem fogják ingyen adni. A féreghajtások, az oltás, mind pénzbe kerül. Nehogy már akkor te ingyen adjad a kiskutyát. Ingyen takaritsd a végterméküket hetekig!? (a mama csak addig teszi ezt meg, amíg anyatejen élnek a picik)

A másik meg, hogy ingyen kutyának nincs becsülete!!!

Én még keverék kutyát sem adnék ingyen!

Kérjél csak nyugodtan pénzt a kicsikért és ne foglalkozz a válaszokkal, amik utánam jönnek. :-)

2011. júl. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagy tőle rossz ember, csak valószínűleg nem vagy eléggé tájékozott, vagy nem tartod túl fontosnak a jelenlegi embertelen állatvédelmi helyzetet magyarországon.

Valószínűleg legalább néhány napot el kell tölteni menhelyen, hogy az ember belássa, hogy az a legnagyobb baj, az egész helyzetben, hogy folyamatosan születnek a kiskutyák.

2011. júl. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
66%

Igazából csak a pénz motivál. Elmondod, hogy a szülőknek nincs szűrése, de vajon ha a kutyára rá kell szánni az örökletes betegség miatt pár százezret, akkor vajon mit fogsz érezni?

Az hogy valami láthatóan jó minőségű, az egy dolog. Nem lehet mindent látni, ha lehetne, nem kellenének szűrővizsgálatok.

Akárhogy csűrjük csavarjuk ez szaporítás. Még kitalált történetnek is szörnyű.

2011. júl. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
59%

Jaj, Bella! Te még nem láttál kutyákat párzás után? Boldogok, rohangálnak, mosolyognak, magyaráznak! :-) És látnál csak egy mamakutyát, milyen boldogan büszkén neveli a kicsiket, micsoda féltő gonddal! Hogy szereti őket! Órákig el lehet gyönyörködni egy kölykeit nevelő mamakutya látványában!!

Hol itt a szenvedés? Hol a gonoszság?

2011. júl. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
48%

Hát nem a legjobb ötlet :S

Nekem pl első kérdésem az lenne, hogy bizonyítsd be, hogy valóban fajtatiszta...már itt megbukna a dolog...mert, az, hogy kinézetre az...hááát...az nem garancia.

Megkérdezném, hogy miért épp ettől a szukától és kantól lesznek kölykök? Mi alapján lett ez a pár kiválasztva?

Hát meg szűrések nélkül én kérnék valamiféle garanciát, hogy ha pl diszpláziás lesz a kutya vagy hasonló örökletes betegsége lesz, akkor a több 100ezres műtéti költségeket térítse meg az eladó.

A pénz kérdés meg...én keverék kutyáért nem adnék pénzt, és mivel nem tudod bizonyítani, hogy ő fajtatiszta, ezért keverék lenne, így pénzt nem adnék érte.

2011. júl. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Ez nem valódi helyzet.

igen ft-t írtam, mivel ez magyar oldal, de Szlovákiában lakom. Itt nincs túlszaporítás a kutyákból. :)

köszönöm a válaszokat!

2011. júl. 7. 13:37
 8/33 A kérdező kommentje:

az utóbbi válaszokat is köszönöm!

Rendeb, nem jó ötlet, értem! Épp ezért tettem fel ezt a kérdést!

2011. júl. 7. 13:39
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

A szűrés jó dolog, vannak örökletes betegségek persze.

De a kutyák 90%-a szűrések nélkül jön a világra és

2011. júl. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim válasza:
törzskönyvezettek a kutyák?
2011. júl. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!