Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Már teljesen...

Mit csináljak? Már teljesen elmegy a kedvem a sétától SOS

Figyelt kérdés

7 hónapos tacsi mixemmel van a baj. Ha ráteszem a pórázt elkezd vonyítani, de úgy mintha nyúznák őt és már megy is a kapu felé. Ezzel az a baj, hogy a szomszédok már fenyegetőznek, hogyha még egyszer kihozom a kutyát akkor neki vége. Ezt elmondtam az oviban a kiképzőknek is, ketten eljöttek és végignézték. Adtak egy olyan tanácsot, hogy jutalomfalattal vezessem őt ki, és akkor elvileg nem fog nyüszíteni. Hát ez sem vált be, látták ők is. Aztán a következő megoldás az volt, hogy "majd kinövi", de szerintem ez hülyeség.

A másik probléma a kóbor, ill. önsétáltató kutya. Faluban lakok és itt szinte minden utcára jut 3-4 ilyen kutya. Volt már 4 alkalom amikor orvoshoz kellett vele rohanni s műtét lett a vége. Mindig van nálam paprika spray, de ha több kutya támad akkor egyszerűen nem tudom használni. Ha csak egy kutya jön akkor megoldom, de az esetek többségében sajnos csapatokban vannak. Nagyon népszerű errefelé a kaukázusi juhász, szóval több is kint rohangál és azért tőlük nem olyan könnyű megvédeni a kutyát.


Még ezek tudtában is naponta 4x viszem el őt sétálni, minden nap 30 percet gyakorlunk, parancsokat ismétlünk, újakat tanulunk tehát le van fárasztva rendesen.

Mit tegyek ez ellen? Már kedvem is alig van menni és minden sétánál rettegek, hogy most éppen mi lesz a kinti kutyák miatt.

A válaszokat előre is köszönöm.


2011. júl. 8. 13:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom fel lehet jelenteni a kutya gazdáját hogy kóborol az eb. Esetleg a polgármesterhez vagy valamelyik faluért felelős személynek lehet szólni hogy tele van kóbor kutyákkal az utca.Mást ezekkel nem igazán tudsz csinálni.
2011. júl. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Azoknak a kutyáknak nincs gazdájuk? Ha van, akkor szólni kell nekik,h ne engedjék ki a kutyákat.... hiszen nem is szabad! Vagy sétáltassanak ők is pórázon... ha nincs gazdájuk akkor pedig egy állatmenhelyet kell felhívni, vagy a rendőrséget (nem tudom,h ilyenkor pontosan kit szokás) és elviszik a kuyákat... hidd el, nem fognak olyan kóbor kutyákat szabadon hagyni, akik veszélyesek más élőlényekre... :)
2011. júl. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat.

Úgy nagy átlagban a legtöbb kutyának van gazdája akik így kóborolnak, volt már, hogy többen is szóltak nekik, de hidegen hagyja őket, hogy mit csinál a kutyájuk.

Akkor majd elmegyek a polgármesterhez, hátha ő tud tenni valamit ez ellen.

2011. júl. 8. 13:49
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Nekem van egy tippem. Az első két három napban melós lesz, de megéri. Elindulsz nyüszít, megállsz. Elhallgat, lépsz, megint nyüszíteni kezd megint megállsz. Csak az első néhány gyakorlás fog eredménytelen órákig tartó szenvedésnek tűnni, aztán már érteni fogja a lényeget.


Eddig sose bírtam erre a módszerre rávenni magam, mert meló, de pont tegnap próbáltam. Két kutyával voltam lent, és az egyiket kikötöttem egy fához amíg a másikkal gyakoroltam. Rosszul viselte és hisztizett, ezért feladtam ezt a megoldást, de azt se akartam, hogy azt higyje, hogyha hisztizik szabadul. Elindultam felé, ahogy hisztizni kezdett megálltam. Leült, léptem, hiszti, megáll, leül lép. Kb. 4 perc alatt megtettem azt a 15 métert, de látványosan egyre javult a helyzet, és a végére nyugton ült végig míg lecsatoltam a pórázt, és kiadtam a mehetsz parancsot. Szóval babra munka, de működik.

2011. júl. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Hát ha van gazdájuk, de hidegen hagyja őket,h szabadon kóborolnak a kutyák, akkor viszont a többi gazdi a hibás... ha te nem is kötelezheted őket,h ne engedjék szabadon a kutyákat, mások igen. Állatvédők, rendőrség, polgármester... stb. sok sikert ;)
2011. júl. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Jellemző falusi magatartás, hogy azt szólják meg, aki pórázon viszi sétálni a kutyáját, akié meg kiront a lyukas kerítésen, az jó kutya mert őrzi a házat. próbáld meg ölben kivinni a kapun kívülre és csak az utcán tedd le. az öledben csak nem visít? derítsd fel a kevésbé veszélyes utcákat, és messziről kerüld el az olyan helyeket, ahol tudod, hogy vadállat kutya lakik. próbáld kivinni a határba, akár úgy, hogy a bicajodra egy kosarat szerelsz, és abban kiviszed valahová. Van olyan ultrahangos kutyariasztó, aminek elviselhetetlen a hangja a kutyáknak (sajnos a tiednek is, ezért előtte őt fogd meg) nem tudom egy vad kaukázusira hat-e, de egy próbát megér. én párszor úgy mentettem meg a kutyát, hogy bedobtam valakinek a kerítésén (persze ha ott épp nincs kutya). utána becsengetsz, elnézést kérsz, és kihozod. még mindig jobb, mintha ott tépnék szét. a durranásoktól is sok kutya fél, ha van valami olyan szerkentyű (akár gyerekeknek való játék)ami hangosan durran, és többször bevethető, az is jó lehet. mindig vedd fel a kutyád, ha látod, hogy jönnek, fordulj el vele, és lépdelj sietősen biztonságos helyre, de ne szaladj. ne sikítozz, mert a magas hangok támadásra ösztönzik.
2011. júl. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

A kóbor kutyás problémát sikerült megoldani azzal, hogy kimegyek vele egy mezőre, mivel ott nem nagyon akad kóbor kutya.

Viszont a vonyítás egyre rosszabb. Próbáltam már azt is, hogy kézben viszem ki, de akkor elkezd "vergődni" és még jobban nyüszít.

Ez miatt a szomszéd az egyik séta alkalmával amikor a kapunknál voltam megdobálta a kutyámat kővel. Elmentem a polgármesteri hivatalba, és ott még engem szóltak meg, hogy egy neveletlen kutyát minek viszek ki sétálni. És, hogy a további kellemetlenségek elkerülése végett, többet NE vigyem sétálni a kutyát.

Próbáltam még azt a módszert is amit az utolsó válaszoló írt, de sajnos az se segített.

2011. júl. 11. 19:01
 8/14 anonim ***** válasza:

Váá, annyira ismerős ez a probléma!!!


Amíg Budapesten laktam, megőrültem a parkoktól és futtatóktól, mert többször megtámadták a kutyáimat olyan emberek ebei, akiket nem lemozgatva, sík idegbetegen, felcukkolt állapotban vitt be a gazdájuk a parkba, és/vagy neveletlen is volt+a gazdák, mikor a többi gazdával beszélgetni kezdtek, pont leszarták, mit csinálnak a kutyáik..Ha verekedés volt, csak annyit mondtak általában, hogy "majd elintézik maguk közt". Namármost, én nem szoktam ölbe kapdosni a kutyáimat, de egy hatszor akkora fajtársukkal igenis ne intézzenek el semmit, mert az enyém jár rosszul. Egy boxer tulajdonos ilyet könnyen mond..


Most pedig, hogy végre elköltöztünk vidékre, Dunaharasztiba, én sem tudok kutyát sétáltatni a rengeteg lyukas kerítés, és önsétáltató kutya miatt, valamint mire végigmegyünk egy utcán, megőrjít engem is a kerítések mentén csaholó kutyahad :((

Míg a mezőre kiérnénk, minden nap el kéne mennünk egy porta előtt, ahonnan rendszeresen kiszökik egy staff kutya. És nem a fajtával van bajom, hanem nem szeretném kísérteni a sorsot, mert az a kutya egyrészt védi a területét, ahol áthaladnánk, másrészt ugyanolyan szocializálatlan, mint a kertdísznek tartott kutyák többsége.


Próbálok hétvégenként legalább kirándulni a kutyáimmal, de az sem mindig jön össze, és ha igen, hét közben akkor is halálra unják magukat, és lemozgatni sem tudom őket így. Gyakorlatok, játék ide vagy oda, hiányzik nekik az ingergazdag környezet, ha pedig gyakorlatozom velük, vagy csak rájuk szólok valamiért, a bunkó részeges szomszéd elkezd káromkodni, hogy mit basztatom állandóan azokat a k.va kutyákat:((


Egyszerűen itthon nem lehet normálisan kutyát tartani, se városban, se vidéken, de már visszasírom a várost, mert ott azért vannak normálisabb futtatók is.

2011. júl. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 ikszdéé31 ***** válasza:
szerintem mindig ugyan oda vidd őt, ahol már ismeri a helyet, nekem is ezt csinálja a havanesem, de csak a ház előtt nem akar elindulni,ha elhagytuk a házat akkor simán jön utánam.arra figyelj hogy ha sétáltatod akkor midig melletted, vagy mögötted menjen a kutyus, mivel te vagy a falkavezér, neked kell mutatni az utat...:) de ne add fel, ne hallgass olyanokra akik azt mondják ne vidd ki őt, akkor sosem tanulja meg.
2011. júl. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 ikszdéé31 ***** válasza:

jah és küldök egy linket, itt sok-sok hasznos tanácsot olvashatsz :)



[link]

2011. júl. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!