Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A családom nem...

Mit tegyek? A családom nem érti meg!

Figyelt kérdés
Most 7 hónapos a kínai meztelenem, és hamarosan szeretném ivartalanítani, de anyukám, és a nővérem teljesen ellene vannak! Anya azt mondja, hogy fölösleges, meg hogy több pénzt nem költ a kutyára. A nővérem is feleslegesnek tartja, meg hogy én milyen kegyetlen vagyok, hogy csak úgy kivágatnám. És mindig mondja, mondja és mondja: Neked hogy esne, ha csak úgy kivennék a petefészked, mert bár nincs vele bajod, de így nem is lesz! Hogyan győzhetném meg őket?
2011. júl. 8. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát...sehogy. Tapasztalataim szint aki így vélekedik, az nem fog megváltozni sajna. Vigyázz nehogy párosodjon egyenlőre ennyit tehetsz, esetleg összegyűjtheted a pénzt és ha megvan elviheted. Nem tudom, mennyi idős vagy, úh azt sem mennyire vagy behatárolva.
2011. júl. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudsz nyári munkát vállalni? És a dokival megbeszélhetnéd, hogy részletekben fizeted ki, pl. havonta 5-10 ezrenként.
2011. júl. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem mutasd meg ezt: [link] le van írva mennyi előnnyel jár ha ivartalanítva van a kutya. De ha nagyon nem megy akkor sajna tényleg nem marad más mint neked összegyűjteni a pénzt
2011. júl. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
miért is kéne ivartalanítani? van másik kutyátok is talán? mert ha nem 100% ig szükséges a dolog akkor én nem tenném.
2011. júl. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy most másra kell a családodnak a pénz, s a nővéred csak azért mondja, hogy ne sajnáld, hogy elmarad ez.

Kérd meg anyukádat, hogy avasson be valamennyire a családi költségvetésbe. Mert végülis a kutya nem szalad el, ha most nem jut rá, később is megműttethetitek.

Miért akarod annyira?

2011. júl. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Érdekes ez a cikk, amit belinkeltél, de de vannak dolgok benne amik vitathatók: pl.: a macskáknál (fiú) állítólag van veszélye az ivartalanításnak a húgykőképződés tekintetében. Legalábbis ez az elfogadott nézett, ezért is van külön sterilized táp, ami a húgy ph-ját szabályozza. Aztán h mi az igaz?

Továbbá nem értem azt pontot sem, h ha 6 hónapos kor után ivartalanítod, akkor miért ne nőne nagyobbra, hisz még az is bőven a teljes méret elérése előtt van.

De ezeken a vitás pontokon túl egyet értek, a vitás pontok tekintetében pedig nem tudom, mi az igazság.

2011. júl. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6 hónapos korra többé kevésbé majdnem eléri a kutya a teljes méretét (pl egy kistestű általában el is éri) a nagyoknál is már csak néhány cm növekedés várható és olyan 8 hónapos korra vége (az óriás testűeknél passz...olyanom még nemvolt) Én a tenyésztést kb 19 éve kezdtem mikor még Michigan ban éltünk és akkoriban bevett gyakorlat volt, hogy ivartalanítva adtuk el a kicsiket akiket hobbyra szántunk, igaz amióta visszaköltöztünk Magyarországra már csak ivartalanítási szerződés van, de nekem nagyon pozitív tapasztalataim vannak a kori ivartalanítással, a harmadik almunkból (most 17 évesek) még van élő kölyök az USA ban és akik élnek mind nagyon korán lettek ivartalanítva, valamint személyiségfejlődésben is csak pozitív tapasztalataim vannak.
2011. júl. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én amúgy nem vok ellene, mert a cicám már elmúlt 6 hónapos amikor műtettem, de ez azért volt, mert azt mondták el kell érni a 4kg-ot. Gondolom a felszerelés hiánya miatt amit említettél a fiatal állatoknál. Nem tudom biztosan h ivarérett volt-e már a cicám, mert 6-8 hónapos kor között szoktak állítólag, ő 6 és fél hónapos lehetett talán. De igaz a cikknek az a része h elég nehezen viselte az altatást. Kb 20x hányt és egyfolytában kóválygott 12 óra után ismert csak meg engem, addig meg akart támadni meg minden...rémes volt :)
2011. júl. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!