Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a családom?...

Miért nem érti meg a családom? Mintha nem is lenne jogom dönteni.

Figyelt kérdés
az orvosin tanulok, orvos akarok lenni. ezzel nincs is gond, mert a családom támogatja. de nekem már nagyon régóta az a tervem, vágyam, hogy miután végeztem szeretnék mentőorvosnak tanulni majd pedig az Orvosok határok nélkül szervezettel dolgozni Afrikában. ha nem is örökké, de egy darabig biztosan. mondjuk a hadsereg is érdekel. van egy ismerösöm, aki nővér a honvédségnél és bár ő nem dolgozik háborús területen, mivel kisgyereke van, de nagyon elhivatottan beszél róla és nekem borzasztóan tetszik, így ezt sem tartom elképzelhetetlennek. szeretnék valami fontosat csinálni. de a családom mintha meg se hallaná. csak kinevetnek, hogy majd pont én meg ilyenek meg hogy ne legyek ostoba. azt akarják, hogy valami pénzes területet válasszak, magánrendelés meg ilyenek. de engem ez nem érdekel, határozott céljaim vannak. és olyan bosszantó, hogy valahányszor szóba kerülök és elmondom mit akarok legyintenek, hogy majd megjön az eszed és azon kezdenek el tanakodni hogy szemész legyek vagy bőrgyógyász. persze tudom hogy majd azt csinálok,amit szeretnék, de hogy értessem ezt meg velük? hogy nem fogom csak úgy kinőni.
2009. dec. 14. 11:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

minek megértetni?

szakirányt választani te fogsz, nem ők, és az egyetemen még csak meg sem fogják kérdezni a véleményüket :)

2009. dec. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

Megértetni? Sehogy. Illetve egyféleképpen: tettekkel: Végigmész az utadon, amit választottál magadnak és elmész Afrikába, meg a sereghez, segíteni az embereken. Felmutatsz egy példaértékű életet, egy alternatívát, hogy nem csak az lehet az élet értelme, hogy zsírosra keresed magad.

Legyints vissza, amikor ők a maguk kicsinyes módján akarják megálmodni helyetted az életed.


(Nem értem, Magyarországon miféle berögzült nevelési mód az, hogy az ember a gyerekét le akarja beszélni arról, hogy a belső hangjára hallgasson... sokfelé ezt tapasztalom.)

2009. dec. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Ez nagyon sok orvos családban így van, mert ugye a nőgyógyászat, fogászat, sebészet stb nagyon pénzes területek és ide akarják betenni a gyereküket az emberek. Az én férjem katonatiszt, szerintem nagyon kemény munka, de lehet ezt is szeretni, nem hülyeség, ha neked ehhez van kedved. A családodnak nem kell ezt megérteni, te azt csinálsz, amit akarsz. Majd elfogadják, ha látják, hogy szeretettel csinálod. Ha meg nem, akkor az azt mutatja, hogy őket csak a pénz érdekli, nem a boldogságod, ami elszomorító lenne. Nagyon jó, hogy ilyen rendes, önfeláldozó ember vagy, nem úgy mint sok pénzéhes orvos.
2009. dec. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

Miért ilyen fontos ez a számodra?


A lényeg, hogy a döntés a Tied. Támogatnak. A lényeg nem azon van, hogy megértsenek, hanem azon, hogy elfogadjanak. Ha az utóbbi megvan, az előbbi nem annyira fontos, mint elsőre látszik. A másik ember lelke mindig is egy mély kút előttünk.


Azzal, hogy meg akarod értetni velük, egyrészt elfogadásra vágysz, másrészt viszont Te sem fogadod el őket olyannak, amilyenek. Ők ilyenek. Azt látják fontosnak, amit. Ez nem baj. Ezzel is csak jót akarnak neked. Mivel felnőttként döntesz, vagy elfogadod ezt, vagy nem. Többre nincs szükséged. Felnőtt korban csak tisztelni kell a szüleidet, szót fogadni nekik csak gyerekként kellett, abból pedig már kinőttél, ha orvosira jársz. ;)

2009. dec. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
64%

Jó jó,de én azért azt megértem,hogy féltenek.Én sem szeretném ha a gyerekem háborús övezetben dolgozna,vagy olyan helyeken ahol ki tudja miket nem szedhet össze.És azt is,hogy a mai pénzorientált világban mindenki azt szeretné,hogy agyerekének ne keserves kínnal kelljen megdolgozni a napi betevőért ha élhetne jól is.

Természetesen a döntés a Te kezedben van.Ha mondjuk olyan területet választanál ami itthon is jövedelmező és az álmaidba is belefér(pl:sebészet)??Az nem lenne jó???

Egyébként gratulálok neked.

2009. dec. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
A szülők már csak ilyenek! Hisz ez elég veszélyesnek tűnő vállalkozás, nem véletlenül óvtak, védtek téged eddig is. Először juss el odáig, hogy válassz szakterületet, minden másképp fest majd, ha ott tartasz...:)
2009. dec. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
...ahol éppen tartasz (így értettem)
2009. dec. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%
Mond nekik h megérted h féltenek és azt akarják h jól fizető állásod legyen meg h itthon legyél "biztonságban (?)"de mivel neked ez szíved vágya ezért tartsák tiszteletben a döntésedet.
2009. dec. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%
nekem kicsit furcsa, hogy egy felnőtt, elvileg önálló ember, aki pár év múlva emberek élete felett fog dönteni, hogy lehet ennyire önállótlan... én nem a szülők felől közelíteném meg a dolgot, hanem a munkád felől: ha ennyire fontos neked a megfelelés, akkor pár év múlva, ha egy esetben neked kell döntened, mert te leszel a felelős a beteg sorsáért, és közben egy másik kollégád más megoldást javasol, vajon mered-e majd a saját döntésedet felvállani, ezzel a felelősséget és esetlegesen a beteg életéért való felelősségedet is?... Ez a családi megfelelési kényszer semmi ahhoz képest, amit majd a munkád során az idősebb kollégák és esetleg a betegek, az ő hozzátartozóik felől fogsz tapasztalni. Próbáld meg most, még a tanulmányaid során kialakítani a saját értékrendedet, és cselekedj a szerint, különben a jövőben emberek életével fogsz játszani a határozatlanságod miatt...
2009. dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem sem azzal kellene foglalkoznod, hogy mi lesz majd 5-10 év múlva. Tegyél meg mindent, hogy jó eredménnyel végezz az általad választott területen. A többi majd jön magától. Az életedet a szülők csak tervezgetik, de te éled meg minden percét. Kár most vitával veszekedéssel tölteni az időt, amikor anélkül is lehetne. A tanulásod támogatják. Ha végeztél, majd meglátod, hogy mit is szeretnél.

Nő/52

2009. dec. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!