Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyha ezeket (LENT) betartom,...

Hogyha ezeket (LENT) betartom, akkor biztosan be fogja látni a kutyám hogy én vagyok a falkavezér?

Figyelt kérdés

[link]


Hogyha ezeket a gyakorlatokat végigcsinálom vele akkor a kutyám biztosan belátja majd hogy nem ő a vezér hanem én?


(És ezeket a gyakorlatokat mennyi ideig kell csinálni?)


2011. júl. 12. 10:11
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Jan Fenneltől olvasom most a kutyapszihológiát..:-)
2011. júl. 13. 11:32
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az írás azoknak szól, akik vagy mint kezdő kutyások ismerkednek a kutyaneveléssel, vagy olyanoknak, akiknek már nehezen kezelhető, problémás a kutyájuk.


A falkából való kizárást - ahogyan az írás is javasolja - csak komoly problémák esetén kell alkalmazni, mert az arra van, hogy a kapcsolatod lenullázd a kutyáddal, hogy aztán újra, jó irányból építhesd fel.


Az üdvözlésnél nem az idő a lényeg, hanem az, hogy ne a kutya üdvözöljön téged és ne azt éreztesd vele, hogy ő az első, akinek köszönsz - előrehozva ezzel a falka sorrendjében.


A kanna pedig... Aki látott már kutya vagy farkafalkát az tudja, hogy a falkavezér igenis használ néha testi fenyítést a rend megtartása érdekében. Szerintem jobb, ha az ember odavág egy üres műanyag palackot a kutya mellé, mint hogy kézzel, lábbal, pórázzal, seprűnyéllel püfölje a kutyát...


A klikker, jutalomfalat és egyéb módszerek pedig igenis jók, kellenek ahhoz, hogy a kutyát ne erőszakkal kelljen képezni!


Ne hallgass arra, aki ezekkel nincsen tisztában...

2011. júl. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!