Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért követ nonstop?

Miért követ nonstop?

Figyelt kérdés

kutyám mindenhova jön utánam, még pisilni is elkísér. amikor fürdök ott van a kád mellett. mikor alszok az ágy mellett alszik. ha megyek erre-arra jön utánam. ha elmegyek otthonról eszeveszettül őrjöng a kerítés mellett.


nap mint nap jár sétálni 1-1.5 órát...


Miért követ éjjel-nappal?


/kistestű, 1 éves kutyus. nálam született tenyésztésből. nem sikerült eladni, már nem is fogom./ <--- mellékesen.


2011. júl. 12. 10:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel baj, az én kutyám is ugyanilyen. Ha wc-n vagyok, akkor ott fekszik a szőnyegen a lábam alatt XD

Ettől függetlenül tök nyugodtan viseli, ha elmegyek otthonról, soha nem hisztizett, vagy ugatott emiatt.

2011. júl. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
52%
stresszel amiatt, hogy mit csinálsz, hova mész...felügyeli minden tevékenységedet...ő érzi felelősnek magát érted és nem tiszteli a személyes teredet, nem tekint rád megbízható, lojális, következetes vezetőként-azt hiszi ő irányít téged ez bizony egyértelmű rangsorprobléma amit a legtöbb ember a 'ragaszkodással' magyaráz félre-ragaszkodásnak ragaszkodás csak nem egy egészséges formában!
2011. júl. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az én kutyáim is szeretik látni, hogy mit csinálok, de azért nincsenek a hátsómban folyamatosan. Ha kimegyek az udvarra jönnek velem, ha bejövök és megengedem, akkor ők is jönnek be. Itt bent is szemmel tartanak többnyire, de nem követnek. A kölyök ilyesfajta szokásait még nem sikerült kiismernem, de pl a felnőtt akkor kezd el követni minden hova, ha beteg. Mintha így akarná tudtomra adni, hogy valami nincs rendben segítségre van szüksége. Volt hogy reggel munkába menet átkarolt az első két lábával és nem akart elengedni, én persze akkor még nem értettem, hogy miért csinálja, de estére mire hazaértem lázas volt és szemmel láthatóan semmi életkedve nem volt, mentünk is a dokihoz, szóval én már inkább megijedek, ha követni kezd mindenhova és fokozottan figyelek rá, avagy szólok az itthoniaknak, hogy amint hazaér valaki tartsa szemmel, hogy nincs-e valami gond.


Egyébként neked kell ismerned a kutyádat... Nem jó az sem, ha folyamatosan a te intim szférádban lóg, nem tiszteli azt, mondok egy példát, nálunk pl. a kölyökkutyust követte folyamatosan mindenhova a nagy eleinte, betegesen kíváncsi volt, hogy mit mikor és hol csinál. Szinte láthatóan idegbeteg volt tényleg a kutyám, követte minden mozzanatát a picinek.

Szerintem a tiédnek sem jó ez, de neked kell ismerned/tudnod, hogy hol a határ.

2011. júl. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen azt jelenti, hogy imád és ragaszkodik, én is ebbe a hibába estem anno.

Inkább azt jelenti, bizonytalan, és nem bízik benned, fél, hogy otthagyod valahol. Ez szeparációs problémákhoz fog vezetni, nem fogod tudni bezárni, kikötni, stb.

Az én kutyim nem is evett, ha egy méternél messzebb mentem a táljátol eleinte.


Én is a Cerbis Falkavezér módszert ajánlanám figyelmedbe! Nekem bevált! És még sok másnak is...

2011. júl. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!