Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarnak annyian fajkutyá...

Miért akarnak annyian fajkutyát, miért nem jó a menhelyi?

Figyelt kérdés

Miért jobb egy fajkutya, mint egy keverék?

A keverékek köztudottan értelmesebbek szoktak lenni, a menhelyi kutya pedig a leghűségesebb és hálásabb társ amit ember magának kívánhat...

Akkor mégis miért vannak csurig a menhelyek?

(nekem 2 menhelyim van és egy fajtiszta KÁJom, de a KÁJt apám akarta.)


megjegyzem nem is foglalkozik a KÁJjal, én csinálok mindent (tanítás, stb.), a magyaragár-németjuhász keverékemet úgy hoztam el menhelyről, hogy maga alá pisilt az ember látványától, de esküszöm SOHA nem kellett neki kétszer elmondani.

Olyan értelmes kutya, hogy csak lesek... Persze ez szerencse kérdése is, hogy ilyen jó természetűt fogtam ki, na de értitek mit akarok mondani?...


2011. júl. 14. 19:23
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Fajtatiszta és nem fajtiszta először is!!! Minden kutya fajtiszta, hiszen kutya! Másodszor azért akarnak sokan fajtatiszta kutyust, mert valószínűleg az tetszik nekik a fajtára illő leírás alapján ideális az életviteléhez így még sem akkora zsákba macska, mint egy menhelyi! Itt nem ezzel van a probléma! Azzal, hogy eleve nem kellene odakerülniük, ami ugyebár a szaporítók hibája, tehát, ha haragudni akarsz vkikre akkor azokra lehet! Pl: egy magyar vizslát nem találsz menhelyen, sőt még csak hasonlót se stb... Én szeretem a kutyákat, de nem fogadnék örökbe menhelyről, az enyémnek jó sora van, szeretem, ezzel is már megmentettem egy kutya életet( ő így is úgy is meg lett vna, így biztos nem kerül menhelyre)!!! Az életem folyamán meg már többet! + lehet még keresni az környezeti hatásokat is (maga az ország helyzete, stb).Szóval nem azokkal van a probléma akik fajtatiszta kutyát akarnak...Nézz egy kicsit a dolgok mögé és gondolkozz!
2011. júl. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
és sem akarok haza vinni egy fél pillanat alatt bekattant kutyát aki szép tépí a gyerekeimet...de persze nem azt mondom ,hogy mindegyik ilyen,csak nem tudom kiszűrni.
2011. júl. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Engem az állatorvos beszélt le róla. Azt mondta, hogy amelyik kutyát menhelyről hozok, tuti, hogy beteg, és nem biztos, hogy megmarad. És mivel lakásba hoztam volna el, azt mondta, hogy nem ajánlja, mert pl ha bolhás, férges, az veszélyes lehet ránk is nézve, amíg nem tudjuk teljesen kikezelni... a mai fejemmel nem biztos, hogy hallgatnék rá, de akkor meggyőzött. Mert őszintén szólva kezdő kutyásként nem biztos, hogy jó bolhával meg férgekkel megfertőzni az egész lakást. Ezért jók a fajtamentők: ott mentett kutyák vannak, de már kikezelték őket hopzzáértő emberek a komolyabb betegségekből.
2011. júl. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

- mert beleszeretnek egy fajtába

- mert valami céljuk van vele (verseny, kiállítás, tenyésztés, munka) - szerinted nincs mindenkinek joga olyan kutyához aki neki tetszik? Vagy kötelező, hogy mindenkinek a menhelyi tetszen? Egy menhelyi kutyának jó lenne ha hazavinnék annak ellenére, hogy ne rá vágynak legjobban?

Aki pedig igazán állatszerető, nem nézi le a kutyákat csak mert fajtatiszták. Nem gondolod, hogy kissé sértő másoknak (és nem utolsó sorban teljesen tudománytalan) az hogy egy menhelyi kutya okosabb és hűségesebb? Én pl hoztam anyukámnak a menhelyről egy kutyát. Kölyökkorban! Vele nőtt fel! Mégis elmenne az első idegennel. Betörtek a házba de a kutya még csak nem is vakkantott. Természetesen nem baj ha ilyen természetű, csak megcáfolja az állításod.

2011. júl. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

"Pl: egy magyar vizslát nem találsz menhelyen, sőt még csak hasonlót se stb..."

Vizsla mentőkről nem hallottál még?

Miért gondolják sokan, hogy a menhelyi kutyák betegek? Sintértelepen persze előfordul, de a legtöbb menhelyen már oltásokkal, chippel adják örökbe a kutyákat. Az ideiglenes kutyáim mindenben részesülnek, amiben a sajátok. Ha tudom, hogy kisgyerek mellé megy, akkor néhány nappal a költözés előtt extrán leféregtelenítem, bolhátlanítom, megfürcsizünk. Volt, hogy a leendő gazdi kozmetikázást kért, akkor azt kapott. És ha úgy érzem, hogy a kutya nem illik a családba, akkor nem adom oda, megelőzve ezzel, hogy egy hét múlva sírva hozzák vissza. Jó persze egy menhelyen nem jut ennyi idő egy-egy kutyára, de ha hazaviszel egyet, úgyis az az első, hogy parazita mentesíted, megfürdeted. Én nem látom benne a rizikót, és sajnálom, hogy az orvosok egy része igen.

2011. júl. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

A menhelyi kutya nem feltétlen okosabb, hűségesebb, vagy kedvesebb egy fajtatiszta kutyánál... ez egy tévhit. Sőt az se biztos, hogy egészségesebb...ez egy orosz rulett...lehet, hogy a keveréknek semmi baja de simán lehet, hogy halmozottan szedett össze genetikai hibákat. Apukám több generációs keverék kutyájának egyszerre van diszpláziája, cataraktája, és epilepsziája.... (menhelyi kutya, fiatalként hozta el semmi baja nemvolt...kb 2 évesen kezdtek nála megjelenni a tünetek)

Nekem csak fajtatiszta kutyáim vannak mert, imádom a fajtát, szeretek kutya kiállításokra járni és a kutyáim okosak szépek és egészségesek. Plusz a munka amit végeznek szintén egyedülálló...a juhászkutyáimmal terelni szoktunk és itthon is ők dolgoznak a nyáj mellett (a kecskéket, teheneket is nagyon jól mozgatják) egy keveréket soha nem engednék a nyáj közelébe... még ha juhászkutya keverék se tudom, hogyan reagál, de ugyanez igaz pl a vadászkutyákra is.

2011. júl. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:47


Te meg tanulj meg értelmezni, ugyanis itt "általános" menhelyekről van szó nem fajtamentőkről! Gratulálok, ismét egy felesleges "kössünk már bele"...és az fajtatiszta általában vagy fajta jellegű keverék...ismételten csaqk gratulálni tudok!

2011. júl. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
60% os te mit harciaskodsz? A fajtamentoket a vizslas hozzaszolasra reagalta. Utana a legtobb menhelyrol beszelt. Szerintem neked vannak problemaid a szovegertessel nem neki. Nem kotott bele semmibe. Vegyel be valami nyugtatot.
2011. júl. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Na álljunk meg egy szóra.Pár dolgot elfelejtetek!

A fajtatiszta kutya nem jobb a keveréknél, de a keverék se jobb a fajtatiszta kutyánál.

Egy fajtatiszta kutya is lehet idegroncs meg egy keverék is!

Ez nagy baromság, hogy a keverékek okosabbak! (vessünk össze egy bulldog keveréket, egy fajtatiszta border collieval, ugye?)

Azt se felejtsük el, hogy fajtatiszta kutyusok is vannak a menhelyen/ fajtamentőknél!

Segíteni kell az árva kutyákat, de akinek van egy álom fajtája és olyat akar arra nem szabad ráerőltetni egy keveréket, ugyanis Ő fog vele 15 évet élni! Nem csak úgy lehet segíteni a menhelyi kutyusokon, hogy örökbefogadjuk őket. Lehet így is: önkéntesség,adományok, hirdetések, kampányolások


Én a mondó vagyok:

-ha valaki fajtatiszta kutyát akar az vegyen jó helyről törzskönyvesen, szűrten stb...->magyarul igazi kennelből!

-ha valakinek nincs pénze tenyésztőtől venni kutyust akkor gyűjtsön pénzt vagy keresse fel a fajtamentést vagy "érjen be" egy keverékkel

-ne támogassuk a szaporítókat( se a kutyagyárokat, se "az egyszer elljen..."-t mondókat)

-ha valaki nem ismeri a fajtákat és nincs álom fajtája az akkor keressen fel egy menhelyt

-tk, szűrések, kiállítási helyezések ,tenyészszemle, kennel nélkül ne lehessen kutyákat fialtatni!


Nekem egy menhelyről származó keverék kutyusom van. Önkéntes vagyok egy menhelyen (minden áldott nap kijárok kivéve vasárnap!!)

Nem szabad átesni a ló túl oldalára sem. Segíteni kell az árva kutyusokat,de nem szabad megvetni az olyan embereket akik TK-s kutyát akarnak!


És egyik sem jobb a másiknál!

Mind kutya, a csivava is, a palota pincsi keverék is, a dán dog is, a német juhász kverék is és az egyszerű "mezei" keverék is!


Csak tk nélkül ne vegyetek kutyát. Ha ezt betartjátok már is segítettetek a menhelyeknek!

2011. júl. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:22


nézd meg a százalékokat, egyeznek, én vagyok az a hozzászóló...no comment

2011. júl. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!