Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarnak annyian fajkutyá...

Miért akarnak annyian fajkutyát, miért nem jó a menhelyi?

Figyelt kérdés

Miért jobb egy fajkutya, mint egy keverék?

A keverékek köztudottan értelmesebbek szoktak lenni, a menhelyi kutya pedig a leghűségesebb és hálásabb társ amit ember magának kívánhat...

Akkor mégis miért vannak csurig a menhelyek?

(nekem 2 menhelyim van és egy fajtiszta KÁJom, de a KÁJt apám akarta.)


megjegyzem nem is foglalkozik a KÁJjal, én csinálok mindent (tanítás, stb.), a magyaragár-németjuhász keverékemet úgy hoztam el menhelyről, hogy maga alá pisilt az ember látványától, de esküszöm SOHA nem kellett neki kétszer elmondani.

Olyan értelmes kutya, hogy csak lesek... Persze ez szerencse kérdése is, hogy ilyen jó természetűt fogtam ki, na de értitek mit akarok mondani?...


2011. júl. 14. 19:23
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

meg nem ártana egy szemüveg ;)

ha már én szedjek nyugtató akkor te meg vegyél szemüveget :D

de most tényleg...

2011. júl. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
15.42-vel egyetértek, kinek mi a zsánere.
2011. júl. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
60% os neked mi bajod van? A te hozzaszolasodra reagaltam melyben leugatod a 88% ost. Nem tudom milyen hozzaszolasodrol beszelsz. Lehet h nekem szemuveg kell, bar nem, de hogy te nagyon erdekes szemelyiseg vagy az tuti. No more comment ha mar itt tartunk.
2011. júl. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
" A fajtamentoket a vizslas hozzaszolasra reagalta. " ez írtad te. Na ezt a hozzászólást én írtam! ( ezt is, érted?!)Erre írtam, hogy azt is én írtam....( a vizslásat) ő mert, hogy olyan nem nagyon fordul elő menhelyen, ő írta h fajtamentőkről, nem hallottam-e, de hallottam csak hogy itt most nem a fajtamentőkről van szó, hanem a menhelyi keverék kutyákról.... így most már felfogod? Vagy szeretsz feleslegesen másokba kötni? Főleg, hogy nem is neked szólt...mi közöd hozzá egyáltalán? Ennyi...Remélem most már tiszta...*.*"
2011. júl. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
tehát az ő kérdésére reagáltam...csak hogy még tisztább legyen...:)
2011. júl. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%
Esküszöm hülye vagy, de mindegy. Tudom mire reagáltál, én meg őt védtem be (akire reagáltál). A fajtamentőknek benne van a nevükben hogy mentéssel foglalkoznak. A menhely is a mentés szóból eredeztethető. A különbség az hogy az egyiknek többnyire nincs telephelye, a másiknak meg van. Remélem most már tiszta. Beszélsz itt össze-vissza. Egyébként meg ekkora erővel amit ő írt, azt nem neked írta, úgyhogy semmi közöd nem volt hozzá. Csak kötözködtél. Na én befejeztem mert nem folytatom tovább ezt a meddő beszélgetést a 60%-oddal.
2011. júl. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
szintem meg te vagy a hülye olvasd már vissza miket hordtál össze, te beszélsz baromságokat... pl: "nem tom milyen hozzáazólásodról beszélsz stb...mentők igen de pont ezt mondtam, hogy átlag menhelyekről van szó...csak játszod az agyad most már...na mindegy...hallod téged elég szépen belehetne forgatni a f'szságaidba...hihetetlen, hogy ilyen ember mint te létezik, mondjuk tipikus magyar ezért nem is viszed nagyon többre a kis országodtól távolabb...kinek hiszed te magad? Gondolkozzál már! 2 lemerném fogadni, hogy egy kamugép vagy alapból...ellentmondásosak a kommentjeid ratyikám...tiszta vicc! 60% ja mert az ilyen tuskók mint te lepontoznak, de visszanézném lehet érdemben több hasznos választ adtam már ezen az oldalon, mint Te! Igaz nem tudom te mennyit, hogyan és milyen minőségben, de ezekből lehet következtetni! Na szia, mr/miss okoska
2011. júl. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg hagyjátok már abba, mert mindketten félreértitek egymást, szóval minek sértegetni a másikat?
2011. júl. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

ÖÖÖ...88%-os vagyok. Most min ment a vita? Nem nagyon értem. Pont a vizsla mentőkről olvasgattam, azért reagáltam. Tetkós kutyák is szoktak menhelyre kerülni, akik bizonyítottan fajta tiszták. Pont a vizsi mentőknél láttam ilyet, és ha jól tudom a Futrinkások csinálják még pluszban a mentést. A legtöbb fajta mentő háta mögött van menhely is, vagy onnan mentik az adott fajtát.

Ezt nem kötözködésnek szántam, csak "megütötte a fülem". De lehet, hogy félreértettem a mondatot.

Nem hinném én sem, hogy egy keverék okosabb a többi kutyánál, de nem is szabad lenézni azért, mert keverék. Lehet, hogy lutri, hogy mit fogsz ki, de legalább nem 50-100 ezerért megvett lutri. Ha valaki fajta tisztát akar, akkor vegyen tenyésztőtől, ha meg zsákba macskát, akkor miért adna érte súlyos összegeket. Na de nekünk még fel kell ehhez nőnünk. A németek büszkén sétálgatnak hazánkból mentett keverék kutyáikkal. És annál büszkébbek, minél szánalmasabb előéletű kutyusuk van, olyan, amitől itt röhögve elfordulnak.

2011. júl. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Na így már értem 88%-os! Csak olyan "hangnemnemnek" tűnt nekem, és ezért írtam így! Igazság szerint én sem tudom min ment itt a vita, ő kötött belém, hogy téged "védjen", de hát szintem felesleges volt(nem is értette a lényeget) beleszólnia az egészbe, megvárhatta volna a hozzászólásod...persze-persze lehet mögöttük menhely is, de én speciel és ezt írtam is, hogy nem nagyon fordul elő sima menhelyeken a fajtamentők más téma, ők ugyanis egy adott fajta mentésével foglalkoznak. Itt a túlnyomó mezei keverékes menhelyekre értettem.
2011. júl. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!