Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogyha már büfög...

Miért van az hogyha már büfög eggyet a kutyátok akkor már azonnal állatorvoshoz fordultok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 20:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Mert szeretem, iszonyat sokat jelent nekem, és féltem. Félek attól, hogy nem látom milyen komoly a baj, és hogy még nagyobb gond lehet belőle.

Egyébként nem viszem gyakran orvoshoz, ritkán van baja. Ha köhög, öklendezik, és tudom, hogy fáj a torka, akkor is elviszem, hogy kapjon gyógyszert. Általában nem kap, csak megmondják, hogy otthon hogyan kúráljam ki, de akkor is ott a biztonságérzet, hogy biztos nincs nagyobb baja. Ha sántít, elviszem, hogy tudjam mivel van a baj.

2011. júl. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, a kötekedést te kezdted.

A gyűlöletkeltésért, mások sértegetéséért, provokálásért, vállalkozásod, weboldalak reklámozásáért, trágárkodásért, rasszista írásokért, több kérdés ugyanazokkal a válaszokkal történő végigspameléséért, közízlés megsértéséért kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!


szerintem a kérdésekre is vonatkozik, ez márpedig provokáló

2011. júl. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Inkább tízszer elviszem feleslegesen, mint hogy egyszer késő legyen. Sok betegség esetében nagyon nem mindegy, hogy a kezdődő tünetek fellépésekor már elkezdik kezelni a kutyát, vagy csak akkor viszik dokihoz, amikor már mozdulni sem bír. Például a babézia napok alatt elviszi a kutyát, ha a kutyám levert lenne és kihagyna egy étkezést már rohannék is velea dokihoz, még akkor is ha igazából csak egy kis gyomorrontása van, ami másnapra rendbe jönne, mert ezt itthon nem tudom megállapítani. Ha viszont egy babéziás kutyánál megvárják, hogy véreset pisiljen, akkor jelentősen csökkennek a túlélési esélyei.

Aki nem állatorvos, az ne kísérletezgessen otthon a kutyáján, hanem vigye dokihoz, ez hozzátartozik a felelősségteljes állattartáshoz.

2011. júl. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha ilyen okos vagy, akkor tudhatnád, hogy nincs olyan nevű betegség, hogy "megfázás". Légúti tüneteket sokminden okozhat, vírus, baktérium de akár allergia is. Márpedig a kezelés szempontjából nagyon nem mindegy, hogy mi okozza! Ráadásul kevés ember tart otthon kutyáknak való antibiotikum vagy gyulladáscsökkentő injekciót a hűtőben.
2011. júl. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, lehetséges, hogy a válaszom kötekedésnek hat.

Ellenben a te kérdésed tisztán látható provokáció.

Sértő és lenéző, bár földigiliszta-perspektívából ez utóbbi nagy mutatvány.

60N

2011. júl. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a kérdésedre válaszoljak: akkor viszem a kutyámat állatorvoshoz -vagyis akkor hívom házhoz-, ha úgy ítélem meg, hogy az egészsége nem teljes. Erre nem csak az iránta érzett felelősségem, hanem a törvény is kötelez.

60N

2011. júl. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Inkább vigyék el állatorvoshoz, minthogy olyan kérdések szülessenek itt, hogy "már 4 napja nem eszik a kutyám, a saját hányásában fetreng, nem tud menni, mit csináljak?"
2011. júl. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha begyullad a szeme, vagy köhög, nem szoktam orvoshoz vinni, mert itthon rendbe tudom enni, van erre való szemcseppem, antibiotikumom. Egy varratszedésért sem megyünk vissza, azt is megcsinálom De sokminden van, amit itthon képtelen lennék, pl. toklász eltávolitás, kullancsfertőzés, röntgen, ultrahang.
2011. júl. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!