Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem ajánlanak soha...

Miért nem ajánlanak soha nevelő célzatú pofont?

Figyelt kérdés

Szóval sokat olvasgattam kutyás kategóriában, itt fenn a GYIK-on. Ha egy ebbel problémás helyzet áll elő, a válaszolók nagy százaléka ajánlja, hogy többet dicsérje, értse meg a kutyát, vigye kutyasuliba, blablablabla...én ezzel nem értek egyet. Mivel a kutya falkaállat, és nem utolsó sorban ragadozó, így néha igenis fizikailag kell megfenyíteni. Ne essünk át a ló túlsó oldalára, nem félholtra kell verni, rugdosni. Egyszerűen, ha hülye, például ok nélkül ugat perceken keresztül, sétánál erőszakosan húz, sokadszori elmondásra sem teljesíti az adott parancsot, akkor megérdemel egy pofont vagy megcibálást. Például, ha belegondolunk, a kutyák egymással sem bánnak finomkodva. Nemtetszésüket' olykor-olykor nemcsak morgással fejezik ki a rangsorban alattuk állók felé...

Egy szóval, én nem értek egyet ezzel a túl szentimentális felfogással miszerint, erőszakmentesen lehet egy teljesen szófogadó és alánk rendelt ebet kinevelni. Kevés fajta, de van, amelyeket nem igazán kell bántalmazni, mert nincs az ember felé domináns vagy épp agresszív fellépésük (gondolok itt egy border-ra, cavalier-ra). A fajták nagy többségénél viszont meg kell mutatni, hogy ki a vezér!

És, ha egy személy gyakran embernek titulálja a kutyáját, és családtag kategóriába sorolja, akkor ne felejtse el azt, hogy a gyerek is kikövetel egyes esetekben egy-egy atyai pofont...


2011. júl. 15. 23:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Néha én is megráncigálom, vagy rácsapok picit a fenekére, ha rossz, pl ha ugat ok nélkül, vagy ha ássa az ágyat mint egy bolond:))

Egy időben felszedte a parkettdarabokat és megrágcsálta őket. Hát nem volt olyan jó móka. Erről, hogy tudtam volna leszoktatni jutalmazással? Adok falatot mikor épp nem rágja? Vagy mikor abbahagyja? Pff.. én nem hiszem, hogy ezt értené a kutya. Így amikor elkaptam, hogy csinálja( abban a pillanatban) megfogtam , megráncigáltam kicsit, leszidtam, kapott egy seggrecsapást is. Tudom, hogy nem fájt neki semmi, inkább csak megijedt. Aztóta egyszer se nyúlt a parketthoz. Van, amit csak így tanulnak meg...

2011. júl. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Pont én is felakartam tenni egy ilyen kérdést!

Nem kell verni. Meg kell találni az aranyközéputat.

Pl én a grabancát megfogom és egy kicsit megrázom rögtön megalázkodik és jól nevelt kutya, nem retteg, nem fél tőlem.

Farkasos filmből lestem el, hogy hogyan kell büntetni. Persze jutalmazni is szoktam de büntetni is. Az egyensúlyt kell megtalálni!

2011. júl. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Hát igen, a mieink is szoktak rossz fát tenni a tűzre. Legutóbb azért kapott a fiatalabb párat, mert rámorgott és odakapott a 11 éves öreglánynak. Pedig az a szegény, csak a kajáját őrizte, ami egyelőre itt bent hűlt neki a bejárati ajtónál, a fiatal meg nem bírta elviselni, próbálta a rangsort egyengetni. Márpedig, akkor se cseszegesse és terrorizáljon egy másikat, főleg, ha az négyszer annyi, mint ő...

Amúgy szintén hatásos módszer -szerintem leginkább kiskutyáknál-, ha az orrukat megszorítjuk, grabancuknál fogva megrázzuk őket, ezt az anyjuk is el szokta rajtuk gyakran követni a leválasztás idején. Egy régebbi kutyánk cseppet sem bánt kesztyűs manccsal a kölykökkel, ha neki is fájdalmat okoztak már a szoptatásnál, idegtépőekké váltak számára. Viszont rettentő jó anya volt.

Az ember is legyen anyakutya: harapjon oda, ha valami nem tetszik, de nyújtson védelmet, biztonságot és barátságot. :)

2011. júl. 17. 01:58
 14/16 anonim ***** válasza:

az én kutyám nagyon szófogadó,első szóra hallgat rám és soha soha nem lett megverve

értenek a gesztusokból a "szóból" nem kell megverni ahhoz h megértse mit nem szabad.elég megszidni mert venni fogja a lapot.ő már a 3.kutyám soha egyiket se bántottam,és mégis mindegyik jól nevelt szófogadó kutya lett...

2011. júl. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Előzőnek:

Első vagyok. Ezért írtam, hogy nagyon sokat számít a kutya természete. Soknak tényleg elég, ha megemeled a hangod és láthatóan haragszol, de nem mindegyiknek. Az előző kutyámnak pl. elég volt kétszer keményen odaszólni, hogy "nem szabad", és nem ugrott fel többet a hálóban az ágyra. A mostaninak oda kellett koppintani az orrára, hogy megértse, mit akarok. Akárhányszor leraktam, hiába kiabáltam rá, visszaugrott.

2011. júl. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
hiába van amelyiknek rekedtre kiabálhatod magad muszály lekeverni neki egy nyaklevest mert csak abból értenek
2011. júl. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!