Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki nem mindennap viszi...

Ha valaki nem mindennap viszi sétálni a kutyáját rossz gazda?

Figyelt kérdés

Mondjuk minden második nap ér rá, vagy ilyesmi.

Akkor már rossz felelőtlen gazda?


2011. júl. 16. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
ez nem ettől függ szerintem, de a kutyának mindennap minimum 2x kint kéne lennie
2011. júl. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 skarma ***** válasza:
100%
Szerintem nem. De függ attól, hol él a kutya. Ha egy közepes/nagy kutya kis lakásban él, kert nélkül, annak nem túl előnyös, de ha van kert, vagy a kutyának nincs annyi mozgásigénye, és csak kétnaponta mentek, attól még nem vagy rossz gazda.
2011. júl. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha panelban lakik akkor igen .

Gondolom te családi házba laksz ... Akkor nem mert ott az udvar :) Én ismerek olyat is aki családi házba lakik és nagyon ritkán viszi sétálni a kutyáját mondjuk 2 hetente :(

Szóval nyugi jó gazdi vagy :)

2011. júl. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát mindennap szoktam vinni a kutyám, csak volt, hogy sokáig tartott a meló, és már iszonyú fáradt voltam, és nem vittem el, csak másnap reggel, és kicsit rosszul éreztem magam, hogy rossz gazda vagyok.

De, a kutyán nem látszott, hogy most össze dőlt számára a világ.


Ja, kertben van, nagy kertben, szóval nem a kanapén döglött egész nap :)

2011. júl. 16. 15:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha kertben van, nagy kertben :) akkor nem baj. De nekünk pl. panelban van westie-nk, mi naponta 3szor visszük sétálni. Én nem tudnám megcsinálni, hogy nem viszem le, most képzeld el, hogy napokig nem szívsz friss levegőt, nem pisilsz nem kakilsz...áhh...nem is értem azokat a gazdikat akik ezt meg tudják csinálni. Aztán csodálkoznak ha a lakásban tartott kutya begolyózik. Na de sztem te jó gazdi vagy :D
2011. júl. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondolom kerti kutyáról van szó.

Mert ha lakásban tartott kutyáról beszélünk, akkor igen, rossz gazda, ugyanis a kutyának rossz, ha a saját életterében kell ürítenie.

Ha kerti kutya, akkor oké, elfogadom, hogy egyszer-egyszer nem tudja kivinni, a kutya tud a kertben mozogni.

De minden kutya megérdemli, hogy sétáltatva legyen, ugyanis az az egyik legnagyobb örömük az életben. Aki ezt a minimumot nem biztosítja, az ne tartson kutyát. A sétáltatás még pénzbe sem kerül...ja hogy nincs rá idő? Erre azelőtt kellett volna gondolni, hogy magához vette volna a kutyát.


Nagyon sok kutya sínylődik menhelyen, vagy láncra verve, akiknek ezerszer rosszabb életük van, ezt aláírom. Na azok gazdáit viszont ugyanúgy kikötném a semmi közepére egy hétre.

Nem állatkínzás nem sétáltatni a kutyát, de senki ne azért tartson kutyát, hogy "csak úgy legyen", vagy hogy őrizze a házat. Jó lenne, ha az emberek eljutnának arra a szintre, hogy megértsék, milyen is a kulturált, felelősségteljes kutyatartás.

2011. júl. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nem vagy rossz gazdi,mert ha melózol egésznap,és pont annyi erőd van hogy még bedőlj az ágyba,ezután szerintem nem kell elvárni hogy vidd ki sétáltatni a kutyust.

meg ha nagy kertben van,akkor ott is tud játszani,szaladgálni,szóval nem dől össze a világ :))

13L

2011. júl. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!