Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen legyen az...

Szerintetek milyen legyen az első kutyám?

Figyelt kérdés
Először is fajtatisztát szeretnék. Van rá kb. 70.000 forintom. Tudom ez igazából az én döntésem lenne, de ti mit ajánlotok egy kezdőnek?
2011. júl. 16. 18:44
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
83%
A bémetjuhász pont nem az a fajta, aki könnyen kezelhető. Az biztos hogy tanulékony, de ha kikötik, vagy bezárják, úgy megvadul mint a pinty.
2011. júl. 19. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:

Ha egy igazi egyéniséget szeretnél, aki intelligens, nagyon alkalmazkodó, barátságos, mégis egygazdás, szőr ápolása szempontjából elég igénytelen, akkor válassz Airedale terriert. :)

Nekem van egy 3 éves szukám, soha nem gondoltam volna hogy létezik ilyen karakterű kutya, pedig nem ő az első, és van már nem kevés tapasztalatom kutyás téren.

Szerintem hihetetlenül jófej, bármiben benne van, bárhová viheted magaddal, nagyon kulturáltan és fegyelmezetten tud viselkedni persze megfelelő képzés után, igazi úrihölgy/úriember de tud nagyon nagy bohóc is lenni. A külleme roppant édes, ha nincs megtrimmelve kb. úgy néz ki mint egy plüssmedve, ha pedig meg van szedve a bundája, roppant kecses, elegáns a megjelenése. Nagyon kötődő, ha teheted, éjszakára vidd be magaddal a házba, napközben elvan a kertben, minden állattal remekül kijön. Nagyon könnyen tanítható, de mivel roppant intelligens, keresi a gyenge pontokat a nevelésben ezért elengedhetetlen a következetesség, cserébe egy olyan élményben lesz részed amiről soha nem is álmodtál :)

Sok sikert a jó választáshoz.

Ja és még egy érv a fajta mellett: elég kevés van belőlük, így nincs agyontenyésztve, ennyi pénzért kapsz egy jó minőségű kölyköt, törzskönyvvel és hasznos tanácsokkal, eddig akármelyik Airedale tenyésztővel összehozott a sors, mindegyikük az életének tekintette a tenyésztést, és roppant elhivatottak voltak. Nagy valószínűséggel nem "rádsózni" akarnak majd egy kölyköt. :)

2011. júl. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy ilyen szép kis leírást írtál a fajtáról. Nagyon megtetszett. :)
2011. júl. 21. 12:02
 14/48 anonim ***** válasza:

Bulldogból ennyiért csak szaporítottat kapsz, aztán ráköltesz az első egy évben még kétszer annyit mint a vételár volt. Ezt ne kockáztasd meg, én így jártam.


Én első kutyának nagyon ajánlom az uszkárt, ami mostanában méltatlanul el van hanyagolva, pedig remek fajta, főleg a közép vagy óriás uszkárok. Nem kötelező idétlenre nyírni, és nagyon szép is tud lenni. Könnyen kezelhető, tanulékony, aktív, szórakoztató kutyák.

2011. júl. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:
Értem. És Amerikai staffordshireól mit gondoltok?
2011. júl. 21. 12:09
 16/48 anonim ***** válasza:
Az semmiképp sem kezdőnek való.
2011. júl. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
én a helyedben egy Goldit vennék magamhoz ;)
2011. júl. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim válasza:
A labrador nagyon megfelelo kiskutya ....de ha hazorzot szeretnel nemajanlom:):D
2011. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
az a lényeg, hogy legyen kb 1-2 órád vele sétára a szagok miatt, az udvar nem elég, mindegy mekkora, és legyen időd fizikailag is lefárasztani :D
2011. júl. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
Az Airedale terrier tényleg jó kutya. Egy bökkenő mégis van. Nagyon de nagyon nagy a mozgásigénye naponta legalább 2, 20 perces sétát igényelnek ami alatt nem azt értem hogy 2-szer leviszed és olyan lassan mész hogy 20 perc alatt körbejárjátok a házat. Szóval kell neki az alapos séta és még nem beszéltünk arról hogy imádnak futkározni. Az addig jó hogy tud majd a kertben. De ha az utcán vagy bárhol máshol elakarod ereszteni hogy hagy fusson akkor csak úgy tedd hogy biztos vagy benne visszajön ha hívod. Amúgy tényleg tökéletes kutyák. Nekem már csak az az egy "bajom" van hogy nem írtad le milyen típusú fajtát szeretnél. Na most ameddig nem tudjuk a részleteket addig totózhatunk itt egy ideig. :) Amúgy a Magyar viszlát, a Goldit vagy az Airedalet ajánlom. Sok szerencsét a kutyushoz. ;)
2011. júl. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!