Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen legyen az...

Szerintetek milyen legyen az első kutyám?

Figyelt kérdés
Először is fajtatisztát szeretnék. Van rá kb. 70.000 forintom. Tudom ez igazából az én döntésem lenne, de ti mit ajánlotok egy kezdőnek?
2011. júl. 16. 18:44
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

Én is ezt mondtam!:D

(az előző boxeres vagyok)

2011. júl. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:
Köszi ezt a szép kis leírást! Még olyat is hallottam róla, hogy nagyon beteges. Erről is írnál még bővebben?
2011. júl. 24. 19:36
 43/48 anonim ***** válasza:
A boxer betegségeiről (ha arról a fajtáról van szó) annyit tudok hogy az a fajta a leghajlamosabb a bőrrákra. És a nyomott orra miatt légzési problémáik lehetnek.
2011. júl. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

Boxernél amikre szűrni illik: PRA, Dysplasia, Patella

Ezenkívül gyakoriak náluk a gerincproblémák, de más fajtákkal ellentétben náluk nagyon ritkán okoz tünetet a meszesedés.


Én erről a bőrrák dologról sosem hallottam, leggyakrabban a kínai meztelen kutyáknál fordul elő, boxernél még sosem találkoztam vele, pedig azért szemmel követem a mentett boxerek sorsát jó pár éve.

2011. júl. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg összekevertem.
2011. júl. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:
Ezeket kifejtenéd kérlek? Nem nagyon értek én az ilyenekhez! PRA, Dysplasia, Patella
2011. júl. 25. 10:40
 47/48 anonim ***** válasza:

PRA: [link]


Dysplasia: [link]

Patella luxation: [link]


De ezekre tisztességes tenyésztő szűr, és kivonja tenyésztésből a hordozókat.

Bár az ilyen tenyésztőnél kicsi eséllyel kapsz 70 ezerért kutyát, hacsak nem szerencséd meg türelmed van kivárni egy harapáshibás vagy színhibás egyedet, akinek a szülei a szűréseken túlestek ugyanúgy, viszont kiállításra nem alkalmas a kölyök és ezért odaadja olcsón lelkiismeretes gazdinak.

2011. júl. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
figyelj, én azt mondom minden fajtának vannak gyengéi. Persze okolhatjuk a bel- és túltenyésztést, okolhatjuk a felelőtlen nem szelektáló tenyésztőt, okolhatjuk amit akarunk, a betegségek, a született rendellenességek egy nem megfelelő tenyésztőnél mindig ott lesznek. DE. Ha felelősen olyantól veszel boxert, - lehet egy kicsit drágábban - aki hozzáértően tenyészti és ezáltal jó kölyköt sikerül venned, garantálom semmi problémád nem lesz vele.
2011. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!