Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen legyen az...

Szerintetek milyen legyen az első kutyám?

Figyelt kérdés
Először is fajtatisztát szeretnék. Van rá kb. 70.000 forintom. Tudom ez igazából az én döntésem lenne, de ti mit ajánlotok egy kezdőnek?
2011. júl. 16. 18:44
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy nem kell minden áron tenyésztőtől venni kutyust, a menhelyekbe, és fajtamentőknél is rengeteg aranyos kutya van, gyakran kölykök is! ajánlom hogy nézz körül :)

A Noénak van bulldogmentő részlege!

allatok.info-n fajta, kor, nem stb... alapján is tudsz keresni.

Pl ők nagyon aranyosak:

[link]

[link]

2011. júl. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

Első kutyának valami egyszerűbb szükségletekkel rendelkező kutyát ajánlanék. Semmiképp nem egy túl energikus schipperkét, sem egy túl sok mozgásigyénnyel rendelkező huskyt, sem egy erős vadászösztönnel rendelkező vizslát. Az tény, olyan fajta nincs, aminek nincs valamilyen igénye (kivéve a társasági kutyákat)

Persze, fontos szempont, mit tudsz megadni neki? Ezután a kérdés után tudok csak ajánlani kutyát.

2011. júl. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 compactegon ***** válasza:
ha elég határozott és magabiztos vagy, nyugodtan vegyél amstaffot. semmivel sem másabb, mint a többi kutya, csak a dominanciáját (más kutyákkal szemben) kell elviselni/letörni (de ez sem törvényszerű) és kicsit szigorúbban fogni.
2011. júl. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

Elsőre szerintem ha egy olyan kutyát szeretnél ami őrzi is a házat és egyben kiváló házikedvenc is válaszd a német boxert!Remek első kutya!

Egy kicsit nyálas kutya mint a bulldog közepes méretű elég izmos kutya!Régen bikaheccekre és viadalokra tartották de szerintem az utóbbik kegyetlenségek voltak!

A boxer nagyon játékos kutya de kiskorában még néha rágicsál tehát vegyetek rágójátékokat!

Nagyon okos kutya könnyen tanul de egy picurkát némelyik érzékeny!

A legnagyobb gond a betegségekkel van!A leggyakoribb a bőrrák ezért figyelni kell hogy van e csomó a bőrén és légzési problémák is felmerülhetnek!

Tehát ha nem álltok ugy anyagilag(ehez semmi közöm csak gondoltam szólok) NE válaszd ezt a fajtát!


De ezen kívül szerintem egy nagyon jó,szép,okos valami9nt jó házőrző tehát jó választás lenne ez is!;)


Egy kép a kutyáról:

[link]

Nyugi ha nem tetszik több színváltozatban is létezik!

2011. júl. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél egy Németjuhászt, kölyökként a legaranyosabb és felnőttként a legszebb a nagytestűek között!Családba való kutya, szeretni a kényeztetést és a simogatást és a játékot, és örzővédőnek is nagyon jó.
2011. júl. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
Golden retriever, labrador, vagy valamilyen spániel!
2011. júl. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:

Most mindenki azt teszi, hogy ajánlgatja a saját kedvenc fajtáját.. én is ajánlgathatnám a német juhászt, de nem biztos, hogy hozzád illene... tehát akkor a fő kérdések:

- Mennyit tudsz megadni neki (mozgás, kaja, foglalkozás, kiképzés...stb.)?

- Mire szeretnéd (házőrzés, hobbiból...stb.)?

- Kis vagy nagy termetűek jönnek be?

- Mekkora helyet tudsz neki biztosítani?

- Csak te, mint egyszemélyes gazdi leszel vagy családban élsz? Vannak-e gyerekek?

- Mitől mászol a falra ( túl sokat nyáladzik, hullik a szőre, túl energikus, túl sokat ugat...stb..)?

70 000-ért sok kutyát már meg lehet kapni.. de nem marad örökké kiskutya, az igényeit ki kell elégíteni.

2011. júl. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

Utolsó:


-Jó módban élek, eljárok dolgozni nyáron, nyár alatt szereztem a pénzem.(70.000)

-Első sorban hobbi célra szeretném, és ezután kialakulna.(Tán még versenyek, kiállítások).

-Nem is ez a lényeg inkább, hanem hogy egy picit masztiffos legyen a kutya.

-Hatalmas kertünk van.

-Családban élne.

-Nehezen lehet kihozni a sodromból.


Megj.: 17 éves vagyok.

2011. júl. 22. 13:58
 39/48 anonim ***** válasza:
Angol masztiff
2011. júl. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

szerintem akkor kezd egy boxerrel:

A boxer napjaink egyik legnépszerűbb kutyafajtája. Sokak szerint marcona kinézete ellenére egy nagyon jóindulatú, barátságos de ugyanakkor bátor fajta, mentes minden hátsó szándéktól.

Ha pár szóval kellene megfogalmazni, azt mondhatnánk, "gyengéd gladiátor". Ez a kettősség tényleg uralja a boxer jellemét. Ha lehet, akkor lusta, a kanapén heverészik és élvezi a simogatást, de amint "komolyra fordul a helyzet", feláll és megmutatja a szigorú és rettenthetetlen arcát. Akármennyire szereti is a boxer a kényeztetést, valójában egy munkakutya, akinek szüksége van a napi mozgásra, és egy erős és következetes gazdára, aki mindig megmondja, hol a helye a kutyának a rangsorban. Merthogy a boxer mindenhol keresi a kiskaput és a lehetőséget a csibészségre. Ez egy sajátos bájt is ad a boxernek, de ugyanakkor nem szabad hagyni, hogy a család fejére nőjön. Ez különösen a kanokra igaz, a szukák valamennyire simulékonyabbak.

A legtöbben a játékossága és a gyerekszeretete miatt választják a boxert maguk és a családjuk mellé. Szerencsére öreg koráig is játékos és megbízható kutya marad. (Két boxer játéka megkapó látvány, tényelg "boxolnak" a mellső lábaikkal. Sok gazda azonban ezt verekedésnek véli, pedig nem az.) A gyermekekkel különösen barátságos, és fölméri azt is, hogy egy kisgyermekben mennyi kárt tudna tenni, ha ugyanúgy kezdene el vele játszani, mint egy felnőttel. Épp ezért a picik között a boxer nyugodtan viselkedik. Természetesen ennek ellenére semmikor se hagyjuk egyedül egy kisgyermeket bármilyen kutya társaságában!

Boxer az egyik legegészségesebbnek mondható bulldog típusú fajta. Élettartama 8-10 év, de nem ritka a 13 vagy 15 éves boxer sem.

Persze, a te döntésed, de én mindenképp ezt ajánlanám.

2011. júl. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!