Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen legyen az...

Szerintetek milyen legyen az első kutyám?

Figyelt kérdés
Először is fajtatisztát szeretnék. Van rá kb. 70.000 forintom. Tudom ez igazából az én döntésem lenne, de ti mit ajánlotok egy kezdőnek?
2011. júl. 16. 18:44
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
Cavalier king charles spániel: első kutyásnak mindenképp ajánlom, szófogadó, gyönyörű, gyorsan tanul! (teljes kint tartásra nem alkalmas és házat se őriz) de hihetetlen aranyos :)
2011. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
Kedves 15:31-es válaszoló: szerintem a napi 220 perces futkározás egy kutya részéről nem minősül nagy mozgásigénynek, és még csak véletlenül sem kötekedni akarok, de bármilyen fajtát választ a kérdező, ez a minimum amit biztosítania kell neki, és persze nem a kertben. Ezenfelül rengeteg klassz sport van már, aminek az alapjait kezdő szinten nagyon egyszerű elsajátítani, a kutyát percek alatt teljesen le lehet fárasztani, ez is saját tapasztalat: gondolok itt pl. az agility-re, vagy a fresbee-re, ami nem egy nagyon költségigényes sport. :) Az a fő kedves kérdező, hogy alaposan tájékozódj mielőtt vásárolsz bármilyen fajtára essen a választásod, a netboard-on vannak fórumok fajtákra lebontva, ajánlom kérdezgess ott is, több tucat regisztrált felhasználó van ott :)
2011. júl. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
*2-szer 20 perc
2011. júl. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
2x20 perc az nem mozgatás, hanem viccelődés.
2011. júl. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Igazából a masztiffok felé húzok. Staffordshire Terrier, Bulldogok, Boxer, értitek. Szerintetek ezek?
2011. júl. 21. 16:51
 26/48 anonim ***** válasza:

A border collie és a német juhász kétségtelenül nagyszerű kutyák, de nem első kutyának

Az angol vagy a francia bulldog szerintem jó választás lenne. A szőrükkel nem kell sokat törődni, de oda kel figyelni, hogy a ráncaikat kitisztítsd. Nem túl nagy a mozgásigényük, de (főleg az angol) elvan a kertben is. Ha nagyobb kutyát szeretnél,magyar vizsla, elég párszor átfésülni, fültisztítás, benti kutyáknak karomvágás, és kész. Türelmesnek kell lenned vele. Az én első kutyám is egy vizsla-keverék, és szerintem jól bánok vele, első kutyám, de jól tudom nevelni. Ha tetszenek a pici kutyák, akkor mopszot válassz. Rá is vonatkozik a "ránctisztító-szabály."

Oda kell figyelned a korai szocializációra. Ezek az előbb felsorolt kutyák kezdőknek is ajánlottak, de azért olvass, nézz róluk filmeket, hogy minél többet tudj a kutyanevelésről.

:-)

2011. júl. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek közül leginkább egy szuka boxer a jó választás. Azt TALÁN már kapsz ilyen áron tenyésztőtől, nem olyan borzasztóan domináns mint egy bulldog, vagy egy bullma, bohókás jó kedvű, viszont rendkívül mozgékony kutya. Tapasztalatból beszélek, masztiffokkal nőttem fel, most pedig egy bulldog kanom és egy boxer szukám van. Egyébként a boxer szuka gazdikereső, ha esetleg befogadáson is gondolkodsz, de rajta kívül is van rengeteg gazdikereső boxos most:

[link]

2011. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

nekem is boxerem van, ő a 2. kutyám. mivel fiú, kissé domináns, de szerintem is jó lenne neked egy boxer kislány :)

remek kutyák, megnevettetnek, imád futni, játszani, labdázni

2011. júl. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
16:05 és 15:48 nem azt mondtam hogy annyi ideig kell levinni hanem LEGALÁBB! Tudom hogy rengeteg klassz sport van stb. Én csak azt mondtam el amit hallottam. (ezt nem kötekedésnek írtam)
2011. júl. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
Uszkár, labrador retriever
2011. júl. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!