Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyiért lehet eladni egy...

Mennyiért lehet eladni egy fajtatiszta Cane Corso kutyát?

Figyelt kérdés

A kutyának minden szűrése,oltása,papírja megvan,tenyésztőtől vettük.6 hónapos,kan.Csak normális válaszokat kérek,rendesen neveltük,foglalkoztunk vele,családi okok miatt kell sajnos eladni.A férjem allergiás a kutyaszőrre (nemrég derült ki).

Köszönöm!


2011. júl. 18. 15:50
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
olvashtanál még mielőtt válaszolsz,mint a kedves 15:57-es...
2011. júl. 18. 21:35
 22/23 anonim ***** válasza:
Hát én részben egyetértek, hányingerem van az olyan emberektől akik vesznek egy állatot, és megunják/allergiások/ki tudja mi de azért még az árát visszahoznák, ahelyett h a kutya érdekeit néznék. Add annak aki lelkiismeretesebb gazdája lesz, mint ti, és annyit kérj, amennyit adni tud.
2011. júl. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Én tenyésztőként a szerződésben rögzítem, hogy ha bármiféle okból megválnának a kutyától, elővásárlási jogom van. Tehát vagy csak hozzám kerülhet vissza, vagy az én tudtommal adhatják tovább, és tudnom kell, hogy kihez került. Természetesen az új gazdira is ez vonatkozik. Mint tenyésztő, nem tudok minden kutyát visszavásárolni, de ha valakinél égetően fontos (allergia miatt fordult már elő) akkor a kutyát azonnal átveszem, és keresünk neki megfelelő gazdit az eredeti tulajdonos közreműködésével.


Az árról: mindenképpen beszélj a tenyésztővel. Nem tudom, hogy miért ne venné vissza, vagy miért ne segítene, de ha elzárkózik, akkor már le lehet vonni a következtetést. Ha mást nem is tesz, de hirdesse meg a honlapján a kutyát, vagy nyilván vannak olyan érdeklődők, akik keresnek nála kutyát, és ha nem is kölyök, de azért 6 hónaposan még elég nagy keresletnek kell, hogy legyen, ha egészséges, és szép a kutya.


6 hónapos kutya már többet mutat, mint egy 8 hetes. Leváltotta a fogait és a testfelépítése is sokat változott. Aki ért a kutyához, és tetszik neki a kutya, az 6 hónaposan ugyanúgy meg fogja venni, mint 8-9 hetesen.


Mindenképp beszélj a tenyésztővel. Ha komolyan gondolja a tenyésztést, akkor nagyon szívesen fog segíteni. Ha elzárkózik, akkor rossz helyről vettetek kutyát.

2011. júl. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!