Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elegem van ebből a kutyából!...

Elegem van ebből a kutyából! Nem bírom már! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Állandóan elszed valamit és szétrágja. Nem tudom olyankor elkapni. Ma már 2 bugyimat dobtam ki mert elvette és szétrágta. Most épp kint rágja a mosogatószivacsot, tiszta kosz minden, pedig épp most takarítottam. De inkébb bezárkóztam, hogy ne is lássam nem bírom már elviselni állandóan csak ezt csinálja. Bármit talál ellopja. Kaját főleg, de nem csak. Cipőket tönkreteszi. Nem bírok vele. Kikészít idegileg. Mit csináljak??

Odadni nem fogom senkinek, mert amúgy imádom de ilyenkor teljesen kikészít, az előbb már alig kaptam levegőt olyan síró és dührohamot kaptam mikor megláttam hogy most meg a szivacs van a szájában. 2 naponta kell vegyek újat, mert mindig szétszedi.


2011. júl. 19. 11:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem lennék a kutyád helyében... Ki van zárva az előszobába és ott lehet csak... Hát nem tudom.. nameg nem hinném, h 18.000Ft-s bikini bármivel is jobb, mint a 3ezres... Te tudod... Inkább nevelgetni kéne, a cigi, meg a pénzköltés helyett , így ki sem kéne zárni...??!!
2011. júl. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

igen kölyök, 4 és fél hónapos. Esténként 2-3 órát kint vagyok vele, reggel 7 körül meg olyan 40 percet. Ebben a hőségben hova menjek vele? Ő se bírja, én se. Meg dolgom is van itthon, takarítok, főzök stb.

Elaltatni?? Na ez még viccnek is rossz volt. Tényleg imádom a kis rosszcsontot, csak az előbb nagyon kiakadtam rá, peidg általában tudom kezelni a helyzetet. Azért köszö a válaszokat

2011. júl. 19. 12:06
 13/23 anonim ***** válasza:
Ok, kint vagy vele és mit csináltok ott? A bandázás más kutyákkal nem építi túl hatékonyan a kutya gazda kapcsolatot. És a probléma láthatóan a kapcsolatotokkal van. Ezen kéne dolgozni szabályok felállításával és betartatásával. Azt kell megtanítani tulajdonképpen h mit csináljon, és nem azt h mit nem.
2011. júl. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
A kölyök kutya olyan, mint a járni kezdő kisgyerek. El kell rakni előle mindent, amit nem akarunk, hogy elérjen. Helyette lerakni egy kisebb dobozt, kosarat, benne mindenféle rágni valóval. Hamar meg fogja tanulni, hogy élvezetes dolog turkálni a dobozban. Ha kiürül, szépen visszarámolni a cuccost.
2011. júl. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Nekem is most van kiskutyám,de én mielőtt megérkezett volna felkészültem rá....kutyabiztossá tettem a lakást,mindent elpakoltam és megtanított a rendrakásra,de még így is előfordul,hogy valamit ellop,de ez már az én hibám.Azt ajánlom,ne adj neki lehetőséget,hogy valamit szét tudjon szedni és ebben a melegbe én otthon is játszok vele
2011. júl. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nem olvastam ez előttem lévőket, de szerintem unatkozik a kutyád. Foglalkozz vele, főleg szabadban. 4 fal között, bezárva, úgy, hogy te sem vagy vele, nem csodálom, hogy mindent szétrág. Szegény kutya...
2011. júl. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:

Ha megrág valamit vagy hasonló dolgot csinál, akkor üss egyet rá! Ne olyan hatalmasat, persze, csak úgy, hogy ő is észrevegye, hogy ez meg az rossz. "Rossz kutya!"

Ha valami jót csinál, adj neki jutalomfalatkát, simogasd meg és mondogasd, hogy "okos kutya".

Ha nem szobatiszta (mert feltételezem, hogy nem az), rakj ki egy táláct kibélelve szalvétával. Ha esetleg máshová végezte a dolgát, akkor fogd meg a kutyát, rakd a tálcára az ürüléket és mond a kutyának, hogy ott a helye.

Létezik még kutyapelenka is.


Vidd sétálni is! Bár az tényleg nem segít a kapcsolatotokon, hogy más kutyával van... Inkább szeretgessed, mindig simogasd és mondd neki, hogy milyen aranyos. Ha rossz, akkor viszont büntesd meg valahogy!


Mivel kölyök, ezért vegyél neki rágókát, meg csörgőlabdát. Ha veszel neki egy olyan papucsot vagy plüsst, amit nyugodtan szétrághat, akkor valószínűleg csak azt fogja rágni, máshoz nem igazán fog nyúlni.


Olyat is játszhatsz vele, hogy bedugod a kezed a paplan alá, ő pedig azt hiszi, hogy az egy patkány, és utána fog szaladni! (nem mindig válik be, mert a kutyák rájönnek egy idő után, hogy az a te kezed)

2011. júl. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:

Ó, és azt kifelejtettem, hogy még kölyök, tehát még sokat fog változni! Egy idő után megunják a rágcsálást.

Ne add el, ne vidd menhelyre (az a legrosszabb, ott nem is törődnek vele!!!!), ne altasd el (Úristen...)!!

Tartsd meg, megszeretitek egymást és majd hűséges lesz hozzád! Esténként akkor mindig hozzád fog bújni. Nem hiszem, hogy leakarsz maradni ilyen aranyos pillanatokról.


Sok sikert!

- előző -

2011. júl. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
A legjobb megoldás amit tehetsz az h rendesen kifárasztod!Játsz vele sokat, vidd el sétálni akár naponta többször(pl:reggel és este), akkor egész nap nyugi lesz, és szunyálni fog egész este!!! :)
2011. júl. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Birom, hogy senki enm olvassa el amit írtam. Eszembe se jut odadni senkinek, se menhelyre vinni, se elaltatni( Jézus, hogy lehet ilyet írni???) és foglakozok vele eleget. De azért a nap 24 órájában csak nem lehet. Na mindegy, nem is tudom mi ütött belém mikor ide kiírtam kérdést. Mindig ez megy itt, el se olvassák amit ír az ember, aztán már megy az oltogatás.
2011. júl. 19. 17:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!