Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam bele a vizbe?

Hogyan szoktassam bele a vizbe?

Figyelt kérdés
Hogyan szoktassam bele a 13 hetes vizsla-labrador kölyökkutyámat a vizbe? Nagyon fél tőle, ha a parton vagyok oda sem jön hozzám, meg semmi. Mit tegyek?
2011. júl. 19. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
sétájlj vele csak ugy véletlenól egy patakfele és ha te is belemész és átmész rajta szerintem követni fog de nem kell erőltetni ha nem megy neki
2011. júl. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nincsen patak, körös folyo. azon ugyebár nem tudok csak ugy átsétálni:DD csak ugye labrador is van benne, azok általában imádják a vizet..:S
2011. júl. 19. 15:22
 3/6 anonim ***** válasza:

hát ez engem is nagyon érdekelne, mert az én káj 4 hónapos kölykömnek orvosi rendeletre kellene úsznia, de szintén utálja a vizet... (bár a patakban szeret gázolni, csak úszni nem.)

Mi úgy csináljuk, hogy lemegyünk a tatai tóhoz, (te is kereshetsz a közelben - ha van - olyan fürdő részt, ahol te is be tudsz menni a vízbe és lehetőleg nem bányató...


Tudom, nem szabadna, de mi ölbe vesszük és bevisszük a vízbe, hogy onnan ússzon ki.

(mi azért erőltetjük, mert neki muszáj.)


Az elején kalimpált, most már csak csendben tűri a sorsát...:D

Egy ideje egyre bátrabban gázol a vízbe, de még hosszú az út a vízimádat felé...


Te is kipróbálhatnád, talán ha rájön, hogy tud úszni ráérez a dolog ízére...

jutalomfalatot is kapjon! (próbáld a vízben odaadni, mondjuk az enyém olyan sokkban volt, hogy csak a parton ette meg a kolbászt:D)


Sok sikert!:)

2011. júl. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hovarju ***** válasza:

Erőszakkal semmiképp se vidd a vízbe, mert egy életre meg fogja utálni. Sétálj vele sokat a vízparton, játssz vele. Próbálj meg botot dobni a vízbe, először úgy hogy csak kicsit kelljen vízbe mennie, aztán egyre beljebb dobhatod.

Én úgy tapasztaltam, hogy az a legnagyobb segítség, ha olyan kutyák közé viszed, akik szívesen úsznak.

Próbálkozhatsz azzal is , hogy bemész a vízbe, hogy neked kb. térdig érjen, és úgy próbálod becsalni egy kis jutalom falattal.

Sok sikert a próbálkozáshoz.

2011. júl. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a közép-ázsiais vagyok, én próbálkoztam azokkal, amiket az utánam szóló írt, de sajna nálunk nem vált be...

amúgy az erőszak is attól függ, hogy reagál a kutya.

ha az öledben is kapál és látszik, hogy fél, akkor tényleg ne vidd úgy a vízbe.

De az én kutyám már egyre kevésbé fél a víztől, már csak az van hátra, hogy magától ússzon.

ugyanúgy nem mert a part közelébe jönni, ahogy a tied...

2011. júl. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hat ez valószinű kutyafüggő, de én mindkettőt a springel spanielt és a pulit is ugyanúgy szoktattam úszásra és megszerették nagyon pár nap után már maguktól is belementek ha melegük volt. Kb 3 hónaposan beültünk a víz mellé, kutya ölben hátsó lábai a vízben de talajon vagy a lábadon..ne csak úgy lógjanak neki a semmiben. Kb 5 percig így aztán szép lassan bele a vízbe teljesen, feje nem! Akkor ahogy úszni próbál a hasa alatt tartom a kezem tartom a kutyát és előtte megyek tehát hogy felém ússzon, később már mellettem...és 2 perc után kivezetem. Ezt megcsináltam minden nap kicsit rövidebb a láblógatós időszak és hosszabb az úszóidőszak. Még hozzá hogy mi ezt mindig medencében gyakoroltuk és a kutyának sosem engedtem meg hogy a medence szélén bárhol próbálgasson kiúszni, elejétől fogva csak a létránál mehetett ki mindig oda vezettem a hasánál fogva mert ott maga is ki tud menni, ha véletlen nem vagyok ott nehogy bemenjen aztán máshol próbáljon kimenni és bepánikoljon. Fontos hogy attól, hogy először bepánikol amikor beteszed még nem kell elállni a tervtől...te vagy a gazdi és ő bízik benned ha te is magabiztos vagy meg amúgy is hallgat rád követni fog bárhova. Ahogy megerősödik magabiztosabb a vízben már nem igényli hogy anyáskodj ott és a hasa alatt tartsd a kezed, de addig biztonságérzetet ad neki úgy vettem észre. Remélem segítettem!
2011. júl. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!