Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya utáni depreszió?

Kiskutya utáni depreszió?

Figyelt kérdés

Nemrég kiskutya érkezett a családba, már nagyon vártuk, de most kicsit elbizonytalanodtunk/elbizonytalanodtam. Én vagyok a gazdija, legtöbbször egyedül viselem a gondját, és elég nehéz. Néha belémhasít, hogy tényleg alkalmas vagyok-e a gazdijának, persze a legtöbbször úgy érzem, hogy igen, és nagyon szeretem ezt a kis szőrcsomót, deee van amikor nagyon elcsüggedek és megijedek nem követtem-e el hibát, hogy kiskutyát vállaltam.


Veletek is volt ilyen, amikor hozzátok került a kiskutyátok?


2011. júl. 19. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán az első egy-két hónapban, aztán elmúlt. Idővel alkalmazkodsz a kutyás léthez, és már el se tudod képzelni másképp az életet.
2011. júl. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 skarma ***** válasza:
Elsővel egyetértek, bár én sosem éreztem hogy megbántam volna. Első kutya, ugye?
2011. júl. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, ő az első kuttyom.
2011. júl. 19. 15:36
 4/9 skarma ***** válasza:
Akkor ne aggódj. Csak a hirtelen felelősség miatt érzed magad furcsán. Aztán megszokod, hogy sosem vagy egyedül, és már nem is tudsz kutya nélkül élni :)
2011. júl. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, azt hiszem igazad van, a nagy felelősség nyomaszthat, fiatal vagyok és ez az első, hogy egy kis előlény srsa tőlem függ. És az is aggaszt, hogy vajon elég jó gazdija vagyok-e, megkapja-e tőlem azt, amire szüksége van.


Remélem hamar elmúlik ez és belejövök a kutyázásba.

2011. júl. 19. 15:53
 6/9 anonim ***** válasza:

velem is ugyanez van/volt.Néha még mindig lelkiismeret furdalásom van h talán neki nem elég az amit én nyújthatok neki.Akkor is lelkiismeret furdalásom van mikor zuhog kint az eső és ezért nem viszem sétálni, meg akkor is mikor elmegyek itthonról barátokkal találkozni :/...amugy nem egyedül nevelem a kutyát , nem csak az enyém , az egész családé de szerintem én foglalkozom vele a legtöbbet...

amugy kertes házban lakunk, és ha nincs bent velem akkor is olyan rossz érzés hogy mivan ha szegény unatkozik kint ?:/ dehát nem ülhetek mindig mellette...

2011. júl. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nálunk még viszonylag friss a kiskutya dolog, egyelőre annyit kell vele foglalkozni, takarítani utána stb, hogy még egy moziba se tudok elmenni.. Annyira vártam őt, most pedig hiányzik az a szabadság ami elötte volt. Ugyanakkor persze rengeteg mindent kapok tőle, bizalmat, szeretetet, örömöt.
2011. júl. 19. 16:04
 8/9 anonim ***** válasza:
egy kutya felelősséggel jár..de nem hiszem hogy a szüleid nem viselnék gondját ha elmennék moziba vagy ilyenek...amikor megkaptam az első kutyámat aki még mindig velem él..anyáék is azt mondták tied te fogsz vele foglalkozni de az évek során ők is annyira megszerették hogy ha bármi baja van és nincs úgy pénzünk még akkor is elvisszük orvoshoz... persze ilyenkor adok bele én is a zsebpénzebből.. de most már anya is szívesen elviszi sétáltatni hol ő megmondta ő nem eteti nem sétáltatja ahoz képest elég jól elvan a kutyával...bár én egy évesen kaptam meg a kutyámat és nem kölyök volt..de a szoba tisztaságra rákellet szoktatni..
2011. júl. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy kutya, mint társ, csodálatos dolog. Lehet, hogy elsőre úgy érzed elveszi a szabadságodat, de idő kérdése és nem tudsz majd nélküle élni.

Mellesleg látni, ahogyan cseperedik, nő, változik kívűl-belül az nagyon szuper dolog. A kölyökkor nagyon fontos szakasz, próbáld őt megismerni, kiismerni, mit szeret, mit nem szeret. Lassan összeszoktok majd meglátod.

Eleinte nekem is nehezemre esett korán kelni és sétálni, esőben, hóban, stb, munka után rohanni haza, mert le kell vinni (mozi helyett)...ma meg már az a program, hogy VELE vagyok, és nem cserélném el semmiért sem.

Melleseleg sok kutyás program is van, elmehettek kutyaiskolába, a közeli parkba, ahol találkozhatsz több gazdival, ő meg kutyákkal, mehettek kirándulni stb. Tedd őt életed szerves részévé és meglátod szebb életed lesz!

2011. júl. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!