Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cerberos = Falkavezérség,...

Cerberos = Falkavezérség, Fennel módszer, kizárás, kanna, varászpalack?

Figyelt kérdés
Vagy tudnak mást is? Most olvasgatom a régi nevelési szakértő válaszol rovatot a kutya.hu-n, és kb. ezeket ismételgetik unalomig. [link]
2011. júl. 19. 16:05
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Én nem járok semmilyen suliba, mentett kutyákat rehabilitálok, részint az otthonról hozott érzékem segítségével, részint végigrágtam magam a szokásos Fennel/Cesar/Korom könyveken, meg sokat olvasgatok a neten, gondolkodom az agyammal és beszélgetek etológusokkal. Nincs problémám, se ötletet nem várok, csak szeretném megérteni miért mondják olyan sokan, hogy olyan jó az az iskola, ezért elkezdtem olvasgatni a kérdés válaszokat, és semmi olyasmit nem találtam benne, amiből átjönne, hogy többet tudnak az alap tudásnál, amit néhány könyv elolvasása után kis érzékkel bárki képes végig vinni.


Abszolút meggyőzhető vagyok arról, hogy jó, ha valaki el tudja mondani miért, de látom csak az anyázás megy.

2011. júl. 20. 17:00
 22/25 militaryfanatics ***** válasza:
70%

hogy miért jó????

mert motiváción alapuló a kiképzése, minden kutyára testre szabottan alakítják a tanítási módszerek ötvözetét. mindennek az alapja a falkavezérség.

a szocializációs foglalkozásokon a tiltást és a pozitív megerősítést használják, mikor mi a helyénvaló, és a gazdát tanítják meg elsősorban, hogy hogyan kell a kutyáját kezelni, megérteni, és ebből adódóan a gazda megtanulja átvenni a kutyája felett az irányítást.

de ha a honlapot átolvasgatnád, akkor minderre már válaszokat kaphattál volna.

2011. júl. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Akinek segített, segít, annak jó az iskola. Akinek máshol sikerült elérnie, amit akart, annak az a jó iskola.

Nem csak a módszer számít, hanem az, hogy amiért odamegy valaki bármelyik iskolába, azt eléri-e, és a társaságban is jól érzi-e magát?

2011. júl. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
46%

"de látom csak az anyázás megy."

Szerintem senki nem kuldott el anyadba ;)

2011. júl. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

sztem kutyafüggő kinek ko válik be.


Nekünk pl sokat segítettek a foglalkozások, de hallottam olyat is aki csalódott volt.


Plusz ha otthon nem gyakorolja a gazdi a tanultakat (ami nagyon gyakran előfordul) csodát ne várjon senki attól a pár órától amit a suliban tölt a kutyu.


Időt és energiát kell rááldozni a dologra. Nem megy egyik napról a másikra.

2015. jan. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!