Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, amikor a kutyám,...

Mit tegyek, amikor a kutyám, sétáltatás közben, nem arra akar menni, amerre én akarok?

Figyelt kérdés
És amikor elkezdem huzni a pórázt,ő megáll.Bátoritom,szólongatom a nevén de nem akar elindulni.
2011. júl. 19. 21:49
 1/9 nory0722 ***** válasza:
100%
menhelyen van pár ilyen kölyök:) bevált módszer: nem folyamatosan húzzuk a pórázt,hanem aprólékosan. inkább többször meghúzzuk,kicsiket rántunk rajta. ha nyüszít,nem törődünk vele,csak balhézik. kb 20 perc után rájönnek,mit akarunk,és szépen jönnek mellettünk.
2011. júl. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
Bele kell nyomni az orrát egy kis kutyaszarba!
2011. júl. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 dzseni100 ***** válasza:
Vagy csak egyszerűen nézd a tv ben a national geographic on chesar millan műsorát :D
2011. júl. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Először is hagydd,hogy a kutya megszeresse a pórázt és azt úgy kell,hogy :

-vedd elő a pórázt de fogj egy kanalat a kezedbe amin nutella van és etesd meg közben a póráz legyen a szeme előtt aztán tedd el a pórát és a nutellás kanalat is és ezt csináld meg 2-3-szor és utána tedd rá...eközben dícsérjed végig...utána induljatok el és ha nem jön picit húzni kell kedveseket mondani aztán ha már eéránt akkor azt csináld,hogy húzd vissza és fordulj meg vele és menjetek a másik irányba elég unalmas de hasznos :)) remélem segítettem amúgy kutyakiképző voltam régebben :) 45/L

2011. júl. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
8%
A "nutella" persze átvitt értelemű szakkifejezés. Az valójában egy másik eb ürüléke!
2011. júl. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fordulj meg és menj el a másik irányba, utána fordulj vissza. egy idő után megtanulja, hogy mit akarsz.

Nekem Cesar Millan módszere nem jött be. Inkább jutalmazással tanítom a kutyáimat.

2011. júl. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segitságet!:))

Majd irok,ha sikerült!:)

2011. júl. 20. 11:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt tudod még ha húz megállsz és nem sétálsz vele, ha laza lesz a póráz elindultok.
2011. júl. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem kellett "Nutellát" alkalmaznom...


Egyszerűen (ahogy már feljebb írták) elindultam az egyik irányba, ha húzni kezdett, akkor megfordultam a másik irányba (szó nélkül)...amint lazult a póráz, vissza az eredeti irányba...az én kutyám egy alkalom alatt rájött, hogy nem kell húznia ahhoz, hogy haladjunk előre...ha viszont lemarad, vagy nem abba az irányba akar elindulni, amerre Te, akkor nyugodtan húzhatod magad után.


Másik módszer, hogy elindulsz egy irányba. Amint húzni kezd, megállsz, szó nélkül; amint ő is megáll, hátrál és a póráz lazul, elindulsz tovább előre.


Fojtónyakörv nagyon sokat segíthet, csak megflelően kell használni. (kis testű kutyánál ugyanúgy alkalmazom.)

2011. júl. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!