Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha sétáltatás...

Mit tegyek, ha sétáltatás közben beszólnak, hogy ingerlem a kutyákat?

Figyelt kérdés

Már többször ért ilyen beszólás.


Elmegyek sétálni a kutyámmal, és hát városban lakok, kertvárosban, tehát ki kell sétálni valahogy a házak közül.


És itt sok kutya van. És a legtöbbje imád ugatni, egész nap arra várnak, hogy menjen el valaki az utcán, és ugathassanak ezerrel.


És már többször szóltak be lakók, hogy "Húzzál már innen, nem látod/hallod, hogy megőrülnek a kutyák.

Minek jössz ide?! Menjél másik utcán!!! Ha még egyszer itt látlak, hogy ingerled a kutyáddal az enyéimet, esküszöm, hogy rád engedem mindet!!!"


Próbáltam megbeszélni, hogy sajnálom, megyek máshol. De ez addig ment, amíg kb az összes létező utcában szóltak már be ilyen szép, és kedves szavakkal.


A levegőbe meg nem repülhetek a kutyámmal. Pedig szívesebben tenném, mint hogy ezt hallgassam. Próbáltam gyorsan, menni, szinte már futni ott, ahol szóltak be, de akkor meg még jobban ingerelte a mozgás a kutyákat, és jobban ugattak.


1. ilyenkor mit tegyek, végülis jogom van elmenni a kutyámmal bárhova nem? A postást is leszólják az ilyen emberek?

2. Tényleg rám engedik a kutyájukat, vagy próbálnak megijeszteni?

3. Ha tényleg rám engedik a kutyájukat, mit tegyek?

4. Lehetne valahogy hogy ne konfrontálódjak a kutyámmal? Mert akkor is elfogom vinni sétálni, ha majd puskával állnak elénk.


2011. aug. 14. 19:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1 ne foglalkozz velük, ha nagyon akadékoskodik akkor mondd meg neki, hogy a kutyája nem lenne idegbeteg, ha ő is járna vele sétálni

2 nem valószínű

3 hívj rendőrt, a kutyára meg üvölts rá

4 ne foglalkozz a hülyékkel és kész, majd megunják

2011. aug. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Közterületen jogod van sétálni a kutyáddal (póráz, szájkosár). Nem hinném hogy rád engedik a kutyákat, ha mégis akkor mit tudsz tenni? Futni, fel a fára utána meg feljelentheted őket.
2011. aug. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

H*lye sz*rháziak mind csak fenyegetnek ne törödj velük!!!


Jogod hát mért ne lenne?:D Hát biztos h leszólják.

Próbálnak csak megijeszteni.

Fuss ahogy csak tudtsz.:DxD


Egy jó tanács.:

Sz*rd le őket, és ne törödj velük h mit mondanak ha azt mondják "Hé te állj meg" menj tovább:D

Vagy menj máshol ne ott!:D

2011. aug. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
83%
Először is nem tudom,hogy mekkora az a kertváros.Gondolom nem kicsi,így nem csak pár utca van.Próbálj meg arra felé járni,ahol még nem voltál,hátha ott nem pofáznak be,amúgy meg nem uszítanák rád a kutyáikat és jogod van bárhol sétáltatni.Igazából nem értem mivel nálunk kis álandóan ugatnak a kutyák ha sétáltatják őket,de eddig még senki sem szólt le senkit,pedig sokakat zavar,de tényleg csak annyit tudok,hogy menj más utcák felé,azért mindenhol nem ugatnak be amúgy nagy testű a kutyád?
2011. aug. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Közöld vele, ha sokat dumál a fogsorát fogod ingerelni a bakancsoddal!

Továbbá tüntetőleg szarasd oda a kutyádat a kapuja elé!

2011. aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Sétáltasd továbbra is a kutyádat, hiszen közterület, próbálj meg kísérettel menni, vagy állítsd be a telefont, hogy fölvegye a beszélgetést (később még jól jöhet) és ha baj van, hívd a rendőrséget.

2. Nem tudhatjuk, hogy tényleg rádengednék e. Velem ugyanez volt két éve nyáron. Minden utcában ránk szóltak. Legultoljára új útvonalon mentünk, ott is ránkszóltak, egyből ránk engedtek 3 kutyát. Annyi volt a szerencsénk, hogy azok a kutyák még éltükben nem voltak kint az utcán és nem velem meg a kutyámmal foglalkoztak, hanem elrohantak "világgá". De még vagy egy órát ott álltunk és veszekedtünk a kedves szomszéddal.

3. Ha rád engedik a kutyákat, lehetőleg legyen nálad gázspray és fújd le a kutyákat, nem valami nagy hatású a szer, de arra jó, hogy pár percre zavarja a kutyát (torokkaparás, szemkönnyezés...stb) és addíg van időd elfutni, vagy segítséget hívni én a helyedben a rendőrséget hívnám ilyen esetben.

4. Nem. Gyök*erek mindenhol és mindíg vannak. Én a teljesen ártalmatlan 1.8 kg-os jólnevelt kutyámmal sem tudom elkerülni a konfrontációt sajnos. Ez a kutyatartás velejárója. :-/

2011. aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Menjenek a francba. A kertben lévő kutyák engem is meg szoktak ugatni, pedig nem kutyát sétáltatva, csak egyedül megyek el előttük, tehát nem a kutyád okozza, csak unatkoznak. Akit zavar, hogy járnak előtte az utcán, az költözzön ki az Antarktiszra.
2011. aug. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ja, tudok máshol is menni, csak már elég sok helyen beszóltak. Csak ahol van egy rét, ahol el szoktam engedni a kutyát, ha rohangáljon, oda vezet asszem 3 utca. És mindegyiknél tele van kutyával az összes ház(2-3) kutya, és nagyrészt ott utálnak a legjobban.


Ja., és ilyen nagy kutyáik vannak, német juhász, meg roti.

Még ha azok mondanák, hogy rám engedik a kutyájukat, akiknek tacskó, beagler van, az nem érdekelne, mert az én kutyám dobermann, és nem hiszem, hogy 1 beagle is neki támadna, de rohadtul féltem a kutyám, ha rá engednek német juhászokat...:S

2011. aug. 14. 19:42
 9/14 anonim ***** válasza:

Sokat nem tudsz tenni. Ne szólj nekik vissza mert még a végén lesz egy kis okuk is lesz, hogy kiabáljanak.

Igen, rádengedhetik a kutyád, ez nem jogos, de az titeket nem boldogít ha valami baj lesz. velem is volt már ilyen, engedték is ránk... Mást nem tudok tenni, azt az utcát kikerülöm de ugyanúgy megyek és figyelek nehogy baj legyen.

2011. aug. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

a legtöbb esetben tényleg nem támadnak a kutyák, ha kiengedik őket. a szabadság gyakran teljesen elveszi az eszüket, és inkább szaladnak, amerre látnak :)

a mi kutyáink is kapu-szétszedősek, (pedig két labradorunk van) de én inkább szégyenlem, hogy senki nem tud végigmenni az utcánkon a kutyájával csöndben, és nem kiabálok rá szegény kutyát sétáltatókra!

2011. aug. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!