Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KÁJ kölyök kezd elhízni, aki...

KÁJ kölyök kezd elhízni, aki ért hozzá, adna tanácsot?

Figyelt kérdés

tudom, hogy a KÁJ etetése nagyon kényes, kiskorában tejport kapott elkeverve egy kis pedigree juniorral (a tenyésztőnél is azt kapta), utána főzelékeket, színhúsokat, zöldséget.

Az apja marmagassága 84 cm, de vékonyabb, az anyja 64, de csupa izom.

A mi kutyánk messze a legnagyobb kölyök volt az alomból.

Most 4 hónapos, 2 hetes, a marmagassága 63 cm, testhossza fejjel együtt 82 cm, fejhossza 23 cm, 24 kilós.

szerintem ez nagyon nagy.

vagy még normális?


A gond az, hogy most diszplázia gyanús, de szerintem szimplán csak iszonyat gyorsan nő.

Az mondjuk igaz, hogy a combcsontját ki lehet emelni a helyéről, most gyógyszert kap, nem fut, csak úszik és sétál, + Happy doggal etetjük ja meg kalciummal.


Sajnos nem válaszol a tenyésztő, így gondoltam, hátha belebotlok itt egy hozzá értőbe, hogy most hogyan tovább?


Szerintem még nem dagadt, de nem is sovány.

A doki szerintem nincs vele tisztában, hogy a közép-ázsiai sokkal jobban hasznosítja a kaját, tehát kevesebb is elég neki, tehát valószínűleg azért hízik, mert a kaja felével is beérné.


Segítene vajon rajta, ha drasztikusan csökkentenénk a kajabevitelt?...

Egy szakértő azt mondta, ahhoz kell igazodni, hogy a Karakumban mit enne.

hát kb. semmit.

tejsavót rengeteget, de szilárdból csak néha húst...


+ a séta ugye jót tesz neki, de napi mennyi?...

mivel be van gyógyszerezve, nem érzi a fájdalmat, nem látom, mikor elég...



köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 20. 15:46
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

hát igen, de mondom, tenyésztőként hirdette magát...

lementünk megnézni a kölyköket, fura volt, hoyg rögtön ránk tukmálja 4 hetesen!!!!

akkor már sejtettük, hogy inkább szaporító.

de most hagytuk volna ott ezt a kutyust?

neki is joga van a szerető családra, nekem nem lett volna szívem agyonütni...

mondjuk én egy csirkét se tudnék levágni...

szóval most már van, ahogy van, ebből szeretnénk a lehető legjobban kihozni, hogy ha még nem késő, Rasidot megkíméljük sok-sok szenvedéstől.


A kép alapján amúgy mi a véleményetek?

Nagyon nagy 4,5 hónapos korához képest?


próbáltam a neten keresni valami infót, de nem sok van.

2011. júl. 20. 17:04
 22/40 anonim ***** válasza:
ez a kutya egyáltalán nem kövér
2011. júl. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
igen azt tudom, hogy nem kövér, a képeken nem látszik, de már nagyon husi, reng a hájacskája ha jár. kölyök korban még feszesnek kellene lenni, később meg max. az izom rengene rajta.
2011. júl. 20. 17:20
 24/40 anonim ***** válasza:
ezen a kutyán nem reng semmi - vidd el úszni, az jót tesz neki, de az orvosával mindenképp beszéld meg
2011. júl. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

hát jó...


és akkor lehet, hogy a combcsontjával is csak a hirtelen nagy növés miatt van a baj?

2011. júl. 20. 17:27
 26/40 anonim ***** válasza:
49%
Ez a kutya nem kövér, pont jó!
2011. júl. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
A combcsontjára nem tudok mit mondani, vidd el egy hozzáértő orvoshoz, 6 hónaposan pedig csináltass neki egy DP előszűrést!
2011. júl. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

a doki sajna azt mondja, hogy 1-1,5 éves koráig nem lehet biztosat mondani...:(

hát reménykedek akkor...



köszönöm a válaszokat!:)

2011. júl. 20. 17:47
 29/40 anonim ***** válasza:

Kaját s.o.s-ben vedd vissza! A link, amit az első hozzászóló adott nagyon jó, regisztrálj oda, többet tudnak segíteni mint itt, vagy -sajnos- a doki. Ennek a tenyésztőnek a honlapján olvashatsz tanácsokat a KÁJ kölykök táplálásával kapcsolatban:


[link]


Idézet tőle:


"1. Alaptétel: visszafogottan az etetéssel!


Egy Közép-ázsiai juhászkutya kölyköt kétszeresen kell túltáplálni ahhoz, hogy kövér legyen. Ha csak 1,5-szer kap többet annál, amire valóban szüksége van, akkor nem fog elhízni, hanem csak gyorsabban növekszik az optimálisnál, de már ez is maradandó károsodást okozhat csontozatában és ízületeiben, különösen az átlagnál nagyobb csontozatú kiskutyáknál."

2011. júl. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
köszi, én is a dzselal ad-din-os honlapról vettem az infót, tényleg nagyon jó, csak sajnos valamiért nem küldi el az ímélcímre a levelemet...
2011. júl. 20. 20:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!