Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KÁJ kölyök kezd elhízni, aki...

KÁJ kölyök kezd elhízni, aki ért hozzá, adna tanácsot?

Figyelt kérdés

tudom, hogy a KÁJ etetése nagyon kényes, kiskorában tejport kapott elkeverve egy kis pedigree juniorral (a tenyésztőnél is azt kapta), utána főzelékeket, színhúsokat, zöldséget.

Az apja marmagassága 84 cm, de vékonyabb, az anyja 64, de csupa izom.

A mi kutyánk messze a legnagyobb kölyök volt az alomból.

Most 4 hónapos, 2 hetes, a marmagassága 63 cm, testhossza fejjel együtt 82 cm, fejhossza 23 cm, 24 kilós.

szerintem ez nagyon nagy.

vagy még normális?


A gond az, hogy most diszplázia gyanús, de szerintem szimplán csak iszonyat gyorsan nő.

Az mondjuk igaz, hogy a combcsontját ki lehet emelni a helyéről, most gyógyszert kap, nem fut, csak úszik és sétál, + Happy doggal etetjük ja meg kalciummal.


Sajnos nem válaszol a tenyésztő, így gondoltam, hátha belebotlok itt egy hozzá értőbe, hogy most hogyan tovább?


Szerintem még nem dagadt, de nem is sovány.

A doki szerintem nincs vele tisztában, hogy a közép-ázsiai sokkal jobban hasznosítja a kaját, tehát kevesebb is elég neki, tehát valószínűleg azért hízik, mert a kaja felével is beérné.


Segítene vajon rajta, ha drasztikusan csökkentenénk a kajabevitelt?...

Egy szakértő azt mondta, ahhoz kell igazodni, hogy a Karakumban mit enne.

hát kb. semmit.

tejsavót rengeteget, de szilárdból csak néha húst...


+ a séta ugye jót tesz neki, de napi mennyi?...

mivel be van gyógyszerezve, nem érzi a fájdalmat, nem látom, mikor elég...



köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 20. 15:46
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
Juj, most olvasom, hogy honnan hoztátok. :( Nem a törzskönyv a lényeg (persze az is elegedhetetlen), sokkal fontosabb lett volna megnézni a szülők diszplázia szűrésének eredményeit, ami gondolom nincs is nekik. Mennyi és milyen kalciumot adtok neki? Ugyanis kalcium túladagolással is tönkre lehet tenni egy kölyök csontozatát és kialakulhat diszplázia akkor is, ha nem örökölte. Érdemes lenne elvinnetek egy olyan dokihoz, aki ért is hozzá.
2011. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

hát nekem igazából tökmindegy, hogy fajtiszta, vagy nem, Rasid a KÁJok között is feltűnően gyönyörű, eddig mindenki a csodájára járt, csak azt remélem, hogy nem lesz diszpláziás.

Most mindent megteszünk ennek érdekében.

(kan)


Tehát azt mondjátok, hogy lehet, hogy a combcsontját a hirtelen növekedés miatt lehet kiemelni?...

Ez még beleférhet?...


(a 24 kilót lehet már rég túllépte, apám pár hete 21-et mért, én nem tudom felemelni majd ma este pontosabban is leméretem.)


Minden esetre azért van mit fogni rajta, de szerencsére ez még inkább bőr, mint kifejezetten háj...



Szerintetek mennyit sétáltassam naponta?...


Nem tudom, képet hogyan kell feltölteni! meg tudná valaki mondani?



Nagyon köszönöm a hozzászólásokat!:)

2011. júl. 20. 16:26
 13/40 anonim ***** válasza:
képet ide nem tudzs feltenni, de ha a képfeltöltes.hu vagy a kephost.hu-ra felrakod a linket be tudod ide tenni
2011. júl. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

Dabasnak rossz híre van?...

igazból hülyék voltunk, mert annyira megbízhatóan adta elő magát a pasi, olyan magabiztosan beszélt, a szülőket láttuk, gyönyörű kutyák, de hát álmunkban nem gondoltunk diszpláziára, hiszen gondoltuk, ez a fajta több ezer éve elég komoly szelekción esik át, pont nem a betegségre való hajlam jellemzi.


Chipezni mi chipeztük, mi oltattuk, törzskönyve nincs.

2011. júl. 20. 16:30
 15/40 anonim ***** válasza:

máskor okosabbak lesztek


fajtatiszta kutya ismérve a törzskönyv, tenyésztő anélkül nem ad el, chipeltetni az eladónak kötelező, szerződés! és 25000-ért nem veszünk kutyát, keveréket a menhelyről is lehet hozni

2011. júl. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

hát nekem világ életemben keverék kutyáim voltak, Rasid előtt 2 évesen került hozzánk ajándékba egy tk-s KÁJ szuka.


De töltök fel róla képeket, hát én meg nem mondanám róla, hogy nem KÁJ.

(pláne hogy ebben a fajtában nagyon nagy eltérések lehetnek.)

2011. júl. 20. 16:35
 17/40 anonim ***** válasza:

én megmondom neked 100%-ra róla, hogy nem KÁJ - nincs TÖRZSKÖNYVE, úgyhogy fajtajellegű keverék


amúgy jó lenne ivartalaníttatni, még véletlen se legyenek kölykök, ha van szukád is (sőt a szukát is )

2011. júl. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
magától mozogjon az udvarban illetve valamennyi séta...nagytestű kölyköket nem szabad túlerőltetni de az se jó, ha izomszegény.
2011. júl. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

"több ezer éve elég komoly szelekción esik át"


Ja, ugyanis a juhász agyonüti azt a kölyköt amelyik nem egészséges, amelyiknek meg felnőtt korában jön elő , az sem tudja teljesíteni a feladatát, tehát nem életképes az eredeti környezetében. A mai tenyésztőknek abban lenne a felelősségük, hogy a szelekciót biztosítsák és csak az egészséges egyedeket vonják tenyésztésbe, ehhez kellene a szűrővizsgálat. De mivel ti szaporítótól vettétek nem tenyésztőtől, így a szelekció kimaradt. Ettől még nem lesz feltétlenül beteg, de az esély jóval nagyobb rá. Diszplázia szűrés a nagy testű kutyáknál elengedhetetlen!

2011. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]



na itten van Rasid.:)

sajnos a képek nem jól adják vissza, mindig vagy hülye fejet vág, vagy domborít...

A fülét direkt nem vágattuk...

2011. júl. 20. 17:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!