Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KÁJ kölyök kezd elhízni, aki...

KÁJ kölyök kezd elhízni, aki ért hozzá, adna tanácsot?

Figyelt kérdés

tudom, hogy a KÁJ etetése nagyon kényes, kiskorában tejport kapott elkeverve egy kis pedigree juniorral (a tenyésztőnél is azt kapta), utána főzelékeket, színhúsokat, zöldséget.

Az apja marmagassága 84 cm, de vékonyabb, az anyja 64, de csupa izom.

A mi kutyánk messze a legnagyobb kölyök volt az alomból.

Most 4 hónapos, 2 hetes, a marmagassága 63 cm, testhossza fejjel együtt 82 cm, fejhossza 23 cm, 24 kilós.

szerintem ez nagyon nagy.

vagy még normális?


A gond az, hogy most diszplázia gyanús, de szerintem szimplán csak iszonyat gyorsan nő.

Az mondjuk igaz, hogy a combcsontját ki lehet emelni a helyéről, most gyógyszert kap, nem fut, csak úszik és sétál, + Happy doggal etetjük ja meg kalciummal.


Sajnos nem válaszol a tenyésztő, így gondoltam, hátha belebotlok itt egy hozzá értőbe, hogy most hogyan tovább?


Szerintem még nem dagadt, de nem is sovány.

A doki szerintem nincs vele tisztában, hogy a közép-ázsiai sokkal jobban hasznosítja a kaját, tehát kevesebb is elég neki, tehát valószínűleg azért hízik, mert a kaja felével is beérné.


Segítene vajon rajta, ha drasztikusan csökkentenénk a kajabevitelt?...

Egy szakértő azt mondta, ahhoz kell igazodni, hogy a Karakumban mit enne.

hát kb. semmit.

tejsavót rengeteget, de szilárdból csak néha húst...


+ a séta ugye jót tesz neki, de napi mennyi?...

mivel be van gyógyszerezve, nem érzi a fájdalmat, nem látom, mikor elég...



köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 20. 15:46
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
Én a netboardon is regisztrálnék a helyedben. Valószínű nem fogsz dicséretet kapni a szaporítótól vásárolt kutya miatt (bocsi, látszik, hogy szeretitek, jót akartok neki, de akitől vetted, az bizony egy szaporító) de nagyon sokat segíthetnek. Ők értenek a fajához, gyanítom, hogy az ide írók (engem is beleértve) nem annyira...
2011. júl. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

köszi a tippet, ott is regisztrálni fogok!:)


hát, ha meg mi nem visszük el a szaporítótól (úgy, hogy naivan azt hittük, tenyésztő), akkor ki,..

valakinek ezt a kutyát is fel kell nevelni...

2011. júl. 20. 21:58
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Tudod ezzel az a baj, hogy amíg egy almost el tud adni, addig nyugodtan hozza le a következőt. Persze, nincs szíve otthagyni az embernek a szaporítónál egy kiskutyát, de amíg kereslet van rá, addig lesz szaporított kutya.
2011. júl. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

igen, de erre az úgysem megoldás, hogy onnan nem hoz az ember kutyát, mert nem lesz olyan egység sehol, hogy na akkor emberek, mostantól szaporítótól senki ne vegyen!...

akkor legyen illegális vagy mit tudom én, de az nem szép dolog, hogy engem szólnak meg a tk nélküli kutyámért.

egyébként teljesen biztos vagyok benne, hogy Rasid fajtiszta, utólag is ki lehet állíttatni törzskönyvet, de nekem csak az a fontos, hogy egészséges legyen.

2011. júl. 21. 16:20
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem lehet utólag tk. kiállítani.
2011. júl. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Senki nem szól meg miatta, és mostmár azt is tudod hogy legközelebb mire kell odafigyelni. Nem te vagy az egyedüli aki beleesett ebbe a hibába, de a hibákból lehet tanulni. Amúgy csodálkoznék, ha utólag lehetne a kutyádat törzskönyveztetni, de nincs is jelentősége, mert attól még ugyanúgy szaporító maradna az akitől vetted.
2011. júl. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

Utólag akkor lehet tk-t kiállítani, ha mindenféle szakértői méregetésnek-elvárásnak megfelel.

Rasid le sem tagadhatná a fajtáját.:)


Hát lehet, hogy legközelebb tenyésztőtől veszek, de az is igaz, hogy árban elég nagy különbség van a kettő közt, és akkor már inkább drágább tápra költöm a pénzt...

2011. júl. 21. 19:09
 38/40 anonim ***** válasza:

ja csak akkor nem kellene orvosi kezelésre költened.

De ő nem kaphat törzskönyvet semmilyen szakértő által. Erre volt régen a B törzskönyv de az már nincs és az is csak magyar fajtáknak volt.

2011. júl. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
hát nekem mindegy, minden esetre köszönöm a válaszokat:)
2011. júl. 21. 21:17
 40/40 anonim ***** válasza:

"Utólag akkor lehet tk-t kiállítani, ha mindenféle szakértői méregetésnek-elvárásnak megfelel."

Nem egészen. Utólag akkor lehet, ha:

- a szülők törzskönyvezettek ÉS

- a tenyésztőnek van kennel neve ÉS

- abból az alomból még egyetlen kiskutyát sem törzskönyveztetett ÉS

- a kiskutya még nincs 6 hónapos ÉS

- leadja az alombejelentőt a fedeztetési jeggyel együtt.


Ezeknek mindnek teljesülnie kell, de még így is csak felülbélyegzett tk-t kaphat, amire rá van írva, hogy "a szülők nem rendelkeznek az előírt minősítésekkel". A kiskutya külleme a törzskönyvezésnél nem számít. De mondom, mostmár mindegy, szeresd úgy, ahogy van!


Az árról meg annyit, hogy egy ekkora kölyök jó minőségű kajája + zöldkagyló + kullancs-bolha védelem (+ esetleg kutyaovi) minimum havi húszezer (nekem is ekkora kutyám van). 7*20=140, tehát ha az oltásokat is beleszámoljuk akkor az első féléves tartási költségből megvan egy egészséges szűrt szülőktől származó törzskönyvezett kiskutya, tehát csak fél évig kell rá gyűjteni. Ráadásul megspórolod a diszplázia okán az állatorvosnál hagyott tíz-százezreket.

2011. júl. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!