Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő ha elhozok egy...

Mi a teendő ha elhozok egy kutyát a menhelyről?

Figyelt kérdés

Igazából a nevelésre gondolok mivel nem akarok kis kutyát hozni olyan 3-4 éveset.

Hogyan kezdjek bele a nevelésébe?

Azt tudom hogy csodát ne várjak nem fog már másnap a nevére hallgatni meg szaltózni meg ilyenek de mégis mit tanítsak neki először meg ...?

szobakutya lenne


2011. júl. 20. 23:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Így van, nem kell agyontutujgatni. Mi, amikor elhoztuk a kutyánkat a menhelyről, megfürdettük meg rendbeszedtük a szőrét, mert iszonyú büdös és koszos volt szegény :D, aztán végül is annyi volt az aznap program. Hagytuk, hagy ismerkedjen az új helyével, ha odajött hozzánk, akkor persze kapott simit, de nem csüngtünk a nyakában. A nevét is hamar megtanulta, 1-2 nap után már kezdte kapizsgálni, hogy a Bogi az bizony ő. Sokat kell mondogatni neki. :) Az alapokat már rögtön az első naptól el kell kezdeni tanítani, pl. kaja előtt "ül", nem ugrálunk a gazdira, egyszóval fel kell állítani a szabályokat. A mi kutyánk alapjáraton szobatiszta volt, pedig kóbor volt előtte... de a kutyák ösztönösen nem piszkítanak oda, ahol laknak. :) Az első éjszaka történt egy kis baleset, mert aznap, amikor elhoztuk, egész nap nem kakált (gondolom beleszorult az izgalomtól szegénybe :D ), de többször szerencsére nem. De ha esetleg nem lenne szobatiszta, amelyiket elhozod, akkor meg ugyanúgy megtanítod, mint a kölyköt: ha lent pisil, nagyon megdícséred. A felnőtt kutya amúgy is gyorsan megtanulja, mert már vissza tudja tartani, nem úgy, mint a kölyök. Esetleg a kanokkal lehet nehezebb, mert azok jelölgetnek, de megoldható az is.
2011. júl. 21. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Itt van néhány beagle és beagle keverék:

[link]

2011. júl. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én nemrég hoztam haza menhelyes kutyát. Úgy álltam hozzá, hogy eleinte nem volt semmiféle barátkozás, tutjgatás, babusgatás, csak felállítottam a kereteket. Megtilitottam, hogy átlépje a hálószoba küszöböt, megtiltottam, hogy a macskához szóljon. Az első 2-3 nap a szabályokról szólt. Marha nehéz volt kibírni, de jobb volt ez így mindkettőnknek, mert 3 nap után már pórázon sétáltattam.

Ha nem alultáplált, hanem van rajta egy kis felesleg, akkor érdemes azt csinálni, hogy főzöl neki egy kis májat, vagy szívet, vagy valami nagyon finom husit, felkockázod, és csak a kezedből eteted. Nincs tányérból étel, csak kézből, és úgy, hogy mondod a nevét, adsz egy falatot, név, falat, aztán név, gyere, falat. Szokja meg, hogy az étel tőled függ és ha hívod mennie kell a kajáért.


A szeretgetést hagys a harmadik-negyedik nap környékére, mikor már felfogta, hogy vannak szabályok, amiken belül kényelmesen élhet és azt csinál amit akar.

Szobatisztaságot ugyanúgy ahogy egy kölyöknél nekiállsz. Vidd ki sokat, ha kint sikerül csinálnia valamit, örülj neki nagyon, adj falatot.

Lehet, hogy eleinte feszült lesz, és nem fogja merni a dolgát végezni, nem árt elsőre flexipórázzal, vagy egy 15-20 méteres kötéllel sétáltatni, hogy el tudjon távolodni tőled. Az enyém még mindig nem szívesen végzi a dolgát rövid pórázon, de én már simán el tudom engedni.

Nagyon szép tőled, hogy befogadsz egy kutyust, a lényeg, hogy ne kényeztesd el, és akkor egy nagyon hálás társat kapsz, aki igyekszik mindenben megfelelni.

2011. júl. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat és a linket is

nehéz lesz kibírni 3-4 nap hogy nem szeretgethetem de igazatok van csak egyszer kell kibírni

2011. júl. 21. 08:46
 15/18 A kérdező kommentje:

köszi a linket

szerintetek aranyos?

[link]

2011. júl. 21. 09:06
 16/18 A kérdező kommentje:
ez a link nagyon hasznos volt köszönöm
2011. júl. 21. 09:24
 17/18 anonim ***** válasza:

már az első pillanattól állíts fel szabályokat sétáltasd meg a menhelynél is(laza, rövidpórázon ha ez megvan akkor engedd felfedezni) és az új otthona környékét is mutasd meg számára szintén pórázon. Legyen nálad víz és némi élelem...készítsd elő otthon a helyét és pórázon vezesd végig az új környezetben, a lakásban is így azonnal ki tudod jelölni határait és az új otthonát és a nyugalommal kötheti össze. Amint körbejártatok mindent vezesd a helyére és ott jutalmazd étellel amikor nyugodtan elhelyezkedett. (ha nem fogad el ételt nem baj-ne erőltesd! ez a bizonytalanság jele-ekkor csak legyél a közelébe viselkedj természetesen és hagyd őt nyitni feléd) Minden találkozáskor tartsd be, hogy amíg nem nyugodt a kutyus nem beszélsz, nem érinted és nem létesítesz vele szemkontaktust.

Etetés mindig nagy séta után legyen, szemkontaktra kapjon enni, és mihamarabb tanítsd meg szépen láb mellett sétálni mert ha a séta rendezve van akkor minden egyszerűbb-vezetőként tekinthet rád a szabadban is.

Figyelj arra is , hogy egy hozzád hasonló vagy kevésbé aktív kutyát válasz, hiszen egy jóval aktívabb kutya automatikusan törekedni fog a domináns pozició megszerzésére melletted egy alacsonyabb energiaszintű eb pedig természetesen egyből alárendeli magát...

...ha jól csinálod az első napot, türelmesen és következetesen, nem sajnálkozva állsz hozzá akkor segítesz neki a legtöbbet és gyorsítod fel hihetetlen módon az ő beilleszkedését!

2011. júl. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A Beagle fajtamentés oldalán van sok kutyus: [link]


Illetve ezt a linket is a neten találtam, a tenyésztő felszámolja az állományt - közülük is választhatsz, nehogy el legyenek altatva:


[link]

2011. júl. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!