Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Óriássnaci gyerek mellé?

Óriássnaci gyerek mellé?

Figyelt kérdés

Sok kutyám volt, 2 most is van, mindkettő jól szocializált,engedelmes. Tapasztalt kutyásnak mondanám magam, csak ezt a fajtát nem ismerem. Mindig vannak ideiglenes kutyusaim a sajátjaim mellett,és most befogadhatnék egy fél éves snacit. Nagyon tetszik a fajta, a gyerkőc 2 éves, kutyák között nőtt fel, tudja,hogy mit szabad,mit nem.

A kutyus még kölyök,úgyhogy gondolom nem lehet baj. Szerintetek?


2011. júl. 21. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem írsz a körülményekről. (Lakás? Ház? Kert? Időráfordítás? Séta? Kiképzés?)

A snaci elég erős őrző-védő is tud lenni, de alapvetően nem kizárt, hogy ha gondosan neveled, működhet.

2011. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem tudom, hol laksz, de nézd meg a helyi ebtartási rendeletet, egyáltalán nem biztos, hogy tarthatsz 3 kutyát
2011. júl. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

gondolom schnauze-re gondolosz.Itt a fajta leírása:

Óriás schnauzer


Származási hely: Németország


Eredeti feladata: Eredetileg marhaterelő kutyaként alkalmazták, majd felfedezték, hogy kiváló munkakutya.


Eredeti neve: Riesenschnauzer


Angol neve: Giant Schnauzer


Eredete: Őse a közép schnauzer, dog és flandriai pásztorkutyák keresztezésével.


Teste: Az óriás schnauzer testének és fejének felépítése megyegyezik a közép schnauzeréval, csak nagyobb és erősebb:

A négyzetes testfelépítésű kutya, amely inkább zömöknek, mint karcsúnak tűnik. Marmagassága közel megegyezik a törzs hosszával. Rövid, kissé ívelt háta enyhén lejt a fara felé. Farka magasan tűzött és felálló. A törpe schnauzer ovális mellkasa a könyökei alá ér, elülső része sima. Hasa mérsékelten felhúzott. Lábai egyenesek, könyökei testhez simulok. Mind a mellső, mind a hátsó lábak ízületei jól kirajzolódnak. Mancsai rövidek, kerekek, szépen ívelt, szorosan záródó ujjakkal. Az erőteljes nyak nemes vonalban ívelt, feszes, nem ráncos.


Feje: Az erőteljes, nyújtott fej fokozatosan keskenyedik az orr hegyéig, a stop határozottan látható. Az egyenes orrnyereg oldalról nézve a lapos koponyatetővel párhuzamosan fut. Ajkai szorosan záródnak, az állkapocsra simulnak és mindig feketék. Magasan tűzött fülei V alakúak, a fej mellett lógnak. Középnagy szemei ovális alakúak és előrefelé néznek. A harapása szabályos ollószerű.


Marmagassága: 60-70 cm

Testtömege: 35-47 kg


Szőrzete: A strapabíró, szálkás szőrű szőrzetnek merev szálúnak és sűrűnek kell lennie. Sűrű aljszőrzettel rendelkezik. A schnauzernek hosszú szakálla és bozontos szemöldöke van. A füleken és a koponya tetején rövidebb a szőr, mint a test többi részén.


Színei: A közép schnauzer mindig egyszínű fekete vagy „só-bors” színű. Utóbbinál a szőrzete sötét és világos szálak egyenletes keveréke, ezüstszürkétől acélszürkéig terjedő összhatással, lehetőleg sötét maszkkal. A fekete schnauzereknek fekete, a só-bors színűeknek szürke az aljszőrzete. Az orr mindig fekete, a szem sötét.


Alomszáma: 8-10 kölyök

Várható élettartama: 12-14 év


Vérmérséklete


Jelleme: Temperamentumos és értelmes kutya, józan, szeret tanulni, megbízható, és igen erősen ragaszkodik a családjához. Gazdájához határtalanul hűséges. Figyelmes, éber, eszes, erős, gyors, és nem ijedős. Nem kimondottan barátságos eb, ám nem is elhamarkodott természetű; általában eléggé óvatos, de a célját mindenáron eléri. Rendkívül kitartó. Nem ugat sokat.



Társas viselkedése: Az óriás schnauzer más kutyákkal és egyéb háziállatokkal való együtt tartása általában nem okoz sok gondot; szokás szerint persze itt is fontos az alapos, fiatalkori szocializáció. A gyerekekkel természeténél fogva kedvesen és türelmesen viselkedik. Az idegeneket nem kedveli, velük szemben többnyire óvatos és éber.


Általános gondozási tudnivalók


Szőrzetápolási igénye: A szőrzet minőségétől és a kiállításokon való esetleges részvételi szándéktól függően a közép schnauzer szőrzetét évente kétszer vagy többször kell trimmelni. A meglazult szőrszálakat kézzel vagy tompa végű csipesszel szedegetik ki, hogy helyet teremtsenek az új szőrszálak számára. A megfelelő időben kiszedetett szőrű schnauzer általában nem sok szőrt hullat a lakásban, s hetente csak egyszer kell kefélni. Szükség esetén el kell távolítani a fülben növekvő szőrszálakat – de sohasem nyírással! –, s le kell vágni a talppárnák közti szőrt is. A szőrzet nyírott részeit – a szakállat és a szemöldököt – rendszeresen kell fésülni, hogy ne tapadjanak össze. A karmait röviden kell tartani.


Tanítása: Ennek a karakteres fajtának megfelelő nevelésre van szüksége. Ha a tanítása következetes, tisztességes és változatos, azt a kutya is élvezni fogja. Ugyanazt a parancsot azonban nem szívesen hajtja végre egymás után túl sokszor.


Mozgásigénye: Az óriás schnauzer gyakori és sok mozgást igényel, de jól alkalmazkodik a körülményekhez is. Szívesen szaladgál póráz nélkül, szeret apportírozni, úszni és lelkesen fut gazdája mellett. Ha a szabadban levezetheti fölös energiáit, a lakásban nyugodtan viselkedik.


Alkalmazásai: A fajta igazi munkakutya; kíválóan alkalmas egy kísérő-, sport-, munka-, és szolgálati kutya tevékenységeire. Jól teljesít a különféle kutyás sportokra, például az engedelmességi és ügyességi próbákra, illetve a vadászati gyakorlatokra. Utálja azonban az unalmas gyakorlást, és ilyen helyzetben igen csökönyösen viselkedhet.



(mamámnak is volt egy szuka és egy kan...nem volt baj se gyerek,se felnőtt,se más állattal való kapcsolatában )tanítás kérdése ill. nevelés :))

2011. júl. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tényleg, ezeket kihagytam. Kertesházban élünk,de a kutyák szabadon bejárhatnak. Mivel gyesen vagyok, gyakorlatilag egész nap a kutyáim közelében vagyok, túrázni,biciklizni,úszni járunk,és gyakorlatilag ahova csak lehet, viszem a kutyáimat. Mindent összevetve napi 2-3 órás intenzív mozgás bőven megvan,de ha ez kevés, akkor lehet több is.

Kutyaiskola nincs a közelben,nekem viszont van 3 éves kutyasulis tapasztalatom, a saját kutyáimat is én képzem,elég szép eredménnyel.

Ivartalanítva mindenképpen lesz, a másik kettő is van.


Második.


Nem néztem ebrendeletet. Eddig is 3 kutyám volt,eztán is ennyi lesz. A szembeszomszédnál van vagy 8. Ha belekötnek,az egyiket átiratom anyu nevére, címére,és megoldódott. :)

2011. júl. 21. 11:18
 5/10 anonim ***** válasza:
az ok, hogy most gyesen vagy, de egy kutya 12-15 évig simán él, végig gyesen leszel vele?
2011. júl. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ha 10-15 évig nem is, de még egy darabig tuti itthon leszek, ugyanis családi vállalkozásban dolgozunk, és "felesleges" lenne elmenni dolgozni, mikor itt van rám szükség.

Egyébként meg gondolom,hogy azért munka mellett is lehet kutyát tartani, ha biztosítod a megfelelő mozgást,és nálunk abban nincs hiány,elég aktív család vagyunk.

2011. júl. 21. 11:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a körülményeid - így látatlanban - alkalmasak rá.


(Ugyan már, ha GYES után nem lehetne kutyája egy felnőtt embernek, eléggé leszűkülne a kutyatartók köre...marhaság. Ha valaki évekig kutyás volt, akkor a munka mellett is megoldja.)


Nyugodtan vágj bele. Én egy óriás schnauzert ismertem, vagy 10 éve, ő végtelen jó fej volt, nyugis, egy csapat kamaszgyerekkel (velünk) a havas domboldalon órákon át játszott, amikor a kezem a szájába került a vad hócsatában, akkor se harapott rá. :)

2011. júl. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia, nekem torpeim vannak de nagy snaci rajongo vagyok, tobb tenyeszto/fajtamento ismerosom is van ezert jol ismerem mind a harom meretet. 2 eves gyerek melle ha van tapasztalatod akkor a fajta megfelel csak a nagy merete miatt kell vigyazni nehogy fellokje, de ezen kivul ha jol van nevelve csodalatos, huseges, tars valhat belole. A schnauzer egy rendkivul turelmes es kiegyensulyozott fajta, a tenyeszeto baratnomnel van hogy rajta lovagolnak a gyerekek es meg se moccan. Persze ehhez fontos a neveles, gyereknek es kutyanak is tudnia kell a szabalyokat, de ez minden fajtara vonatkozik.
2011. júl. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"(Ugyan már, ha GYES után nem lehetne kutyája egy felnőtt embernek, eléggé leszűkülne a kutyatartók köre...marhaság. Ha valaki évekig kutyás volt, akkor a munka mellett is megoldja.) " nem ezt mondtam, a kérdező hivatkozott erre ;)
2011. júl. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
JA,én nem hivatkoztam a gyesre,csak leírtam :)
2011. júl. 21. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!