Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyát bántja egy ember,...

Ha a kutyát bántja egy ember, azt az embert megjegyzi magának felnőtt korára?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nem bírom már a kisöcsémet. Van most egy két hónapos amstaffom, és ugye még bepisil meg ilyenek. Na most öcsémet(fél testvérem, 4és fél éves) , annyira el kényeztette az apja, hogy nem bírok vele. Ma is belerugott szegény kutyába mert bepisilt. Hogy is mondjam , eléggé megszidtuk édesanyámmal. Már fenyegettem meg minden, hogy nem játszat vele ha ilyen rossz , meg hogy ő még picike.. stb .. de egyszerűen "el van vadulva" :S Attól félek , hogy ezeket megjegyzi a kiskutyám neki, és nagykorában rátámad. Van erre esély?
2011. júl. 21. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz jó vége, ha az öcsédet nem tudod megfelelő hozzáállásra rávenni.

Ha megoldható, a közelébe se engedd a kutyádat.

2011. júl. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az lesz. Még egy ilyen , és átköltözök pár napra barátnőmhöz, vagy mamámékhoz, csak hogy érezze a sullyát. Ez így nem mehet tovább, hiába gyerek , az én kutyámat nem ütheti meg senki!
2011. júl. 21. 12:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutyak a jelenben elnek. Nincs valami jo hosszutavu memoriajuk ... a macskak hosszutavu memoriaja pl. 10x jobb. VISZONT attol fuggetlenul hogy nem emlekeznek ra igenis formalja a termeszetuket minden ami tortenik veluk. Agresszivebbe valik majd vagy pedig kiszamithatatlanabba ha bantalmazzak. Nem azert fog ratamadni a kisocsedre mert konkretan emlekszik hogy 5 honapja az jol megrugta, hanem osszekoti a kisgyerekeket egy negativ elmennyel es barmilyen gyereknek nekieshet ha az kozelit es a kutya megijed. Akkor meg el kell majd altatnotok. Mindenkepp meg kell akadalyoznod, hogy ez folytatodjon mert rossz lesz a vege. Na meg az se mindegy hogy egy spanielt vagy egy amstaffot rugdos az ocsed, hogy most erre ne terjunk ki kulon...
2011. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A kutyámat bántották a cigányok még kiskorában, soha nem felejtette el. Soha senkit nem támadt meg csak a cigányokat.

Még öreg korában is amikor már alig bírt menni.

2011. júl. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a cigányokkal nem az a gondja, hogy kölyökként bántották... Egy kutya se szereti őket, mint ahogy az ő kutyáik se szeretnek minket. Ez a testszag miatt van. A 2008 as Európa shown sok Ázsiai volt itt a kutyáikkal és mikor közelükbe mentünk akkor ugyanolyan zavartan viselkedtek velünk mint ezek a kutyák a romákkal. A kutya azt nem szereti amit nem ismer, nekünk vannak/voltak roma származású bérlőink a fenti lakásban így pl az én kutyáimnak semmi bajuk már velük pedig az elején ők is nagyon zavartan viselkedtek az irányukba.
2011. júl. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy neki menne. Főleg ha a kutya teljesen omega pozíciót tölt be a családban bár lehet nagy korában félni fog tőle. Nekem van egy kutyám akit az egyik felnőtt szukánk kölyökként mindig levert, a mai napig fél attól a szukától bármit is csinálunk velük de soha nem támadna vissza, inkább elkerüli.
2011. júl. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor a kutyák rasszistáák XD menten jobban szeretem a kutyákat ^^
2011. júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A gyereket lekell ultetni es elmagyarazni neki szepen, gyerek nyelven. Ha apuka az "ur" a hazban, akkor talan ra jobban hallgatna.

Tanitsatok egyutt a kutyat, pl. arra hogy ul, a gyereknek legyen vele jo elmenye. Mutasd meg neki hogy ha kedves a kutyaval akkor a kutya is az lesz. Adjon neki o jutifalit, legyen feladata a kutyaval, adjon neki o enni, vigyetek egyutt setalni, erezze ugy hogy o is felelos a kutyaert. Ertse meg hogy a kutya is csaladtag, mint egy kis testver, o is erez, hasonlitsd az emberhez, hasonlitsd hozza, amikor baba volt os is bepisilt de apu es anyu nem rugtak ot meg ezert.

2011. júl. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A családom mesélte, hogy volt egy kuvaszunk mielőtt megszülettem, akit az egyik velük lakó ember folyton bántott, mert idegesítette a kiskutya viselkedése. Aztán nagy korában a kutya rátámadt, pedig a család többi részével teljesen kezelhető volt.
2011. júl. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen kedves utolsó . Ezeket kivétel nélkül mind csináltuk , kivéve a sétáltatást( mert még nem lehet utcára vinni)

Mondtam neki , hogy ha csúnyán bánik vele, akkor a kutyus nem fogja őt szeretni, és ő is bepisilt stb.

Azért köszönöm a tanácsokat, és a véleményeket! Rajta vagyok az ügyön. Egyébként ma tesóm szaladt hozzám , hogy jaj de jó holnap visszük kutyut oltásra. Na ma meg mondtam neki, hogy ezek után nem jöhet velünk. Remélem tanul ebből is.

2011. júl. 21. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!