Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem áll fel a csivava...

Miért nem áll fel a csivava kiskutyám füle?

Figyelt kérdés
3napja kaptam egy 10hetes csivava kiskutyát és nem áll fel a füle. Mit lehet, vagy kell vele csinálni? Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. júl. 21. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet h csak később áll majd fel, de ha volt gyerek a közelében, akkor azt hallottam h olyan is lehet, h elsimogatják a fülét, és sosem áll fel. De pl attól is függ, mennyiért és kitől vetted.
2011. júl. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tényleg. Ha szaporítótól van, lehet keveréket kaptál. Ettől még Ő a Te aranyos kiskutyád lesz :)
2011. júl. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Barátomtól kaptam és ő tenyésztőtől vette, azt nem tudom, hogy mennyiért mert ajándék volt. Remélem, hogy később állni fog neki. :) kisgyerek nincs nálam, tenyésztőnél meg nem tudom, hogy volt-e.
2011. júl. 21. 20:04
 4/12 A kérdező kommentje:

És még 1 kérdés azt honnan lehet tudni, hogy nem keverék? mert törzskönyvje nincs sajnos. De valami eltérés van-e? kivűlről ugyanugy nem látok semmi eltérést csak a füle nem áll.

köszönöm a válaszokat! :)

2011. júl. 21. 20:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát ha nincs tk akkor keverék hivatalosan, de ha elviszed egy kutyaszakértőhöz, pl aki versenyeken bíra az tuti megmondja neked, h van-e vmi más is a vérvonalban.
2011. júl. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2011. júl. 21. 20:11
 7/12 anonim ***** válasza:

ha nincs törzskönyv, az nem tenyésztőtől van...


sikerült szaporítótól választania a barátodnak, reménykedj, hogy az összes baja csak a lógó fül legyen...

egyébként fogváltásig még bármi történhet a fülekkel. olyankor megborul a Ca háztartása, ha az azutáni fülforma várhatóan a végleges.

2011. júl. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Még bőven felállhat, de ha akarod, akkor ragaszd föl neki és/vagy masszírozd! A ragasztás semmiben sem gátolja, a masszírozást meg egyenesen élvezik a kutyák.
2011. júl. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A tenyésztő mindig ad törzskönyvet, tehát így hivatalosan csak fajtajellegű keveréknek számít.

Szoktak olyanokat kérdezni, hogy tényleg meg lehet e állapítani a kutya szájpadlásából, hogy fajtatiszta e.

Nem, a kutya fajtatisztaságát kizárólag a törzskönyv igazolja. Az bizonyítja, hogy a kutyád szülei, nagyszülei tenyészszemlések, tehát a küllembírók úgy ítélték, hogy a standardnek mindenben megfeleltek, és megcsinálták nekik az egészségügyi szűréseket, ami szerint nem hordoznak örökletes betegséget.

Ettől persze lehet, hogy a Te kutyád is egy nagyon szép csivava, de miután semmit nem tudsz az előéletéről, így benne van a pakliban annak a kockázata, hogy külsőre nem olyan lesz, amilyennek lennie kellene.


De nem ez volt a kérdés:)

Ő még nagyon fiatal, minden valószínűséggel fel fog állni a füle, de Te is rá tudsz segíteni. Nagyon sok olyan fajta van (nekem yorkshire-om, ő is ilyen) aminek ragasztani kell a fülét, mert sok esetben nem áll fel magától.

Patikában vegyél Omnisilk selyem ragtapaszt, ez azért jó, mert nem ragad olyan erősen, mint a hagyományos ragasztó.

Én úgy csináltam, hogy levágtam 3 db 4 cm hosszú darabot, és ezeket egymásra ragasztottam, ezáltal lett egy viszonylag vastag, stabil anyag. Az egyik végén levágtam a csücskeit úgy, hogy háromszög alakja legyen, és a kutya fülének a belső felére ragasztottam, értelemszerűen a háromszög alakú vége a kutya fülének a felső része felé álljon. Már ez is elég stabilan fogja fölfelé tartani a fülét, de az a tuti, ha kívül, a füle tövénél 1x-2x teljesen körbe tekered.

Arra figyelj, hogy ne húzza a szőrét (a yorkiknak teljesen lenyírják a szőrt a fülükről) ne legyen nagyon szoros, és rendesen szellőzzön.

Az lenne a legjobb, ha 3-4 napig rajta lenne, utána 1 napra vedd le, majd újra ragaszd fel. Általában 2-3 hét alatt fel is áll végleg.

Illetve a táp is nagyon fontos, hogy jó minőségű legyen, megfelelő kalcium tartalommal.

Amikor majd váltja a fogait, akkor minden bizonnyal le fognak konyulni a fülei, ugyanis az új fogak hirtelen nagy mennyiségű kalciumot vonnak el a szervezetből. De ha már akkor állnak a fülei, akkor utána maguktól vissza is fognak állni, nem szükséges újra ragasztani.

Sok sikert:)

2011. júl. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm:) pedigree junior táppal, és darling junior kutya konzervel etetem, mellette kap még pedigree denta stix-et, ugyanis ezeket hallottam, hogy jók. Végülis nem baj ha nem teljesen fajtiszta ,mert igyis szeretem nagyon:) csak ugye kiváncsi vagyok:). A fülét hány hetes korban érdemes/lehet ragasztani?
2011. júl. 22. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!