Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tényleg nem állatkínzás és...

Ez tényleg nem állatkínzás és csak én reagálom túl? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy barátom nagyon rendes meg minden tényleg szimpatikus lány. Akkor viszont teljesen ledöbbentem amikor megmondta hogy sose viszik sétáltatni a kutyájukat. Mondtam neki hogy nem tudja hogy ez állatkínzás? Mire úgy nézett rám mint a ma született bárány és megkérdezte hogy miért lenne az? Szerintem ez igen is állatkínzás és nem tudom hogy csak én reagálom e túl vagy semmi gond nincs azzal a kijelentésemmel hogy ez állatkínzás.Légyszíves segítsetek.
2011. júl. 23. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez az. A kutyának szüksége van térre, mozgásra.


Mond meg a barátnődnek, hogy próbálja ki: zárja be magát egy hétre, úgy, hogy nem mozdulhat ki a lakásból (és persze nincs TV, könyv, számítógép, és hasonlók.) Aztán meglátjuk, hogyan fog vélekedni azután, hogy egy hétig csak a falat bámulta, meg néha beszélgethetett valakivel... :)

2011. júl. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag nem számít annak, de amúgy igen.
2011. júl. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
kertes házba laknak vagy panelba? ha panelba akkor enyhe fokú állatkínzás, de függ attól is mekkora méretű a kutya, van amelyik sok mozgást igényel és olyan is aki kevesebbet...barátnődnek milyen fajta van?
2011. júl. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
kertes házban laknak de azt sajnos nem tudom milyen fajta a kutya.
2011. júl. 23. 16:00
 5/13 anonim ***** válasza:
Túlzás. Kertes házban nem nevezném állatkínzásnak. Én is ritkán viszem az enyémeket, ennek sok oka van. Többek közt féltem őket, hogy nem tudom megvédeni ránk támadó kutyától. Másrészt akit itthon hagyok, üvölt utánunk, szomszédok nagy örömére. Többet vinni egyszerre nem merek, szintén a védelem megoldása miatt. Időm sincs sok sajnos. Ha hazaérek, sokszor arra alig van erőm, hogy kicsit a kertben rajcsúrkodjunk. Ennek ellenére persze azért viszem őket, de ritkán, sajnos. Többször kéne. De állatkínzástól nagyon messze van azért ez.
2011. júl. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Útólsó azt megértem hogy nincs sok időd. De hogy a kutya még életében ne járjon utcán vagy csak kölyök korában az már nekem kicsit durva. :/ Viszont az megint más ha nincs időd. Ezt megértem ezért nem is ítélek el senkit.
2011. júl. 23. 16:08
 7/13 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon köszönöm mindenki válaszát. : )
2011. júl. 23. 16:14
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Kertes házban nem nevezném állatkínzásnak"

Ez attól függ, hogy a házban van-e a kutya vagy az udvaron. A mieink sem sétálnak mindennap az utcán, parton, de mi az udvaron tartjuk őket.

2011. júl. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem klassz dolog, de nem nevezném állatkinzásnak. szuleim sem viszik. 300nm-en vannak tartva, fás-füves rész, utcára kilátnak.
2011. júl. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Emy1991 ***** válasza:
0%
Mi kutyusaink is az udvaron vannak, nagyon nagy az udvar. Ha kimegyek a kapu elé kijönnek velem, meg a kertbe is. Szal szerintem nem az. Ott is tudnak futkározni,játszani. Sokkal jobb,mint aki panelban lakik és napi pár órára engedi ki a kutyusát sétálni.
2011. júl. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!